Apslēpta Tele2 interneta ātruma samazināšana?

Čau, pēdējā mēneša laikā saskāros ar tādu lietu ka mājas mobilais internets no tele2, ir sācis pamatīgi bremzēt. Kādu pusgadu, manā dzīvesvietā bija kā dieva ausī, tas ir medemciemā - aptuveni 30 megabiti/sek, kas mani pilnībā apmierināja, jo skatos netflix 4k.
Tagad, pēdējo mēnesi sāku pamanīt, ka vakar stundās vispār nekas nestrādā. Uzreiz uzsveru ka lietoju internetu pa tiešo, caur kabeli nevis WiFi, un bāzes stacija ir 300m attālumā.
Vidējais ātrums turās maksimums līdz 6,5 megabiti. Nu es protams izbrīnīts sāku domāt, kas tā par lažu, ķēros klāt uzreiz savam telefonam kuram arī ir tele2 neierobežots internets. Veicu pārbaudes gan reizē, gan atsevišķi un konstatēju, ka manai “balss” šim kartei ātrums vienmēr ir uz pusi ātrāks un pat vairāk, nu kādi 15mbps minimums. Protams ka tas ir tālu no ierastajiem 30,bet šā vai tā jocīgi. Es šiem zvaniju saistībā ar šo situāciju, šie pateica ka viss kārtībā.
Piebildīšu, ka kaimiņam arī tele2 mājas internets, ātrums arī kādi 7mbps turās.

Lai iedzītu pēdējo naglu zārkā, es savu telefona šim karti ievietoju ruteri tur kur ir mana mājas interneta šim karte, tā es darīju, lai pārliecinātos ka ruterim nav problēmas.

Nav jau arī, ātrums uzreiz bija lielāks, tie paši minētie 15mbps 6 Mbps vietā vidēji.

Ko jūs par to domājat?

Tā nav tikai Tele2 īpatnība! Arī LMT un Bite slimo ar šo slimību.
Bite parasti vakarā ap 22:00 kā ar nazi nogriež netu. Rūtera restarts dažreiz palīdz pret pilnīgu kapa klusumu, bet vienalga ātrums ir bēdīgs. Pa dienu turās ap 30Megabiti.
Arī LMT ir novērots ātruma kritums, bet tas nav tik dramatisks kā Bitei un Tele2. Iespējams tāpēc, ka LMT manā miestā ir vidēji 5 Megabiti un kritumu uz 2 megabiti tā nejūt, kā bites kritumu no 30 megabiti uz 1,5 Megabiti. :slight_smile:

Man atkal ir cits jautājums. Vai man vienam megabiti ārzemēs skrien ātrāk kā Latvijā? Latvijā reti kad izdodas sasniegt 2GB bet ārzemēs 2 GB izbeidzas tik pat ātri kā 200 MB latvijā!

Jā, tam kam lielākā akcija, tam arī internets uzreiz ne stabilāks, dēļ tā ka jaunus klientus piesaista.

Atgādināšu vēlreiz to, ka man ir telefonā internets bez ierobežojuma arī tele2, un ātrums vienmēr ir uz pusi ātrāks, pat sim karti ievietojot rūterī. Viņi reāli apgriež ātrumus un tur neko nevar padarīt. Kaut kāds stulbums, ko es tagad ziemas vakaros skatīšos kamēr māja kurās.

kādu ātrumu tu gribi, kad vakarā visi sasēžās un skatās stīmus vai velk no torentiem filmas? domā, ka tās antenas ir no gumijas?

Tādu kāds man ir telefonā, uz pusi ātrāks, es jau trešo reizi uzsveru to.

dažādi pieslēgumi izmanto dažādus kanālus/frekvences

Neko tur negriež. Vietējiem mobilajiem operatoriem sasniegts tik liels bezlimita interneta lietotāju skaits, ka ciemam tuvākās bāzes stacijas Speriskam līdzīgie aizsituši līdz lūpai. Priecājieties, ka jums vispār vēl internets ir pieejams. Mainiet paradumus un vakaros atpūtieties ar ģimeni, aizejiet ietusēt vai tml.

Izskatās, ka tu neko neesi sapratis, bet savā galvā saprati tikai to, ka mani ir jānodirš. Ja nebūs slinkums es jums parādīšu ekrānšāviņus

Tiem, kas sēž uz Lattelecom optiskās drāts mūs nesaprast! :)
Es arī nesaprotu, kapēc interneta slēdzi izslēdz tieši 22:00. Vai tad visi vienlaicīgi filmas sāk skatīties tikai desmitos? :D Kaut kā tā teorija par vakara noslodzēm neiztur kritiku! Tad jau rīgas centrā arī vajadzētu visam bruk, jo ofisa žurkas raujas melnām mutēm skatoties kaķu vido! Bet nekā, internets nebrūk, pat ja skatās 4k kaķu video! :D

Tehniski tas ir iespējams ar kaudzīti klikšķiem. Bet vai tā tiešām ir izdarīts un pēc kādiem noteikumiem? Grūti spriest. Ja spēsi pierādīt, ka noteiktā laikā ātrums nokrītas un tā katru vakaru, tad var runāt tālāk. Citādi kāpēc, lai nebūtu scenārijas, ka viss ciems aptuveni vienlaicīgi ieslēdz strīmu vakarā. Softs zina, kas ir parasta interneta SIM kartiņa, un kas ir telefona. Domāju telefonam vienmer ir uzlikta prioritāte.

tu runā par Biti, atšķirībā no tredstartera Tele2. cik zināms, Bitei “bezlimita” internets naktī neuzskaita gigas, tāpēc tur ir iespējami 2 scenāriji:

1. daudzi lietotāji to ir uzzinājuši, tāpēc pieregulējuši savus torrentus uz nakts režīmu (mazticami)
  2. Bite gigu uzskaites vietā naktī ierobežo linka ātrumu (daudz reālistiskāk)

ja nav slinkums, pārbaudi cikos ātrums “atgūstas”.

Visvairāk jau apbēdina, ka bez limita pakotne telefonam atšķiras no bez limita pakas mājas internetam. Viens un tas pats tīkls, bet abās sim kartēs ātrumi atšķiras.

Tur neko nevarēs pierādīt utt, tīra laika tērēšana, visi tie operatori ar atplestām rokām un smaidīgiem purniem tevi gaida tikai tad kad jāparaksta papīri par ierīces iegādi utt. Tad, kad ir jārisina klienta grūtības, tā neviens neko nezin, no viņu puses viss ir kārtībā.

Tieši āpat kā Vindausā “man te viss iet baigi lēni” - Bils vainīgs? Te arī var būt 10 dažādi iemesli kāpēc bremzē. Sper pa supportu, lai krājas sūdzības, lai iet skaitītājs, līdz sasniegs limitu, ka jāds ņems un ieraksies tajā visā.

Man jau 3 dienu dienu principā interneta nav… lejupielades atrums 7 -11 kb/s. A telefona mobilie dati viss kārtībā… bet rūterim arī viss ok. Tas ir vienkārši … bļa i reklamē ka viņu internets ir lido pat ja ārā lietus…

Esmu no Jēkabpils

Ar operatoru sazinājies? Ko šie saka?

Ir vērts restartēt rūteri! Atkārtoti pieslēdzoties 4g stacijai, lietotājs atgūst interneta ātrumu. Varbūt QoS vai cits optimizācijas serviss samazina ātrumu.

Kaut kā ir šaubas par restartu. Parastais scenārijs šajā gadījumā - ātrums būs labs pirmās minūtes laikā un tad atkal nokritīs uz 16 KB/s. Izņemot, ja skatīsies Tele2 mājas lapu - tai ātrums vienmēr būs labs.