3G/4G/LTE āra antenas mobilajam internetam

Sveiki!
Uzreiz iesākšu ar to, ka vairāk esmu ar iekārtām un Jūs, nevis uz Tu! Tāpēc esmu mazliet sprukās!

Ne lielpilsētas centrā, bet lauku reģionā (~120km no Rīgas) ir problēma ar internetu! Tagad tiek lietots LMT internets ar viedtelevīziju! Viens LMT rūteris velk vienu TV! Tā kā TV skaits sāk palielināties, plus vēl pandēmijas ietekme, kad sāk darbu vilkt uz māju un nets nepieciešams arī datoram, ar LMT ruteri pie katra TV, plus hotspot datoram no telefona sāk kļūt par kaitinošu paradumu! Ja tiek uzstādīta katram rūterim āra antena, iespējams, situācija uzlabojas, bet gribas šo visu mazliet civilizēti sakārtot!

 1. Rokoties pa interneta dzīlēm esmu ticis līdz tam, ka Mikrotik LHG antena ir,iespējamais, glābiņš šajā situācijā! LHG Mikrotik | EuroDK
  Bet nespēju izburties cauri tam visam, kas tur nepieciešams, kurš ir labāks, jo starpība cenā, gan jau veido arī kaut kādu starpību kvalitātē/ātrumā!
 2. Saprotu, ka uzstādīšana nav nekāda raķešu zinātne, ar to es gan jau galā tiktu! Bet tad sākas saslēgšana! Kabelis no antenas līdz rozetei ir skaidrs, bet tālāk, rūteri telpām utt., …

Ko, iespējams, varat ieteikt un vai nu ieteikt kādu meistaru, kas šo visu var ieteikt ko pirkt un saslēgt par attiecīgu naudas summu, vai arī izskaidrot, kādas iekārtas nemt un kā to visu saslēgt un iegūt vismaz daudz maz sakarīgu internetu!

P.S.

 1. Optika 60pakas…
 2. Tele2 neiet, iespējams, ar āra antenu vēl kaut kā, bet telpā un bez antenas = 0
 3. Bite - +/- tas pats, kas T2!

Paldies.

Vairāk vai mazāk pastāvīga dzīve laukos kopā ar datora lietošanu tālāk par puskilometru no mobilā operatora bāzes stacijas bez variantiem reducējas uz nepieciešamību uzstādīt mobilā interneta āra antenu. Vēlams tiešā redzamībā (uz jumta, masta utt.). Mūsdienās - ar vismaz 4G vai LTE atbalstu. Abi MikroTik LHG virziena antenas un modema komplekti derēs. Liec uz jumta vai mastā virzienā uz bāzes staciju, ar kuru ir visātrākie interneta sakari. Te ir nianse: ja blakus savai mājai, esot tiešā redzamībā ar bāzes staciju, vari no telefona vai mobilā rūtera izspiest virs 100 Mbps, ņem LHG LTE6 kit un ja virs 200 Mbps - LHGG LTE6 kit. Citādi parastais LHG LTE kit būs labs diezgan. Mājās iekšā - parastais WiFi rūteris, kuram stabā esošo “antenu” pieslēgt caur Ethernet kabeli - tad vari pat vienkāršot dzīvi un barot antenas modemu pa tiešo caur Ethernet kabeli ar iekļauto PoE adapteri. Tas arī pamatā viss.

Piekrītu, ka labākais variants būs Mikrotik Antenas-modema krustojums, galveno kārt tāpēc ka nebūs zudumu antenas kabelī (klasiskas LTE antenas gadījumā). Savukārt šādu Mikrotik iekārtu caur ethernet kabeli var mierīgi aizvilkt un nobarot arī 30m no rūtera. Es vecākiem laukos savilku no rūtera pāris Access pointus pa māju lai nodrošinātu labu WiFi pārklājumu, un Huawei rūteri atstāju tikai IP adrešu dalīšanai. Var protams arī to aizstāt ar kādu Mikrotik. Bet likt atsevišķus rūterus pie katra TV neieteiktu. Tad jau labāk pa WiFi skatīties Go3, vai vilkt vadus uz lmt TV ierīcēm.

Paldies.

Tad, ja es visu pareizi saprotu!

Antena - www.router.lv - Mikrotik Distributor
Rūteris - www.router.lv - Mikrotik Distributor
Attālākiem mājas nostūriem, izvedojot tīklu pa bēnini telpu - MikroTik cAP lite (RBcAPL-2nD) | EuroDK

Kaut kā šādi tas varētu iet kopā?

Rūteris nav pareizs - tikai ar 100 Mbit Ethernet uplinku. Ja mobilais internets strādās ātrāk par 100 Mbit, šī rūtera dēļ zaudēsi ātrumu. Antenas modēmam ārā nāk jau 1 Gbps - uz to orientēties. Tāpat cAP “vāciņus” ņem uzreiz ar 5.8 GHz atbalstu. Vēlāk teiksi paldies. Palaboju tavu sarakstu:

 • Mobilā antena + modēms - LHGG LTE6 kit
 • Rūteris - RouterBoard hAP ac³
 • Bezvadu tīkla paplašinātājs - cAP ac Dual-band
 • Tā ka esi ārā laukos - zibens aizsardzība Ethernet kabelim. Vismaz 1 gab. iekšā mājā, vietā kur kabelis ienāk mājā. Vai labāk - viens bloks uz kabeļa tūlīt aiz antenas un otrs - iekšā mājā. PTF-1-Pro/PoE vai analoģiski bloki. Zemējumu - pie elektrotīkla “zemes”, nevis atstāt karājamies gaisā.
 • Iespējams - jaudīgāks 24V barošanas bloks lai barotu antenu un cAP plāceņus pa tiešo caur Ethernet kabeli.

No antenas aizvelc Ethernet kabeli uz rūteri un piespraud caur līdz doto PoE sadalītāju. cAP plācenis(-ņi) barosies pa tiešo no rūtera caur Ethernet kabeli. 2+ plāceņiem visticamāk vajadzēs to barošanas bloku no saraksta beigām. To ka jaudas nepietiek, Webfig vai Winbox uzreiz pateiks :slight_smile:

Cik, cik tie televizori tur ir/plānojas? Vai tur nebriest kauja par traffiku?
BTW uz ac3 bija nedēļām rindas vismaz vasarā… bet laikam ir tā vērts.

No LMT vajadzētu uzzināt kur ir tornis, lai tad var precīzi tēmēt.

3 TV, vienam no tiem būs LMT viedtelevizija! Atlikušajiem 2 gan jau GO3!

Torņi tuvākajā apkārtnē, laikam, 3gb!

Paldies! Nu jau top kaut kas skaidrāks šajā visā, 100Mbit diez vai pārsniegs nets, neticu ka tik daudz brīvas jaudas ir esošajiem torņiem!

Kamēr kaimiņi nekačās torentus, tikmēr būs. Un jebkurā gadījumā mājas iekšējais bezvadu tīkls bez 5,8 GHz jau ir anahronisms.

Labdien! Gribēju pajautāt vai antena LGH LTE kit ies ar rūreri HUAWEI B525s-23a.

Jā. Taču SIM karte jāliek antenas modēmā (antenā). Un Huawei rūteris jālieto tikai kā rūteris, savienojot to ar antenu ar Ethernet tīkla kabeli.

2 Likes