Aliexpress spams Google meklēšanas rezultātos

Pēdējā mēneša laikā Google meklēšanas rezultātos izteikti krīt acīs neeksistējošu interneta “veikalu” linki, kas pāradresē klikšķi uz reālām preču lapām Aliexpress. Darbojas neatkarīgi no pārlūka un operētājsistēmas. Ja pārlūkā atver tikai linka hosta nosaukumu, parāda rudimentāru “internetveikalu” bez reālas kontaktinformācijas, kur preces pievienošana grozam beidzas ar HTTP kļūdu. Šādu feiko veikalu ir saradies papilnam arī ar LV zonas “adresēm” kur hostu nosaukumi ir salikti salikti diezgan loģiski no 2-3 latviešu valodas vārdiem. Pēc vīrusa neizskatās. Drīzāk kāds Aliexpress labā pastrādājis ar Google rezultātiem. Diez kā no šīs sērgas varētu atbrīvoties?

sērga ir jau pusgadu+, ja meklē kaut ko pietiekoši retu LV tirgum, t.i., nav normālu meklēšanas rezultātu, kuri nomāktu feiku.

Drīzāk kāds Aliexpress labā pastrādājis ar Google rezultātiem.

kāds ir pastrādājis savas kabatas labā, jo visi linki ir ‘affiliate’, t.i., referālim kontā birst kapeiciņa no pirkuma.

Ātrumā izbraucot cauri pāris pirmajiem dučiem feiko .lv zonas linku ar whois, visiem DNS vārda turētājs ir kāds Nīderlandes kantoris.

[Registrar]
Type: Legal person
Name: Hosting Concepts bv
Email: registry-liaison@openprovider.nl
Phone: +31104482299 Address: Kipstraat 3c-5c, Rotterdam, 3011 RR, Netherlands
RegNr: 24277249

Nebūtu brīnums ka tur kāds piesit kapeiku restorāna apmeklējumam vai serviss ir uzhakots. Diez kam tur lai iesper lai sataisa.

Normālā rīcības “ķēdīte” būtu bļāviens no Google puses Aliexpress lai pievalda savus klientus. Kaut vai izmetot Aliexpress no Google meklēšanas vispār uz laiku, kamēr tie sāk rīkoties. Kā nekā Aliexpress gan zina, kas ir tie, kuru referāļi tiek reklamēti šādā veidā.