Aizvietot telefonu ar pulksteni. Cik tālu esam Latvijā?

Sakatos, ka viedpulksteņi pieņemas spēkā. Daži tīri smuki. Patīk Samsunga Galaxy Active.
Domāju, ka būtu dažas dienas (drošvien brīvdienas un kādi vakari), kad būtu stilīgi/ērti neņemt līdz telefonu, ja ir pulktenis ar bezvadu puļķiem. Bet nepirkšu kamēr nav:
-Iespējas maksāt
-Nav jābakstās ar sim karētm. Nav jauztur divi dažādi nummuri
-Populārākie komunikācijas api

Cik tālu Latvijā esam no šāda scenārija? Kurš aparāts ir vistuvāk. Cik tālu ir manis minētais Samsung?
Šo to esmu jau protams paguglējis (slikti ar sim un slikti ar maksāšanu), bet varbūt kas palsaists garām :) kāda info par plāniem?

šitas nekādi nespīd. mobilo sakaru tehnoloģijas pieprasa unikālu identifikatoru, tāpat kā kompis IP adresi tīklā.

Nja. Ejot ārā no mājas negribēsies čakarēties pārlikt simkarti. Zinot sevi, uz pulkteņa sāks krāties putekļi.

Varbūt cerība uz eSim?

eSIM ir tikai fiziskas kartes aizvietotājs, sakaru tehnoloģija no tā nemainās. tāpat tev nāksies samierināties ar 2 numuriem, attiecīgi — zvanu pāradresācija, nestaigās SMS un būs divi wacapi.

1 Like

Es par to eSim tādā sakarā, ka varbūt kļūs tik ērti, ka 2 sim nemaz nevajadzēs. Teiksim paķeru no galda pulksteni, kurā ir “neaktīva” eSim. Aktivizēju jau dotdoties ārā pa durvīm…eSim uz galda palikušajā telefonā deaktivizējas. Un otrādi. Vai šitie tomēr tādi mitreni sapņi? Vai arī vismaz tā, ka telefonā deaktivizēju un tad paķeru pulksteni un laižu prom…

Šķiet viss ir izdarāms - šārētais interneta bakets, visu zvanu pāradresācija, bet sociālajām izklaidēm nevajag aprobežoties ar cūkenbera vacapu. Bet nu operatoram tomēr būs jāmaksā par diviem SIM.

Manuprāt, šī ideja atdursies pret to, ka telefona režīmā tas pulkstenis nespēs ar vienu uzlādi izvilkt pilnu dienu. Kāda tad jēga no saziņas aparāta, kas ir izlādējies, kad mums jārunā? Maksāt ar Revolut kartēm var ar Apple Pay, bet tad vajag iPhone.

Jā, iespējams, bet nu tā doma tieši paņemt no galda to pulksteni tādās reizēs, kad intensīva lietošana nebūs obligāta…tanī pat laikā nebūt apdalītam, ja kas būtiskāks negaidīti parādās. Ap 300 eur pie telefonu flagmaņu 1k+…ir ok…

Es īsti nesaprotu, kādu problēmu tu ar šādu jēlu risinājumu gribi risināt. Manuprāt, plaša pielietojuma viedpulksteņu jomā šobrīd labākais (spējīgākais) verķis ir Apple Watch, taču pat tam nebūs pa spēkam kļūt par pilnvērtīgu telefona aizvietotāju. Es vispār šaubos, ka tas vispār kādreiz notiks. Tās tomēr ir ierīces, kas pilda dažādas funkcijas.

teorētiski tas būtu iespējams, bet kaut kā mani māc šaubas, ka tas tiks realizēts. operatori ir ļoti kūtri uz inovācijām, jo lielākā to daļa prasa programmu uzlabojumus. tas maksā no dārgi līdz ļoti dārgi un fonā vēl ir risks kaut ko pamatīgi salauzt, kā Tele2 salauza viesabonēšanu uz 2 dienām.

piemēram, LV nekad nav strādājusi tāda interesanta iespēja kā Push to Talk over Cellular. vienu brīdi bija pieejamas tādas Nokias, nav nekādu šķēršļu to palaist uz jebkuras viedlāpstas. bet kā tai anekdotē par melnajiem ikriem — nav pieprasījuma ;)

eSim uz galda palikušajā telefonā deaktivizējas.

šis ir vismazāk ticamais scenārijs, operators nepieļaus divas vienlaicīgi strādājošas SIM kartes ar vienu numuru. labākajā gadījumā, ja tiks realizēta karšu (de)aktivācija ar internetu, tu vari cerēt uz «deaktivēt eSIM interneta portālā un iegūt iespēju to aktivēt uz kāda eSIM». pie kam vēl jautājums vai starp šiem notikumiem nebūs jāievēro pusstundas pauze.

Jūs pat iedomāties nevarat, cik “tāda niecīga fīča” izmaksā operatoram. Tā kā šijī jomā konkrēti ir darīšana - zinu. Viņam reāli ir jāpāriet no 10 gadus OK strādājošas batch sistēmas uz real-time apstrādi, nepietiek vien regulāri atkal un atkal ielasīt IMSI tabulu, kas mums ir zem 1. miljona, Zviedrijā 4x vairāk, Vācijā, Francijā jau jūtami vairāk, bet Āzija? :o :o :o Un nepietiek vien ar to tabulu, visas tavas darbības ir jāpārbauda pret tava pieslēguma līmeni. Testēšana, ar visiem variantiem, ja man 2 pulksteņi, ja beidzas zelta zivtiņa. Atveras jauni zagšanas apvāršņi. Tas kā minimums 1/2 gada projets. Un viss tāpēc, ka daži negrib maksāt vēl 5cīti mēnesī par diviem pieslēgumiem… Laiki kad operatoru mītingos pusdienās brauca ar privātajām lidmašīnām ir beigušies, jau sen visi diezgan akurāti seko līdzi, cik iztērēs un cik prognozē iegūt par to.

Un viss tāpēc, ka daži negrib maksāt vēl 5cīti mēnesī par diviem pieslēgumiem…

visam pārējam piekrītu, bet arguments gan tev nepadevies. ja operatori nodrošinātu ne tikai zvanu, bet arī SMS pāradresāciju, tad vismaz puse neapmierināto atkristu.

nu a visādi pie tlf numura piesaistītie soctīkli… katrs pats savas nelaimes kalējs ;)
palaid skaipu un nešķaudi.

starp citu šie vaiberwacapi radās tieši no telekomunikāciju stagnēšanas, kad «operatoru mītingos pusdienās brauca ar privātajām lidmašīnām» :P