Ārējais cietais disks

Labadiena !
Ir nepieciešama palīdzība (padoms), lai varētu iegādāties ārējo cieto disku 1-2TB, cenā līdz 100Eur. Papētīju neta veikalu piedāvājumu un netieku gudrs, ko ņemt ? Tik daudz dažādu piedāvājumu ! Vai ir kādi brendi, no kuriem ieteiktu izvairīties, vai arī šajā cenu kategorijā ir pilnīgi vienalga ko pērk ?

0 Likes

Kā reiz pagājušajā nedēļā bija līdzīgs jautājums. Apjautājos tviterī – https://twitter.com/TomsAtte/status/903172929273389057

Beigās nopirku no 1a.lv Western Digital 2.5" Elements Portable 1TB pa kaut kādiem aptuveni 55 eiro.

0 Likes

Izpēti savus nepieciešamos savienojumus. USB 3.0 nu jau būs visiem, skaties vai ko specifiskāku nevajag. Tīri mājas lietošanai es tomēr skatītos uz kādu lēto tīkla disku, NAS-veidīgo, bet tie nebūs 100 eiro.

0 Likes

Kā reiz pirms neilga laika arī meklēju 2T cieto disku. Man svarīgākais bija ilgmūžības faktors. Pēc vairāku datu centru statistikas izpētes, tā, cik bieži mirst un nākas tiem mainīt cietos, iegādājot WD Elements.

0 Likes

Visi auzās.
1kārt - jo lielāks ārējais cietais disks, jo vairāk datus vienā reizē pakāsīsi.
2kārt - ārējie diski ir TIKAI nesvarīgiem datiem. To var nomest pie zemes, noslīcināt, pazaudēt (nozog).
3kārt - nekādā gadijumā nepirkt tos WDpassportus un tamlīdzīgus sūdus, kuriem nav SATA, bet USB ir pa tiešo uz plates!
4kārt - pajāt to USB3! Pirms šikojat ar USB3, pavaicājiet paši sev - cik kompjiem jums tas USB ir priekšpusē? Man čomam ir USB3 kaukāds. Bet kompim USB3 ports ir tikai aizmugurē, kompis smuki paskrūvēts zem galda. Tagad var iet pirkt USB3 pagarinātāju…

Vislabākais variants ir kaukāds lietots 160-250Gb, no kāda laptopa, ielikts 8€ kastītē. Var pat būt ar daļējiem bad blockiem, kurus apiet veidojot partīciju. Pazaudēt nav žēl. Nomērdēt ar ne.
Ja nu ļoti grib jaunu - jauns disks 8€ kastītē. BET, jārēķinās ka vajadzēs regulāri izjaukt lai pārbaudīt SMARTu.

0 Likes

Artani - ar sirpi pa pautiem - bargi, bet taisnīgi

0 Likes

Āksti.

0 Likes

Trimo ieskatījies?

0 Likes

Sveiki visiem!

Es atkal attiecīgi meklēju ārējo HDD uz 2 TB, kādu ražojumu iesakāt uz šādu atmiņas apjomu? Konkrēto HDD ir gan paredzēts lietot mājās, gan vedāt riņķī, tapēc būtu vēlams, ka pie mēram mugursomā vedot ātri ‘‘nesadalās’’ reizinātājos :smiley:

0 Likes

@zebiekste95

prātīgākā metode ir nopirkt disku+enklozūri. tas garantē, ka ražotājs nebūs USB interfeisu uzlodējis kopā ar HDD kontrolieri un diska saturs būs nešifrēts. dod vismaz kaut kādu cerību negadījumos, ja nepieciešams atjaunot datus.

ja taisīsi bekapus vai info būs mazsvarīgs, tad lielas starpības nav, ņem kaut ko ar USB3, kas pēc skata un cenas labāk patīk.

0 Likes