Baseina izmaksas.

Sveiciens,draugi. Tā kā esmu iegādājies jaunu īpašumu(māju),tad galvā kasās bērnības sapnis-baseins. Vai kāds no kursora varētu padalīties ar pieredzi? Ir vērts vai tomēr nē? Interesē arī ikmēneša izmaksas.

Jā,skarbi tomēr… būs jāizlīdzas ar kaut kādu alternatīvu.Sieva nesapratīs kāpēc tik daudz nauda jaizgāž. Varbūt jāskatās uz kaut kādu ārtelpu vannu,bet tas nebūs tas.

Hehehe. Līdz pusmūža krīzei man tālu. Man vēl 23 gadi. :slight_smile:

Man viens pazīstams čiekurs nopirka kuģi. un tikai pēc tam saprata,kas tie par ahūnaiem izdevumiem.

23, sieva, baseins, nesapratīs?

nevajag precēties līdz 30 vispār. pēc gadiem 10 izmetīs veco sievu ārā un ņems tādu,kas visu sapratīs. as long as you pay.

Cik esmu ievērojis no rajona apkārtējām mājām, tad baseini ir tām, kuru īpašnieku rocība mērāma sešciparu skaitļos. Viņus neuztrauc vairāki tūkstoši naudas uzturēšanai, jo apkopes un tīrīšanas darbus veic firmas. Tāpat arī tikai bagāti ļaudis nejutīs atšķirību elektrības patēriņā, kuru ievērojami palielinās sūknis lai uzturētu baseina ūdeni tīru. Tev to nevajag, jo piķis aizies drūmi daudz. Labāk nopērc lielu koka baļļu, kurā iegāzt ūdeni un apakšā iemest degošu koka pagali. Aukstos rudens un ziemas vakaros kaifīgs pasākums - iedzert ko stiprāku un pasēdēt kūpošā ūdenī. Nekādu uzturēšanas izdevumu.

Paliks vēl nauda pāri normālam motociklam sev un sievai, kā arī kādam ceļojumam.

Baseinu DIY uztaisīt ir pupu mizas. Lielākā skāde ir pēctam viņu pienācīgi tīrīt un apkopt lai tas būtu tīrs un tanī varētu droši peldēties gan pats gan bērni.

Bija īpašumā tāda kā basein strūklaka. ~1.2m dziļa pie vidus, no vidus šāvās ūdens ārā, bet sānos ~1m dziļš, un 3x3m platumā… Vismaz cik atceros pēc atmiņām… Protams pelst 50m olimpisko sprintu nevarēja, bet tolaik bērns būdams, pļunčāties vasaras svelmē bija forši. BET ūdens zaļoja, veidojās aļģes un katru otro/trešo dienu nācās liet ūdeni ārā un šrubēt lai baseins būtu tīrs.
Pēdējos gadus vienkarši pirms sezonas izmazgājām un viss, ne peldējāmies… ne ko… Un ‘rīks’ stāvēja tīri estētiskumam… Vienīgi šad tad ielaidām nozvejotās zivis un bija tāds, kā vietējais akvārijs kur no rīta varēja pabarot savas zivis… :smiley:
Tad pienāca ūdens sadārdzinājums un vecākiem apnika, maksāt par neko… izrakām to štelli ārā, sabēra smiltis, uzbēra zāli un tagad ir smuks mauriņš… :wink:

Visā visumā dārgs ekspluatācijā prieks. Un kā jau minēja šāda ‘nopietna’ štelle ir tiem kas var atļauties daudz nulles pirms komata iztērēt neņemot kredītus un aizņēmumus. :smiley:

Par ‘baļļu’ piekrītu, bet gatavās taisa par ārprātīgām summām. Vismaz tādās kur var ielīst vismaz 5 cilvēki… Ja rokas neaug no p… tad pats šādu štelli arī var uztaisīt… Pietam labāku un salīdzinoši lētāku.
Vienīgi baļļai arī faktiski tas ūdens kvantums ir vienai reizei… Izbaļļojies un laid ūdeni ārā… Reāli ta vajag savu neatkarīgu spici vai ko tādu ar normālu ūdeni, jo ‘pilsētas ūdeni’ nespētu maksāt reiķinos. :smiley:

Nuu… ta gluži neteiktu! Ir malkas izmaksas jo ar vienu degošu pagali uz vakaru… varēsi ledainā ūdenī salt… ūdens izmaksas, ko dabūn no savas spices(nerunāsim par pilsetas ūdeni jo tad tā būtu bagātība), jebšu elektrība ko sūknis noēdīs sūcot ūdeni tavā baļļā… Tad baļļa šad tad ir arī jāizmazgā, atkarīgs cik daudz izmanto… Vēl arī pēc pāris gadiem to nāksies atjaunot jo koks ir koks… :wink: Ta kā nav tā ka uztaisi un uz 10 gadi aizmirsti. Savu kumosu makā arī baļļa noēdīs.