Aizvēsturisks QuarkXpress fails

labdien problēma, nevaru saprast izturēt!!!
piedodiet, ka sāku ar šādu IRC klasiku, nez kāpēc sagribējās pasmieties caur asarām :-/

ir veca, no autora saņemta (ja nu kāds sadomā iespringt par autortiesībām), grāmata, kuru man izdevās izkopēt no kvalitatīvas disketes (All Hail 3M!). tas bijis vecais Mac un faila signatūra liecina, ka taisīts ar Kvarku, visticamāk kāda no versijas 3 un varbūt iks. vecos failus jaunie kvarki vairs neprot atvērt un kvarka mājas lapā prezentētais konvertors arī neatpazīst failu, kas dīvaini.

vai kādam ir idejas? varbūt ir vecs powerpc bāzēts lūznis ar Kvarku? man tikai vajag izeksportēt tekstu, formatējums ir tikai vēlams.

Kvarkam ir jaunākas Windows versijas, kuras terorētiski var palaist arī uz Linux. Un ir arī jaunākas Mac versijas, kas iet uz jaunajām MacOS. To visu var dabūt rutrekerī. Ja nevari atrast, raksti privāti.

Vecākais pašlaik strādājošais lūznis man šobrīd ir Powerbook G3 ar MacOS 9, ja pameklē, varbūt var arī Quarku 3.1 atrast. Bet tam nav jēgas, ja nav pārliecības par 3 versiju.
Jaunās versijas, Quarks dod uz 30 dienām bezierobežojuma triāli.

lai arī Kvarks lielās ar failu starpplatformu savietojamību, bet pašos pirmsākumos tas tomēr bija Mac only softs. failos ir signatūra XDOCXPR3 (kas interneta plašumos tiek identificēts kā Quark 3), tie radīti laikā ap 1996-98. failus neatpazīst pat aizvēsturiskais QXP 4.0 Passport for Win, tiesa tas startējot sūdzas par viena dll trūkumu. QXP 4.1 for Win, tāpat failus nesaprot QXP8, QXP9 un oficiālais konvertors (lai vecā formāta failus varētu atvērt ar QXP10+).

kā vienīgā cerība atliek, ka tie ir Mac only faili un mēģinājums uz PowerPC proča varētu palīdzēt. pretējā gadījumā — fainrīderis zobos un grāmatas uz skanera… tā būs tāda izklaide :(

Ap 1994-5. gadiem taisīju brošūras un staipīju starp Win/Mac kvarkiem. Vienīgā reālā problēma bija LV teksta kodējums (tolaik Mac un Win kodējumi atšķīrās). Tā ka sākumā mēģini palaist veco QXP 4 zem Win95/98 virtuālajā mašīnā. Nu ja galīgi neizdodas, vēl ir Mac 68K emulators. Kādreiz ar tādu blēņojos, tur pat Maratons iet. System 7.5 un Mac kvarku gan nāksies meklēt pašam, man vairs nav.

QXP programmētāji algu nav velti saņēmuši — QXP 4.1 atlika ieķeksēt compatibility ar Win98 un programma aizgāja bez kļūdām zem Win7. grāmatu faili tāpat neveras vaļā, pie open dialoga tas pats Version: Unknown! un mēģinot atvērt «This document cannot be opened by this version of QuarkXPress. [17]».

neliekas, ka faili varētu būt bojāti, jo man izsniedza vienu failu no veca epasta un es to salīdzināju ar failu no mac disketes, tie sakrīt. tāpat dīvaini, ka QXP 4.1 tika izkopēts no līdzi dotā CD-R, kur ir ierakstīti arī grāmatai nepieciešamie BaltRim fonti, bet failu atvērt neprot :-/

Varbūt jāmeklē vēl vecāka kvarka versija. Nav manīts ka fontu trūkums kvarkam būtu iemesls neatvērt nemaz. Padomā par Mac emulatoru - nopietni.

es nerakstīju par fontu trūkumu, šis disks esot komplektā ar mac disketēm, lai varētu atvērt grāmatas uz win kārbas. vai nu izdevējiem bijušas līkas rokas komplektējot failus un programmas, vai bijis kāds labvēlis, kas neko nav jēdzis no tehniskās puses.

tas varētu būt QXP 3.0 fails, jo savietojamības aprakstos raksta “veram failus sākot no QXP 3.1”