Dators spēlēm

Sveiki,

Vēlējos pakonsultēties ar zinošākiem cilvēkiem. Gribēju sev iegādāties PC līdz 1000 EUR vērtībā.
Prasības būtu, lai ir iespējams spēlēt, protams, jaunākās spēles un kādus pāris gadus nedomāt par to vai kompis spēs pavilkt jaunākās spēles.

Ir noskatīti 3 varianti, varbūt var pakomentēt, kura būtu labāka izvēle un kādēļ. Varbūt kāds var ieteikt cilvēku vai vietu, kur labāk veikt PC komplektāciju

1. variants. 900 EUR

Korpuss: Premium Quality case
Barošanas bloks (PSU): 600W+ Modular
Pamatplate: AMD B350 Motherboard (OC Ready)
Procesors: AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3.4 GHz, 16 MB Cache, 65W)
Operatīvā atmiņa: 16GB (2x8) DDR4 2666 MHz +
Video karte: GeForce GTX 1060 (6GB)
SSD Disks:120GB SSD
Cietais disks (HDD 3.5"): 1.0TB

1. variants. 951 EUR
  • PROCESORS: INTEL® CORE™ SKYLAKE INTEL® CORE™ I5-6500; 6M CACHE, UP TO 3.60 GHZ

• MĀTES PLATE: MSI B150 CHIPSET; BAZOOKA, MORTAR; ELF; ARCTIC; GAMING 24HOUR TESTED; USB 3.1 GEN1 PORTS; 7.1 REALTEK HD AUDIO; GIGABIT LAN

• CIETAIS DISKSS: EAGATE DESKTOP HDD 2TB SATA3 7200RPM 64MB VAI KINGSTON SSD 240GB SATA3 V400

• VIDEO KARTE: MSI GEFORCE GTX 1060 3GB GDDR5X DIRECTX 12; OC; VIRTUAL REALITY READY

• OPERATĪVĀ ATMIŅA (RAM): KINGSTON HYPERX FURY 8GB DDR4 2133MHZ

• BAROŠANAS BLOKS: CHIEFTEC SMART SERIES 500W ACTIVE PFC 80%+ 120MM GAMING READY

Sveiks! Iesaku iedvesmai izpētīt vairākus rakstus par šo tēmu, ko pirms kāda laiciņa mums sagatavoja datoru komplektētāji no Dateksa:

https://kursors.lv/2017/09/18/buvejam-datoru-spelem-optimals-risinajums-par-600-eiro-1-dala/

https://kursors.lv/2017/09/21/buvejam-datoru-spelem-jaudigs-variants-par-1200-eiro-2-dala/

pirmais izskatās jēdzīgs variants.
3GB karti gan neņem, jau pie FullHd teorētiski var sākties problēmas.
Teorētiski jau izskatās, ka tavā budžetā varētu arī 1070 karti dabūt… it sevišķi, ja kaut ko lietotu ņem…+ izdodas neuzraudies uz nenomainingotu karti? eu, es vispār tev varu vienu 1070 pārdot :) Godīgi pasaku, ka ir mainingojusi, bet saudzīgi mājas apstākļos ~3 mēnešus, bet savādāk lietotā spēlēm… Mainingu atmetu - karti var dabūt 300 eur?

pirmais izskatās jēdzīgs variants.

ja neskaita nesaprotami priekš kam ielikto SSD 128GB.

otrais variants sākas ar nesaprotamu i5-6500 izvēli, kas ir vecs un joprojām dārgs, tā vietā lai paņemtu jauno četrkodolu i3-8100.

labāk tāds nekā nekāds

120GB ir zemē nomesta nauda, ja taisies spēlēt jaunākās spēles, kuras mierīgi aizņem 20 un vairāk gigas. turēsi tur pliku windozi un priecāsies, ka tā startējas 10 nevis 30 sekundes?

nav tik traki. mierīgi ielien windows + spēle vai divas. nav ko turēt 100 spēles uz kompja… izej, izdzēs, ja gribi vēlreiz, ielādē no steam vēlreiz. PC galvenā fīča ir piepirkt vēl klāt diskus, ja vajadzēs. reps win labāk uzreiz uzlikt uz ssd, un tad, ja tiešām redz, ka vajag vēl vietu tieši uz ssd, tad piepērk kko klāt…

vai tad viss negriežas ārtā, ja ir uz viena diska? imho - labāk nedrāzt sev smadzeni un uzreiz ssd kā minimumu ņemt 250, ja 500 nevar atļauties

Varu autoram notirgot gadu lietotu 850 EVO 250GB pa saprātīgu cenu. Pats paņēmu 970 EVO :slight_smile:

120GB SSD der tikai SS un delfu lasīšanai. Piebāžot pilnu viņi sāk bremzēt.

nopietni jums spēļu datoram svarīgākā komponte ir ssd ietilpība? Tā tak visvieglāk upgreidojamā komponente? Man 120GB stāv PCI express SSD priekš win un progām, spēlēm atsevišķs ssd, dropbox + google drive nākmais utt. bet priekš sākuma salikt 120 sitēmai + parastais HDD pagaidām pārējam ir pilnīgi ok…

Starp citu Rams un Baroklis man ar tīri ok pieejams uz pārdošanu… 2x8Gb+4Gb… tik jāizdomā cena…

rekur paķer no Līvānieka viņa komplekta, no manis (vai ss lietotu 1070, vai pat 1080) un tev būs ahujēnākais kompis + vēl 250 ssd sanāks nauda

Ja cilvēks gatavs nolikt štuku par spēļu datoru, tad vai nu viņš ir ļoti bagāts un tad lielāks ssd nav problēma, vai arī dators tiks izmantots arī visam pārējam, darbu ieskaitot. 120 ir maz - paskaidrošu. Windows defoltā visu drazu grib glabāt sistēmas diskā un jābūt baigi advancētam jūzerim, lai defoltās lietas pārceltu uz otru disku. 12 ar sistēmu, ofisu un vēl šādām tādām progzām, protams, neaizķēzīsi. Bet dowloads un temporary file folderi būs jātīra pastāvīgi, jo ssd jau ir superžirgts tikai tad, ja ir drusku rezervīte. Un ssd sistēmas diska apgreids vēlāk arī nav darbiņš, kurš ir pa rokai un saprašanai parastam jūzerim.
Mans rezumē - ja skopums (štukas datora kontekstā) ir apvienots ar ļoti labām datora pārzināšanas tieksmēm, tad 120 būs ok, bet tik un tā - 240 ssd maksā par cik vairāk - 40? 50 eiro? Kamooooon!

protams, ka labāk lielāks… mūsdienās pie 4k un >60GB spēlēm arī 250GB var ļoti ātri izrādīties pa īsu cilvēkam, kam liekas, ka downloads un desktop folderis ir domāts visa pastāvīgai glabāšanai.
Es tik par to, ka labāk būtu kko tiešām jēdžigu iekomentējuši - 3Gb Vram ir ok? i3 ar 1070 nebremzēs visu pasākumu - nu kko tiešām ne-acīmredzamu…

Tu jautāji konkrēti par ssd - es atbildēju konkrētu par ssd, jo par spēlēm es neko nesaprotu, nespēlēju.

lkm būs jāpievienojas tavam heiteru klubam - kkāds bezsakars, neko nesaprotu, neko man reāli neparasīja (drīzāk lūdza lai nekomentē), bet lūk nokomentēju ka viss sūc… :slight_smile:

interesanti skatīties, kā lai tik noturētu pēdējo vārdu esi gatavs iegāzt cilvēku, kuram pēc tam būs jānodarbojas ar brīvās vietas mikromenedžmentu un jācīnās par katru brīvu gigabaitu uz sistēmdiska.

Piekrītu augstāk izteiktajam viedoklim, ka sistēmas SSD labāk lielāku, ja uz tā arī domā spēles likt, 250 gb būtu optimāli un ne pārāk dārgi. Var, protams, arī ņemt 120 gb , uz tā turēt tikai OS un programmas (words, photoshop u.c.), bet priekš spēlēm vēlāk nopirkt vēl otru SSD uz 250 gb.
Bet ja tā reāli skatamies, SSD vajadzīgs ir tikai online spēlēm (tik rēķinies, ka daudzi MMO by default jau sver 60 gb, so uz sistēmas 120 gb diska tikai viens tāds ieietu), kur ātrdarbība ir svarīga, ja Tevi galvenokārt interesē single player spēles, tad tās var arī atstāt uz HDD, būs ilgāki loading time, bet tas arī viss. Pašam tā kompis iekārtots un mani tas apmierina.

Protams, pa to summu varētu salikt ko biški jestrāku, ja pats kasti liktu kopā, bet ne katrs gribēs ar to čakarēties.

No konkrētajiem komplektiem, pirmais izskatās biški labāks.
RAMu gan arī labāk uzreiz liec 16 gb nevis 8, piepirkt, protams, var arī vēlāk klāt, just saying.