Admin stuff - Webserveru / load balancer izvēle linux vidēm

Iedvesmojoties no patīkamas Haproxy load balancer pieredzes ieviešot to kā proxy serveri multi-intensīvā vidē, būtu interesanti paklausīties mūsu pašu vietējos use cases un rekomendācijas load balancer / webserveru lauciņā. Ko paši lietojam, kādas interesantas fīčas tie spēj nodrošināt un vai iesakām tos pārējiem amata brāļiem?

to pašu h-proxy,nekas labāks nav meklēts, jo ar šo pietiek. Izmantojas gan assetiem , gan pārvirzēm uz klāsteru fragmentiem, gan citām lietām

1 Like

Arī vēlos dalīties ar Haproxy pieredzi, kas citiem varētu sķist noderīga:

  1. High Availability stabila nodrošināšana, kas notiek caur VRRP protokolu. Strādā pēc principa - tiek piesaistīta VIP adrese, kura lēkā starp, piemēram, diviem hostiem. Sadefinē trigerus (piemēram haproxy service darbība) pēc kā IP adrese pārleks no node1 uz node2. Papildus jaukums, ka pārslēgšanās brīdī uz konkrētās nodes var uzstādīt, lai palaižās jau pašu rakstīti skriptī (kā piemēram network routes). Testēju ilgi un vairākās variācijās, pagaidām nav pievīlis.
  2. SSL reuse - ja ir https saits un ir vēlme paātrināt ielādes ātrumu lapai, tad var izmantot SSL reuse opciju. Doma vienkārša - klients pirmajā ielādes reizē pie sevis lejupielādēs Haproxy servētu TLS ticketu ar kura palīdzību nākamajā reizē tiks aizstāts TLS handshake process.
  3. Safe patchings starp major relīzēm.
  4. Iespējams sakonfigurēt ultimate ērtu logu pārskatīšanu, 0300 naktī palīdzēs :)

Kā dadzīts acī - visu frontendu/backendu konfigurācija atrodas vienā cfg failā.

No standarta fīčām - LUA atbalsts, multithreading, cachings, konfigurācijas update bez downtime, ir arī WAF module (neesmu testējis gan) un visai pārskatāms dashboard, ja ir vajadzīgs monitoringam.

Hello,

Baigi ok risinājums ir Traefik, iesaku pamēģināt.