Budžeta 2.0

Interesē uzlabot near-field aktīvo skaņas atskaņošanu mājās. Pēc dažu vakaru tirgus izpētes biju safanojoes par Klipsch powered versijām, bet papētot vēl, saku noprast, ka metālu efektīvāk varētu atskaņot divreiz lētāks studiju monitors JBL LSR305. Kādas Jums pieredzes šajā jautājumā? Vai ir kur uz vietas var paklausīt kā skan, lai nav jāpērk kaķis maisā? Vispār atpirktu arī kāda lietotu tehniku, ja zemo frekvenci skaidri izsit.

Sarunās veikalā dažreiz diezgan snobiski, bet audiosalons.lv var sarunāt, lai pieslēdz tevis iekāroto aparatūru testam. Bet mans viedoklis, ka pa to tavu ieplānoto naudu labāk nopirk austiņas - dzirdēsi daudz vairāk, un nebojāsi attiecības ar kaimiņiem, spīdzinot tās sīkās tumbeles.

2 Likes

Privātai klausīšanai austiņas ir labs ieguldījums, bet dabūt skaidru zemo frekvenci var būt pagrūti - atkarīgs, cik zemu. Austiņām nevar dabūt to “sitienu pa aknām”, taču arī mazie monitori tādu nedos. Tāpēc daži kombinē mazos monitorus un sabu. Neesmu gan metāla fans, bet šķiet, ka metālam tik dziļus sub-basus tomēr nevajadzēja, bet gan vairāk sitienu asumu?

Ir iespēja arī paklausīties Youtube apskatus, BET pretarguments noteikti būs, ka tas jau nedod priekšstatu par skanējumu dzīvē, jo Youtube mēs taču klausāmies caur savu esošo tehniku, kas varbūt ir sliktāka nekā tā, ko gribam novērtēt. Tomēr ir daži kanāli, kas salīdzina savā starpā modeļu pārus, un tādā veidā var gūt priekšstatu par to, kuras skandas relatīvi labāk tiek galā ar specifiskām frekvencēm:

https://www.youtube.com/user/skubny/search?query=LSR305

Izskatās, ka LSR305 ir arī vairākas versijas, un varbūt tām ir atšķirība skanējumā?

Es pats šādā veidā caur salīdzināšanu izvēlējos Eris 4.5 kā optimālo variantu starp vairākiem kandidātiem. Patika, ka tam ir iespēja iestatīt vidējās frekvences, lai atbilst manai gaumei un nav jāčakarējas ar digitālajiem EQ, un visādā citā ziņā bija piemērots manai muzikālajai gaumei un vajadzībām reizēm arī kaut ko samiksēt un pablēņoties ar sintezatoriem.

P.S. Es visu mūžu esmu klausījies kaut ko ap mētālroku un alternative. Un patreiz secinājumi ir tādi. Īstais skaņas spiediens pa aknām būs tikai koncertā! Basta. Visdetalizētākais caur austiņām. Tā tagad domāju.
BTW jau kādu laiciņu man vairs nepatīk kompjos un telefonos iebūvētie DACi. Tie arī piepirkti. Youtubē skaņas celiņš vispār dažreiz ir pak@ļā. Šprotifais bez premium arī so so. Ar domu, ja vēlme tikai no turienes klausīties tad nav pamata baigi iespringt ar aparatūru. Tad, JBL galda tumbas būs atbilstošas!
Kas vēl. Metāls ir tāds bļam-bļam diezgan vienkārši uzbūvēts, tur arī labi aparatūru nevajag :smiley: Bet tāpat kad vēlos sadzirdēt visu, jeb izbaudīt - lietoju labas austiņas. Tur ir OK basi - vismaz sabalansēti. Grīdas tumbas filmām un tikai, lai apskaņo pa pusmāju, jo koncerta sajūtas tāpat nebūs.

1 Like

Jā, es esmu šajā domāšanas procesā pietuvojies domai, ka labas austiņas būs piemērotāk, jo es dzīvoju daudzīvokļu mājā, jā. Man gribas just to pisaku, ko metāla koncertā pa bungām dod. Un to reproducēt visdrīzāk var uz austiņām?
Joks ir tur, ka pēc iespējas klusāk ir jāreproducē tas pisaks ar pedāli vai vālīti.
Skaļi jau gribas tikai tagad izolācijā vai reibumā. Ikdienā tumbām jāspēj klusā režīmā izdvest to sitienu, kuram metālmūzikā jābūt.
Visi krāmi daudz maz labi skan tuc tuc, bet, kad vajag metālu reproducēt
tad pļukš.

Jā, visvairāk, kas pietrūkst atskaņojumi ir sitiena asums. Nekur neļarkst, vnk uzsit uzreiz. Koncertā tas ir tā, ka jūti ar krūškurvi, bet mājās vismaz skaidru tikt, tikt, vajadzētu. Metālā vispaŗ nav izpludinātu skaņu, viss ir tikt tikt, lai paspēj atskaņot visu kas tajā brīdī iecerēts. Es nemāku tehniskā valodā runāt. Bet jā, galvenais ir pēc frekvences labs pisaks.
Kā ārī jāņem vērā, ka arī ierakstā autori cenšas izdodo, tos pisakus, Auzstiņās būs grūtio. klusumā klausoties grūti, bet ir jābūt kādām tumbām, kas bar tiektos uz šo, tikš, tikš, tadam, tam.

Ja kādam ir DAC ko pārdot, es gribētu pamēģināt entry lever ko tas maina. Pastāv aizdomas, ka primārā probēma ir šeit. Microlab bija super vareiants, kurā ieguldīju , kad ēdu p
ar 2-5 latiem nedeļā, bet tagad prasās ko labāku.
Biedod, metāls nav nekāds bļambļam, ja. Tā ir māksla, kas ietekmē cilvēku dzīves gājumu. Es būtībā sūdzos, jo skandas nevar reproducēt šo:
https://www.youtube.com/watch?v=lXGSLKWeVwE

bliezienam vajag zemās frekvences, bet tur automātiski iestājas problēma — tās izplatās ārpus tavas akustiskās telpas pa grīdu/sienām/griestiem. dzīvojot ar kaimiņiem kaut cik pareiza sistēma neizklausās realizējama.

Nu bungu bliezienam subwūferi vajag, bet - es neesmu īsti nevienu labu dzirdējis. Būkšķis ir bet nav detalizācijas, nav tīras skaņas ķipa. OK, ja neskaita bariņu tūkstošus vērtas tumbas ko reiz dzirdēju. Tās kā jau pierasts pumpēja subus uz aizmuguri, bet nu stavēja arī metru no sienas un no visām pusēm brīvas. Tev jau midix, ieteica - varbūt ausis vai galda tumbas vajag miksēt ar subu.
Es to aso bungu pīķi saprotu, koncentu tumbas kāčā nenormālos watus tieši sitiena brīdī un dēļ attāluma ātri norimst. Mājās tev nekas nenorims ja būsu uzgriezis kārtīgi - dauzīsies pret sienām kādu brīdi. Ja nebūsi uzgriezis, tad liksies ka nav blieziena. Zinu zinu. Redz bet ausīs nekas neatstarojas, viss pa tiešo iet ausī. Un labi neodīma magnēti ātri var iekačāt un ātri arī norimt. Tāpēc arī saku ar labām ausīm skaņa ir detalizēta, instrumenti atdalītāki viens no otra. Tas ir tas par ko es fano. Un skaļumu arī var dabūt līdz kurlumam :skull:

Nu paklausījos linku gan uz tumbām (neskaļi) gan uz ausīm no dac, gan uz ausīm no pastūža, bet jau riktīgi skaļi un uzgrieztu basu. Nu viss ir skaidrs, gaļa nedreb, bet dzirdu visu - skaļāk negribu :slight_smile: Arī to ka ~5 bungas, divi šķīvji, kas nezin kāpēc samiksēti peld no labās puses uz kreiso un atpakaļ. Par bļambļam nepareizi izteicos, bija domāts “maz skaņu radošu instrumentu, kas sēlējot tiek pārāk bieži atkārtoti”. Nu labi varbūt Danny Carey mani ir vienkārši izlutinājis :slight_smile:

Vairāki Youtube vlogeri reizēm nervozē par atbalsīm un polsterē sienas. Sava jēga jau tur ir, nebūtu visādu izsmērētu atstarojumu, un tad arī subs par saprātīgu cenu varbūt būtu jau labāk klausāms. Protams, viesistabā tāda aplīmēšana nebūtu estētiska.

Tik tālu esmu ticis:
image