“Attālināti” ieslēgt PC

Labdien

Lūdzu padomu -
Nepieciešams ieslēgt PC attālināti, tam “padodot” elektrību. Respektīvi, vai var un ja var tad kā izdarī tā, lai PC ieslēdzas pats tiklīdz tiek ieslēgta elektrība :slight_smile:

Tāda opcija biosā ir redzēta vienam minikastītesdatoram. Parastiem datoriem ir tikai reizi dienā pamošanās opcija: How To Schedule Power On

tas ir tu gribi, lai sākumstāvoklī kompis ir fiziski atslēgts no elektrības?

Man, diemžēl, ir parasts dators … Bet paldies par linku - papētīšu!

Īsti nesapratu ko Tu domā ar “fiziski atslēgts”, bet situācija sekojoša - dators ir “fiziski”, ar elektrības kabeli pieslēgts elektrības rozetei kurā nav elektrības. Attālināti tiek aktivizēta (ieslēgta) rozete un nepieciešams lai PC ieslēdzas pats, bez cilvēka fiziskas klātbūtnes, bez power pogas nospiešanas. Esmu dzirdējis par wake on lan (vai tmldz) bet tas šoreiz nederēs …
Ievēroju, ka tad kad dators ir izslēgts, bet pievienots strāvai, tad uz mātesplates spīd kautkādas diodes. Tāpēc iedomājos, varbūt ir iespēja biosā norādīt, ka pie ierosmes notiek startups … nu kautkā tā es biju izdomājis :slightly_smiling_face:

“rozetē nav sprieguma” manā izpratnē arī nozīmēja, ka “dators ir fiziski atslēgts”, jo nav jau būtiski kurā posmā ir ķēdes pārrāvums :)

tātad tavam plānam ir divas daļas:

1. likt datoram automātiski ieslēgties

tas ir vienkārši, sakonfigurē BIOSā kaut kur pie ACPI/Power/Advanced settingiem “Restore on AC/Power Loss” vai “AC Power Recovery” vai “After Power Loss”.

1. attālināti padot spriegumu uz rozeti

tev ir pie interneta pieslēgta “gudrā māja”, kas to pratīs vai taisi no nulles? ja no nulles, tad kāds ir budžets? jo cenas atšķiras ar kārtu un lētais gals ir ķīniešu brīnumi, kuriem jātaisa logins viņu ķīnas serverī, lai caur appu tiktu no interneta caur viņu serveri pie sava releja. liela daļa vispār ir DIY sagataves, kurām piekļuve no interneta jāprogrammē…

1 Like

Paldies, Digitalk! Tagad vismaz zinu virzienu kurā iet tālāk! Godīgi sakot meklēju internetā un jau biju zaudējis cerību. Vienīgie varianti bija wake on lan un power on by keyboard, kas manā situācijā nav risinājums.
Sākumā jāsakārto PC ieslēgšanās un tikai tad attālināto elektrības “padevi”. Ar otro jautājumu problēmu nebūs - aqara viedā rozete + aqara hub + apple homekit + apple tv.
Paldies vēlreiz par palīdzību un padomiem! :+1::slightly_smiling_face:

Izskatās, ka mana PC mātesplates BIOS nepiedāvā šādas opcijas. Vienīgais ko atradu BIOS Utility → Boot Configuration ir sadaļa Next Boot after AC Power Loss, kur ir divas iespējas: 1) Fast Boot ; 2) Normal Boot
Es tā saprotu, ka tas nav tas kas man vajadzigs …
UPDATE! Atradu :) vienkārši vajadzēja BIOS meklētājā ierakstīt power :smiley:
Restore AC Power Loss → Power ON.
Vai tas strādās netikai pēc elektrības pārrāvuma, bet arī pēc normālas PC izslēgšanas → elektrības atslēgšanas un atkal ieslēgšanas, vēl jāpatestē.
Update 2: Jap, viss darbojas - tagad varu ieslēgt PC no jebkuras pasaules malas, tieši tas kas bija nepieciešams!
Vēlreiz paldies Digitalk un KKTK par atbalstu! :handshake:

2 Likes