Dators sadega?

Problēma. Meklēju risinājuma variantus.
Pa tumsu gribēju portatīvajā datorā Asus iespraust skandas. Skandu plakano štekerīti ieliku pareizi, bet otru, apaļu - netīšām ieliku garenājā caurumiņā, nevis apaļajā (es nezinu, kā tos pareizi sauc). Finālā - kluss paukšķītis un dators tumšs. Ieslēdzot vēlreiz - tumšs, laiam arī nekas iekšā nerūc. Kāda varētu būt vaina? Cik maksātu jaunā detaļa, ja kāda ir nokūpējusi?
vai tiešām - štekerīti liekot nepareizi, var šitā nokūpēt?
Varbūt cita vaina… vecs jau bija.
Paldies!

cena tieši atkarīga no izlaisto maģisko dūmu daudzuma, bez kuriem elektronika pārstāj strādāt, un remontētāja meistarības. ja pieņem, ka elektroniķi-lodētāju tu nevari atrast (tādu nav daudz), tad vienīgais ir mainīt nokurinātās detaļas, visticamāk visu pamatplati — 150+ eiro […vecs jau bija…] ja vispār varēsi dabūt.

zinošs cilvēks ar lodāmuru var samazināt izmaksas pat zem 50, atkarīgs no nosvilušajām komponentēm.

vai tiešām - štekerīti liekot nepareizi, var šitā nokūpēt?

USB ligzdā ir 5V — salaid uz īso un gatavs.

1 Like

Paldies, Digitalk!
Dūmu, smakas nebija. mazs paukšķītis - un viss!
Nesīšu meistaram. Ceru, ka no diska varēs izgūt informāciju citā diskā vai zibatmiņā.
Mācība - 7x jāpārbauda, kas, kurā vietā jāsprauž. :slight_smile:

ja tu neesi nošifrējusi informāciju uz diska (un tu neesi nošifrējusi informāciju uz diska, jo citādi zinātu), tad datus varēs izkopēt. maz ticams, ka būs cietis arī disks.

:) Paldies! es protu iejūgt zirgu, bet informāciju nošifrēt - nē ;)
Ir cerīgi! Lai Jums veiksmīga darba nedēļa!

ja tu piebraukā uz Rīgu, tad var saorganizēt arī diagnostiku un remontu, ja meistars uz vietas vairāk par datu izkopēšanu neuzņemsies. raksti PM, ja vajag.

Paldies, paldies, bet Rīga ir 170 km atālumā. Rīt nesīšu pie vietējā meistara.

Labdien, digitalk

Problēma tika atrisināta šādi - meistars portatīvajam noņēma bateriju (akumulatoru? neatceros, kā pareizi sauca to, apakšā), ieslēdza, tad izslēdza. Pielika to bateriju atpakaļ, atkal ieslēdza un viss aizgāja!
Datoram esot šāda aizsardzība.

to es arī varēju sarekomendēt, bet ‘paukšķītis’ novērsa uzmanību. laikam tie bija skaļruņi, nevis nosvilusi elektronika.