Apple iWork vs. Microsoft Office

Jautājums pavisam vienkāršs - kādu ofisa programmatūru tu lieto uz sava Mac datora? Vēl pirms kāda laiciņa mums bija pieejams morāli novecojis Microsoft Office un gribi negribi bija vismaz jāizpēta Apple iWork piedāvājums. Bet tad Microsoft Mac lietotājiem pirmajiem izspēra savu jauno Office versiju un vismaz man zuda jebkāda interese par Apple iWork. Microsoft ofisa programmatūra tomēr tiek izmantota visā pasaulē un labāk izvairīties no visādām nesaderībām izmantojot tieši MS Office. Bet varbūt kādam ir vēl savādāka pieredze?

Lietoju jauno MS Office. Neko labāku neatradīsi. No bezmaksas variantiem iesaku Libre Office, kas, manuprāt, ir labākā alternatīva.

Nu, jau kādus piecus gadus pamatā lietoju tikai Apple iebūvētās programmas. Pilnībā apmierina, laikam esmu ļoti pieradis. Ir uzrakstīti entie kursa darbi un prezentācijas viss ir savienojams ar Windows, pagaidām neviens nav ziņojis par kaut kādiem gļukiem. Protams, uz PC izmantoju Office, kas neapšaubāmi ir advancētāks teksta redaktors.

ja tev atsūta wod doķi ar daudzlīmeņa rediģējumiem un komentāriem - uz iworka viss normāli rādās? dokumentu versiju salīdzināšana un staff laik zet?

Mēģināju vairākas reizes pāriet uz iWorks. Nācās aplauzties katru reizi, kad vēru vaļā uz PC & MS Office gatavotus dokumentus un tabulas. Tiem formatējumi un pozīcijas gandrīz nekad nebija tādi, kā vajag. Tā kā darbā viss notika PC & Office, man apnika čakarēties un tērēt laiku formatēšanai, es paņēmu un uzliku uz Mac MS Office. Īsāk sakot tas pats, par ko Lapsinieks minēja.

Mans būt domāt, ka Tu neko vairāk par pliku tekstu neizmanto, ja vari šādi apgalvot. Cik man nācies uz Mac strādāt ar uz PC gatavotiem dokumentiem un otrādi, praktiski vienmēr ir bijušas smagas nobīdes rāmjiem un vēl simtiem lietu. Pat izplatīti fonti mēdz gļukot. Manuprāt, iWorks lieto Apple fanboji, nevis saprātīgas ofisa būtnes, kurām nepieciešams kas vairāk par notepad iespējām. Tik neņem ļaunā, tas ir mans subjektīvais viedoklis. Katrs mēs esam dažādi, un kas der vienam, var nederēt otram. Peace! :slight_smile:

Jums visiem ir taisnība. Man tiešām darbs saistās, galvenokārt, tikai ar tekstu sastādīšanu. Tāpēc arī nav nekādu rūpju ar formatēšanu. Tā kā liktenis mani ir saudzējis, jo nav jāstrādā ofisā, tāpēc varu atļauties šādas tādas kaprīzes. Vispār savā postā arī biju norādījis, ka, in general, atzīstu Office par krietni pārāku nekā Pages.

lietoju Microsoft Office uz sava MB Pro un tā kā esmu saistīs ar Apple cilvēkiem varu diezgan droši apgalvot, ka pat paši Apple cilvēki lieto Excel un Word. Vienīgais, kas tiek lietots no visas Apple ekosistēmas ir Powerpoint analogs Keynote. Daudzi pat lieto Outlook MacOS iebūvētā Mail vietā.

Microsoft Office 2016 for Mac - patīk, ka saskarne ir gandrīz identiska ar Microsoft Office 2013/2016, par cik ikdienā saskaros ar MS Office programmatūru uz PC, tas noder.

1. gada martā nopirku MacBook Pro mid-2010 kopā ar MS Office for Mac 2011. Izmantoju joprojām (atjauninājumi arī turpina nākt), taču vairs ne tik intensīvi. Darbam un maģistrantūrai izmantoju samērā lētu (350 eur) Windows mašīnu. Uz āboļa trīs gadus notulkoju bez “spell-check”, uzrakstīju BA (angļu valodā), taču viena maza programmiņa galu galā pieprasīja iegādāties Win mašīnu. Tagad MA būs jāraksta LV valodā, līdz ar to Office for Mac tagad izmantoju ļoti, ļoti retos gadījumos. Bet kopumā ar programmatūru apmierināts.

Es arī vienu brīdi mēģināju Mail aizvietot ar Outlook, bet tā kā nedzīvoju Exchange pasaulē un kalendārs man pie Google, tad tikai e-pastiem Outlook šķita par smagnēju rīku. Uz Mac esmu atpakaļ pie Mail.

Es lietoju abus. Vienkāršām rakstīšanas un kalkulēšanai lietām- iWork, jo tas darbojas ātrāk un plūdenāk. XLS failus ar n-tajām formulām- tikai ar MS Office, jo iWork lielu daļu tur ievadīto formulu nemaz nekož vaļā.