Atbilstoša rūtera izvēle

Sveicināti.
Jautājums vienkāršs - kāds rūteris nepieciešams, lai WiFi ātrumu dabūtu 600 Mbps? Zināms, ka reklamētie ātrumi rūteru nosaukumos stāv tālu no patiesības, bet cik ļoti? Vai tādas ierīces kā TP-LINK Archer C8 (https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32530-tp-link-archer-c8-ac1750-wireless-dual-band-gigabit-router-reviewed?showall=&start=3) vai Asus RT-AC66U (https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31841-asus-rt-ac66u-80211ac-dual-band-wireless-ac1750-gigabit-router-reviewed?showall=&start=2), kuras sola 1750 Mbps (proti, 450 Mbps 2.4 GHz un 1300 Mbps 5 GHz), spētu dot reāli 600 Mbps caur WiFi 5 GHz AC joslā? Vai arī es sapņoju, un bez rūtera par 300+ EUR tas nav iespējams? Interesē Jūsu pieredze iz dzīves.

Cik novērtos, dzīvē tu tādus ātrumus ne tuvu neizžniegsi no WiFi. Ir gan radīta vesela sauja ar tehnoloģijām, kas ļauj kopēt no vienas WiFi pieslēgtas ierīces uz otru WiFi pieslēgtu ierīci ar labiem ātrumiem, bet tur ir jāskatās, vai tas ir prasītās cenas vērts. Pamatīgi jāseko līdzi, vai visas iesaistītās ierīces atbalsta tos neskaitāmos ražotāju izdomātos WiFi ātruma boosta standartus.

Es teiktu, ka pilnīgi pietiks ar Mikrotiku. Man gan nav pašam pieeja pie tik ātrā interneta, bet Mikrotiks spēj pa gaisu ļoti stabili pārraidīt aptuveni 130 megabitus. Starp ierīcēm ar WiFi neesmu mēģinājis kopēt Mikrotika tīklā.

http://router.lv/product/362/lv/RB962UiGS-5HacT2HnT/

Mikrotika wAP-s ‘‘iet’’ pāri pa 300Metriem svilpdams. Ļoti stabils un labs dzelzīts.
eurodk.lv/lv/products/mikrotik-wap/routerboard-wap-ac-black

nu sāc ar saprašanu, kādām vēlmēm tev viņš būs. ja tiešām gribi nolocīt papildus ciparu, lai tev telefonā, mājās, būtu tie papildus megabiti - droši. imho, būtībā, galvenais, lai LANs gigā rauj ja ir kāds NAS vai tamlīdzīgi. ja bez tā, tad standarta mājsaimniecība ar dažiem telefoniem, planšeti un pāris NB, tad dajebkāds lētais dual band rūeris pildīs savu funkciju.

Tu tiešām domāji, ka tas Mikrotiks velk ap 300 metrus? Meklēju kādu labu Wifi rūteri, kam zona plašāka kā parastajiem, vai arī var pieskrūvēt kādas papildus antenas. Ideālā gadījumā, ja iekšā varētu ielikt SIMu…

5Ghz, Bridge modē,starp iekārtām ar labu AC wifi karti. Uz vecākiem laptopiem tādu ātrumu izspiest nav sanācis.

Tu runā par ātrumu vai attālumu (metriem)? Mani interesē padot stabilu signāu pēc iespējas plašākā teritorijā.

Es par ātrumu.Sore,ka Mbit nosaucu par metriem.Pieradums laikam.
Ja vajadzīgs stabils signāls plašā teritorijā, tad ieteiktu kaut ko mikrotik AP.Var skatīties Unifi virzienā,arī labi dzelži, vienīgais tur cenas mazliet citādas.
Piem.,ņemam vairākus mikrotik AP un izvietojam tos vajadzīgajā teritorijā.Var sakonfigurēt kā CapsMan modē,kad no viena punkta tiek kontrolēti pārējie AP.Var sakonfigurēt arī savādāk, ir dažādas nianses, bet nu tas jau būs cits stāsts. Stabilitātes ziņā mikroitk ir okei. Šos dzelžus esmu uzstādījis diezgan daudz vietās un varu teikt tikai to pozitīvāko.Nekas negļuko,nekaras utt. Jā,varbūt pirmajā brīdi konfigs liksies baigi nedraudzīgs, bet arī šajā jautājumā varu palīdzēt,ja ir tāda vajadzība.