Baterijas ēdājs- Google pakalpojumi.

Esmu no tiem lietotājiem, kas ikdienā telefonu izmanto tikai zvaniem un SMS. Jo darbs pie datora un uz vietas un mājās tas pats. Visur protams fiksētais internets. Līdz ar to mobilajā nav daudz ko rakties. Tāpēc man liekas normāli, ka man baterija tur 4-5 dienas (ap 130 stundām), un tā jau vairāk kā gadu. Bet tā jau nav, ka neko neinstalēju un nelietoju. Lietoju dažādas aplikācijas, tikai reti. Un tad pēķšņi baterija tur vairs tikai vienu dienu. Kā vainīgo uzrāda Google pakalpojumus: procesus un servisus, paņem 55% no baterijas. Problēma, ka neviens nezin pateikt, kurus no tiem var/drīksts apturēt neiespaidojot telefona pamatfunkcijas, kā arī GPS, Bluetooth u.c. Ar Google arī neko nevar uzzināt, visi ieteikumi vispārīgi.
Iespējams, ka šis temats var daudzus neinteresēt, jo cik lasu, tad daudzi lādē telefonus katru dienu. Bet mani tas neapmierina, esmu pieradi 100 + stundas.
Varbūt ir kādi ieteikuimi?

Google iebūvētos servisus nevar apturēt.

Akumulatoru var mazāk tērēt, izslēdzot fona datu sinhrozināciju (Iestatījumi --> Konti --> Google) un izķeksē ārā visu, atskaitot Gmail, ja to Tu vispār izmanto.

Ja patīk darboties ar telefona optimizāciju, iesaku paprovēt Greenify lietotni. Ar to var apturēt gandrīz visas paša instalētās lietotnes. Lai slēgtu ārā telefona pamata procesus, vajadzēs root pieejas tiesības un maksas Greenify lietotni. Var arī paspēlēties ar telefonos iebūvētajiem taupības režīmiem (Sony Stamina, Huawei arī ir savs režīms).

Bet realitāte ir tāda, ka diennaktis šādi klāt nedabūsi. Varbūt kādu stundu… Tāpat uzskatu, ka slēgt ārā sinhronizācijas ir muļķīgi, tad jau labāk ir paņemt pie Rimi kasēm 15 eiro telefonu, tas turēs nedēļu.

Pamēģini pilnībā izslēgt GPS. Ja tas ilgtermiņā samazina baterijas lietojumu, tad ieslēdz GPS atpakaļ un meklē kura aplikācija nepareizi izslēdzas vai ir slikti uzrakstīta un nepārtraukti pieprasa lokācijas info.

Man tā bija kad trešā aplikācija (Tasker) automātiski izslēdza Waze, pametot auto. Waze fonā daļēji turpināja darboties.

Var pamēģināt atjaunot rūpnīcas iestatījumus. Pēc Tevis teiktā, tāpat neko daudz nezaudēsi vai nekas daudz nebūs jāliek atpakaļ.

[quote=Artis]Google iebūvētos servisus nevar apturēt.

Bet realitāte ir tāda, ka diennaktis šādi klāt nedabūsi. Varbūt kādu stundu… Tāpat uzskatu, ka slēgt ārā sinhronizācijas ir muļķīgi, tad jau labāk ir paņemt pie Rimi kasēm 15 eiro telefonu, tas turēs nedēļu.[/quote]

Tur jau tā lieta, ka var dabūt klāt diennaktis un daudzas. Vienreiz jau es dabūju atpakaļ baterijas lietojumu no diennakts uz kādām 4 diennaktīm. Viena no vainīgajām progām bija kaut kāda no Cleaner un Battery Booster, kas izdarīja tieši pretējo. Bet varēja būt pie vainas arī datu sinhronizācija. Toreiz neko nepierakstīju ko izdarīju, jo nedomāju, ka problēma atkārtosies.
Tas tāpat kā ar datorlietām- ja atrisini kādu problēmu, tūlīt pieraksti, citādi nākošo reizi atkal būs jāizgudro velosipēds no jauna!

Paldies arī citiem! Būs laikam jātaisa Hard Reset. Jautājums vienīgi, vai pēc Hard Reset drīkst ielādēt atpakaļ telefona Backup no LG PC Suite? Vai tas atkal nepaņems atpakaļ vecos uzstādījumus? Tad jau laikam labāk ar Backup neriskēt un tikai nodublēt kontaktus. Vēl jau būs jāatjauno daudzās zvanu melodijas (lietoju grupām un individuāli) un grupas.

[quote=Artis]Google iebūvētos servisus nevar apturēt.
[/quote]

Bet Googlam jau tur daudz dažādu pakalpojumu un servisu. Arī tādi, kā Goole Play pakalpojumi u.c. Vai nevienus no daudzajiem pakalpojumiem nevar apturēt? Es mēģināju un man arī likās, ka turpina darboties.

šajā gadījumā ieteiktu kontaktus un grupas sinhronizēt uz gmail kontaktu listi. vienreiz izdarīsi un pēc tam par to nebūs jāuztraucas. melodijas gan dublē atsevišķi.

[quote=Māris55][quote=Artis]Google iebūvētos servisus nevar apturēt.
[/quote]

Bet Googlam jau tur daudz dažādu pakalpojumu un servisu. Arī tādi, kā Goole Play pakalpojumi u.c. Vai nevienus no daudzajiem pakalpojumiem nevar apturēt? Es mēģināju un man arī likās, ka turpina darboties.[/quote]

Viens no Google Play Service uzdevumiem ir lokācijas info nodrošināšana, skat postu # 3

Vietas noteikšana ir daļa no Play Services, bet to atslēgt pratīs jebkurš.

Drīzāk problēmu jāmeklē sinhronizēšanas kļūdās, kas liek atkal un atkal veikt sinhronizāciju fonā.

Teorētiski arī kāda trešās puses lietotne var nepareizi izmantot Google Play Services. Šo var mēģināt izpīpēt, aktivizējot Safe Mode.

http://www.digitaltrends.com/mobile/how-to-turn-safe-mode-on-and-off-in-android/

Tāda mazliet smieklīga noņemšanās. Bet es esmu neatlaidīgs, jo zinu, ka mans telefons taupīgajā režīmā var strādāt 4-5 diennaktis. Un taupīgais režīms nevis taupīšanas dēļ, bet tādēļ, ka kā jau rakstīju man ikdienā nevajag neko vairāk, kā GSM. Pa retam WiFi, Bluetooth, GPS, bet neilgi.
Cita lieta ceļojumi, atpūta u.t.t., bet tas jau retāk. Arī visādus populāros softus pa retam lietoju- Shazam, Here We Go, Endomondo u.c.
Tagad testēju šo problēmu. Google Play procesus var atslēgt, bet pēc Restart tie atkal startējas. Daži arī startējas veicot kaut kādas darbības, kā ieslēdzot WiFi, palaižot Whatsapp… Sinhronizācijas itkā visas ir izslēgtas.
Patestēšu, cik var izvilkt ar izslēgtiem procesiem un tad Restartēšu un paskatīšos cik tad izvilks.

Vēl derētu piezīmēt, ka nekas šajā pasaulē nav statisks. Īpaši programmatūra, kas visu laiku tiek mainīta un uzlabota. Pilnīgi iespējams, ka savam telefonam vairs nekad nevarēsi redzēt to 4-5 dienu darbību. Protams, tev darbības kritums bija dramatisks un noteikti to var uzlabot, bet es netiektos pēc tām pašām vecajām 4-5 dienām.

Es patiešām esmu pateicīgs par visiem padomiem! Bet dažus no jums nevaru iepriecināt- padomi ir bijuši kļūdaini. Jo es šobrīd testēju sava telefona un baterijas attiecības. Sāku ar to, ka pilnībā uzlādēju telefonu un izslēdzu 9 no 10 Google Play pakalpojumiem. Iepriekš šeit tika teikts, ka Google Play pakalpojumus nevar atslēgt. Izrādās, ka var! Nevarēju izslēgt tikai 1 procesu un 1 pakalpojumu. Tiesa pēc kāda laika telefona lietošanas rezultātā atkal parādījās 5 pakalpojumu. Bet svarīgākais jau ir rezultāts!
Un rezultāts šobrīd ir šāds- kad konstatēju, ka baterija tur tikai 1 dienu man darbojās 10 Google Play pakalpojumi un tie paterēja 55% no baterijas resursiem. Pēc manām veiktajām darbībām telefons ir nostrādājis 75 stundas un vēl atlikušais prognozētais ir 60 stundas !
Tas ir 135 stundas, jeb apm. 5 diennaktis! Savukārt Google Play pakalpojumi un procesi šajā periodā ir patērējuši tikai 2% !
Protams, vēl ir par agru priecāties. Vēl priekšā ir nākamais tests. Es pārstartēšu telefonu, uzlādēšu un skatīšos kas notiek, ja neaptur nekādus Google Play pakalpojumus. Jo ir aizdomas, ka pārstartējot telefonu visi Google Play pakalpojumi atgriežas. Bet kā tas tagad ietekmēs baterijas darbību? Izskatās, ka telefons (LG G2 mini ar Lollipop 5) ir nobijies, ka vēlos to nomainīt un nu cenšas reabilitēties. :slight_smile:
Es zinu, tā notiek!

Un tagad publiski atklāj - kam tev smārtfonu, ja viss “smart” ir izslēgts? 20 eiro Samsungs pie Rimi kases strādās vēl ilgāk, funkcijas identiskas, nebremzēs!

pārlasi OP, smārtās funkcijas tiek izmantotas reti, bet ir vajadzīgas.

Tieši tā - pietiek ar 20 eiro telefonu.

GPS, tavuprāt, ir pieminēts, lai varētu draugiem palielīties ar atrašanās vietu? btw, tāda nav 20 eiro tlf.

GPS ir minēts tikai pie izslēgšanas, nevis pie izmantošanas.

man ar karotīti jāliek mutē, vai?

Atvainojos, ka iepriekšējā postā nepieliku smaidiņu pie teiciena, ka “nevaru iepriecināt”. Domāju, ka sapratīs, ka tas nav ļauni domāts.
Paldies, digitalk, ka manā prombūtnē visu pareizi paskaidroji. Man noteikti VAJAG smartfonu. Es lietoju pietiekoši daudzas Android aplikācijas: Whatsapp, Here We Go, Endomondo, Waze, Sound Spectrum Analyzer, Ultimate Converter, Shazam, Boldbeast Call Recoder, Tildes datorvārdnīca, Google Chrome, Youtube. Laikam pietiks. :slight_smile:
Uz darbu un atpakaļ braucu ar velosipēdu, ziemā tramvajā stāvu kājās un tad arī nelietoju. Ļoti patīk ārzemēs lietot Here We Go Ofline navigāciju! Bez Shazam arī nevaru iztikt. Spotify arī ir laba.
Visas uzskaitītās un vēl kādas lietoju, bet vai nu reti, vai īslaicīgi. Un tāpēc man baterija tur 4 diennaktis. Tikko beidzu 1. testu ar izslēgtiem Google Play pakalpojumiem. Telefons nostrādāja 110 stundas, Google pak. patērēja 2%
Tagad pārstartēju telefonu, neko neizslēgšu, uzlādēšu un redzēs cik tad turēs. Varbūt šis vienkārši ir nobijies, ka meklēju jau citu. :slight_smile:
Paldies visiem par dalību diskusijā!