AAA baterijas

Vai šobrīd vēl ir nopērkamas labas AAA baterijas, kuras LED lukturītī kalpos ilgāk par 2 mēnešiem? Pirms 2 gadiem pirktās blaq kalpoja vismaz pusgadu, bet šī gada sākumā pirktās stipri mazāku laiku. Nupat izmēģināju zilās Varta (ražotas Vācijā), un atkal vilšanās.

Tik ilgam laikam un tik maziem tēriņiem jau gandrīz ērtāk paņemt Eneloop. Neesmu tagad kādu laiku ņēmis, bet kādreiz uz Stabu starp Brīvības un Tērbatas bija kantoris, kas par ļoti labām cenām vilka iekšā Eneloop.

Jebkurā gadījumā Eneloop baigi cool ir pultīs, LED lukturos, velo gaismiņu aksesuāros utt. Cena arī ir tikai baterijas cena x2.

“Eneloop kantoris” saucas NTG un jau pāris gadus dzīvo Lāčplēša ielā 112A pirms Salu tilta.
piekrītu Artim, ka uzlādējamie aķi ir daudz praktiskāki un, lai cik idiotoksiski tas neizklausītos, zaļāki.

Daudzas ierīces darbojas švakāk ar aķiem, jo tiem španungs nav 1.5v

Aķi parasti ir 1.2V, jā. Bet tas mūsdienās nemaina neko. Kādreiz bija problēmas ar muļķfotoaparātiem, tie uzskatīja, ka 1.2V aķis ir tukša 1.5V baterija.

Nav gluži tā, ka nemaina. Kā reiz pirms kāda gada nolēmu iegādāties kaudzi ar dažādu ražotāju akumulatoriem, lai pārtrauktu nebeidzamo AA bateriju iegādi. Ir daži secinājumi. Piemēram, eglīšu lampiņas, kas darbināmas ar 3xAA baterijām, ar aķīšiem deg ievērojami blāvāk. Bērnu rācijas darbības attālums ir mazāks. Tas pats arī ar radiovadāmajām mašīnītēm - jauda ir lielāka, ja lieto parastos pirkstiņus. Tie visi, protams, ir sīkumi, jo ierīces, kā tādas, darbojas. Taču vienādības zīmi starp parastajām bačām un aķiem es neliktu.

Aizmirsu par vēl vienu būtiski faktoru - aķi arī mēdz būt dažādi. Tiem nebūt nav precīzi 1.2v. Man ir gudrais lādētājs, ar kuru esmu redzējis baterijas, kurām ir 1.36v (Energizer) un baterijas ar tikai 1.08 (Cenu klubā pirkti Camelion, kurus atgriezu).

Protams, ka rijīgās ierīcēs baterija ir labāka par aķi.