Amazon Kindle un citi E-ink

iznācis jauns Kindle parastais (#9 vai 2019) — tagad ar gaismiņām.
pārējais +/- tas pats: 6", 167 ppi, 4GB, WiFi+BT, 174 g.

90 eur plus piegāde no Amazon.

Izskatās diezgan briesmīgi. Android uz tādas ierīces imho ir pilnīgi lieki, jo tāpat no tā nav nekāda labuma. Displejam nav apgaismojuma un lags neeeenormālākais.

Manuprāt, pēc šādiem lielizmēra e-ink aparātiem ir mazs pieprasījums, bet tie var būt noderīgi, ja izdodas tos padarīt maksimāli vienkāršus un samazināt e-ink lagu. Pirms kāda laika bija iespēja pabakstīt reMarkable un tas jau bija vismaz kaut cik lietojams. Tiesa, padārgs par tām iespējām, ko piedāvā.

Ja būtu mazāks un lēts, tad varētu “aiziet tautās” kā neierobežots e-grāmatu lasītājs - nekādas piesiešanās pie e-grāmatu tirgotāja ekosistēmas un grāmatu formātu konvertēšanas; pieejams viss, ko vien vajag no Android ekosistēmas. Taču jaunākie Kindle u.c. arī atbalsta dažādus formātus.

Kādus tad formātus atbalsta tie jaunākie Kindle? Vai tad tie joprojām nav izmantojami tikai un vienīgi Amazon satura pirkšanai un patērēšanai? Nepiesietu e-lasītāju ir pilna pakaļa, piemēram, Latvijā gana labi pārstāvētajiem Pocketbook.

Lietoju Pocketbook Ultra jau gadus 3, nekādas problēmas nav bijušas, ņem pretī visus formātus, ir šad tad noderīgs apgaismojums un pilnīgi lieka kamera un wi-fi.

Kā divu kindle lietotājs varu teikt, ka no papildu fīčam ir vajadzīgs apgaismojums (obligāti). Visādi Wi-Fi, kameras neizmantoju. E-pastus un internetu ātrāk un ērtāk var nočekot pat ar vecu telefonu.
Jaunas grāmatas reizi mēnesī aparātā var ielādēt arī ar vadu.
Vēl noderīga varētu izturība pret ūdeni.

ar Kindle un ne Amazon satura lasīšanu - nekādas problēmas.
Calibre atbalsta konvertēšanu uz .mobi.
Calibre ar Amazon Kindle lietoju no 2010ā gada, izlasītas ir simtiem grāmatas.

Biblioteku sinhronizē, nav problēmu ne ar LV, ne RU tekstiem. Lasi ko gribi/kas ir.

Jā, ja ir vēlme pačakarēties, tad var izmantot arī Calibre. Bet tad jau vienkāršāk nopirkt kādam veikalam nepiesietu lasīkli, kas uzreiz atbalsta visus tūkstots digitālā satura formātus.

Neteiktu ka Calibre ir čakaris.

Paņem vajadzīgās grāmatas/sērijas, ‘send specific format to device’ un viss. Ok, ar vadu jāsavieno ar datoru, ja negribi meilot.

Esmu lietojis ne tikai Kindle, bet arī Nook, un citus ebook readerus uz telefona.
Kindle kā grāmatu platforma tomēr patīk vislabāk, arī uz telefona ebookiem lietoju Kindle aplikāciju.
Nook ~ gada laikā vairākas reizes pazaudēja cik tālu grāmata ir izlasīta - besī konkrēti.
Attiecīgi es izvēlos praksē pārbaudītu risinājumu, kurš vismaz man strādā bez problēmām.

Tās tomēr ir liekas darbības un īpaši jau uz Kindle ierīcēm, kur “pareizais” lietošanas veids ir viens klikšķis ekrānā. Plus, Calibre dažkārt mēdz salauzt formatējumu, ja pārnesam saturu starp dažādiem formātiem. Plikam tekstam tas varbūt nav tik problemātiski, bet ja grāmatā ir sarežģītāka struktūra ar attēliem un tabulām, tā var būt problēma.

sarežģītai struktūrai ir ļoti maz risinājumi - papīrs/manuāli fixots pdf.

Kas Tev tik sarežgīts liekas Calibre? Normāls universāls rīks e-grāmatu orgnizēšanau savā datorā. Piespraud Kindli pie datora un ar vienu Pogas spiedienu ieliec vai noņem grāmatas no Kindles.
Bilžu grāmatas protams labāk papīrā vai planšetē.

Tad jau vienkāršāk Kindle vienu reizi džailbreikot un pēc tam, uzliekot Cool Reader vai ko līdzīgu, izmantot kā normālu rīderi.

Nesapratu, kas pēc džailbreikošanas būs vieglāk?
Tagad piespraužu Kindle pie PC, atveru Calibre un nospiežu pogu ‘upload to Kindle’.
Ja fails nav Kindle formātā, tad Calibre pats pārkonvertē ielādes procesā.

Pēc džailbreika var uzlikt CoolReader, kas saprot fb2 un sazipotu fb2 formātu, kurā lielākoties ir Internetā pieejamās grāmatas. Atliek tikai lejuplādēt un pārkopēt uz Kindle.

Izskatās diezgan briesmīgi.

lags ir normāls priekš 10" e-inka, nezinu, kur tu saskatīji nenormālumu — varbūt nepielāgotajos android appos no Google Play? nu tad nevajag OneNote un Adobe Reader lietot.

Android varbūt arī nav tā labākā e-ink OS (resursu rijīgs), bet tas ir labākais veids kā veicināt speciāli rakstītus un pielāgotus appus (RIP WinPhone) + tas pamatīgi samazina izstrādes laiku.

Tam ir visai maz nozīmes, ja rezultāts ir lēns un briesmīgs.