Dators vai spēļu konsole

Vispirms apsveicu kursors.lv ar foruma atdzimšanu

Jautājums sekojošs… uzreiz atvainojos ja dumš bet attiecīgajā tēmā tiešām jūtos kā ezītis miglā :slight_smile:
vai ir vērts vispār skatīties uz spēļu konsolēm vai iztikt ar pc un miers?

Nekāds geimeris neesmu jau daudz daudz gadus bet pa retam uznāk note ka varētu padzenāt kādu spēlīti brīvdienu vakaros (vai ja viesi atnākuši ciemos jautrībai kādu kaut ar kustību sensoriem darbinātu spēli kur katrs var sajusties īpaši tizls/veikls).
Par cik dators it kā ir bet nekāds pārdabiskais (Laptops kurš domāts rasēšanai mājas vajadzībām ar i5 proci un puslīdz lietojamu gpu) tad bija doma šai vajadzībai ka varētu iegūt kādu spēļu konsoli. Pēc loģikas pieejot šim jautājumam lielo kasti mājās vairs negribu jo nav tie gadi kad patika mainīt ramus un video kartes. Tātad laptops jauns vai konsole. Attiecīgi cenu amplitūdā uz laptopiem zem 600 eur skatīties nav jēgas ja grib kaut ko svaigāku uzspēlēt, tajā pat laikā konsole maksā 300-400 naudiņas un tomēr kādu laiku būs pietiekama arī jaunākā laiduma spēlēm. Saprotams ka laptops būtu unversālāks un dotu papildus bonusus jo būtu ne tikai “spēļmantiņa”.

Jautājums vai konsoles ir ierobežotas tikai spēlēm vai arī tomēr tās var lietot kā mēdiju stacijas tb filmām bildēm web browsēšanai utt. vai ir opcija pieslēgt klaviatūru un peli?

Ja konsole tad kāda? Xbox one + kinect vai PS4 …cenas spēlēm atšķiras un cik pieejamas?

Varētu ilgi un dikti lasīt atsauksmes netā bet to viedokļu ir tik daudz ka diez ko gudrāks nepaliku ātrumā pārskrienot pāri plusiem un mīnusiem.

0 Likes

xkaste1 vs ps4 ir strīdīgs jautājums. fanāti ņemas tā, ka maz nesaliekas.

kinektu vari neņemt, ja nav plašs dzīvoklis un sīči netusējas. noputekļos, kā man.

vairāk par tēmu - kāda tipa gamezus tu gribi uzspēlēt? i5 ar 8-16 RAMu un ciešamu video ir OK gandrīz visām spēļu situācijām.

0 Likes

Es arī neesmu nekāds dižais geimeris, taču kopš mājās parādījās televīzors, ik pa laikam uzrodas vēlme kaut ko paspēlēt, tačuUz kompja īsti neko negribas spēlēt.

Pagaidām arī neko diži tālāk par vēlmi neesmu ticis, jo nav skaidrs vai man ilgtermiņā tāda spēļu konsule tiešām ir nepieciešama. Esmu arī apsvēris domu, ka varētu uz kādu laiku paņemt no nomas, taču arī šeit tālāk par ideju neesmu ticis.

Sausaus atlikums uz pašreizējo situāciju – man pagaidām nav nepieciešama spēļu konsule. :smiley:

0 Likes

esošais laptops principā teiksim “NFS the run” velk tīri ok bet stipri šaubos par jaunāka tipa spēlēm
Spēlēšanai drīzāk kāda braukšanas spēle vai pašaudīties tīri prieka pēc. Tāpēc arī doma par kinect bija jo tā nav īsti vairs tikai tīri podziņu spaidīšana bet arī kāda izkustēšanās. Plus cik noprotu ar konsoli tomēr var divatā reizē paķēmoties(ja pareizi saprotu)- lasi palēkāt vai pašaudīties/pabraukāt. Uz kompja man domāt šīs iespējas ir stipri ierobežotākas.

Tā doma un ideja stipri līdzīga “toma” teiktajam…ir TV kurš principā jau šobrīd ir kā datora monitors jo ikdienas vakara seriāli/ziņas/filmas tiek skatītas caur kompi attiecīgi spēlēm ar tā doma ir uz TV ekrāna bet ja tas ir laptops tad sanāk diezgan iespaidīgs čakars lai tas būtu ērti :smiley:

Ideja par to vai tā konsole ir vajadzīga ja tā gribēšana tiešām nav akūta un nepieciešama, vairāk kā papildu bonuss tā sacīt.

Noīrēt ja tāda iespēja pastāv varbūt pat būtu vērtīgāk, lai nav pēc gada sev jāsit pa pakausi nafig pirku ja krāj putekļus. Tāpēc arī izlēmu labāk uzjautāt viedokli kādam kuram jau ir pieredze ar šāda tipa salikumu un tā vērtību/nevērtību

Cik redzēju tad kinect m79 maksāja ap 100 eur…to tiešām varbūt nav vērts ņemt putekļu krāšanai.

0 Likes

varu iedot Xbox, pirmo, aizvēsturisko :wink: tikai rēķinies, ka RCA pieslēgums tvkastei vajadzīgs. spēlītes iedošu sortimentā, kaut gan lielākā daļa tāpat glabājas uz diska, sapir8ed tā grabaža nopirkās, tālāk jau pats saliku.

0 Likes

Agrāk bija tāds nomo.lv, kur varēja iznomāt visādus brīnumus. Bet tagad tur ir manāms tukšums ar četrām precēm.

0 Likes

Ok, apdomāšu piedāvājumu!

varu iedot Xbox, pirmo, aizvēsturisko :wink: tikai rēķinies, ka RCA pieslēgums tvkastei vajadzīgs. spēlītes iedošu sortimentā, kaut gan lielākā daļa tāpat glabājas uz diska, sapir8ed tā grabaža nopirkās, tālāk jau pats saliku.[/quote]

0 Likes

[quote=toms]Agrāk bija tāds nomo.lv, kur varēja iznomāt visādus brīnumus. Bet tagad tur ir manāms tukšums ar četrām precēm.

[/quote]

googlējot uzskrēju šitādam -> http://orland.lv/content/10-konsolu-un-video-spelu-noma

bet nu vecas konsoles par salīdzinoši kosmiskām cenām sanāk. 50Eur uz brīvdienām par komplektu ar 1nu spēli. :rolleyes:

0 Likes

wrong. uz kompja arī var mierīgi, tikai jānopērk pāris geimpadus vai jāpiesprauž divas klavieres/peles.

teorētiski tas ir bonuss, bet pie mūsdienu TV risinājumiem ar gudrumiņu - jūtūbes un netfliksi ir. lokālo pleilistu nav ne TV, ne konsolē. nav jau slikti kādu blūreju uz ps4 paskatīties, bet vai onlainā nav plašāks klāsts?

nevaru tev izlīdzēt ar konsoles īri, pat nezinu, vai to kāds LV piedāvā.

khm. labāk iepērcies 1a vai dateksā. lētākā cena nenozīmē labāko servisu. nu vai MarkIT, kur es iepērku lietas.

0 Likes

Ieteiktu no sākuma paskatīties cik maksā XBox One un PS4 spēles… Tad papētīt par tiešsaistes spēļu apmaksas noteikumiem. Tad papētīt kurai platformai ir kura spēle.

http://www.techradar.com/news/gaming/consoles/ps4-vs-xbox-720-which-is-better-1127315

0 Likes

Es neredzu lielu jēgu iegādāties atsevišķu konsoli, ja vien Tev mājās nav aizvēsturisks dators; kā arī, ja vien nepiesaista kāda konkrēta franšīze (piemēram Final Fantasy uz PS).

Spēļu konsoli man mājās aizvieto Steam Link + Steam Controller.

0 Likes

vari padalīties ar pieredzi? ja jā, uztaisam jaunu tēmu.

0 Likes

Atkarīgs no datorvēlmēm un iecienītā spēļu žanra. Manuprāt konsole pie TV der tikai čomu pulkā vai bērniem dzenāt Žilitona tipa ekšenus (1990-to gadu paaudze sapratīs), dusmīgos putnus, Guitar Hero vai kaut ko Need For Speed stilā. 3D šūterus spēlēt ar geimpadu ir neērti. Esmu to darījis, ļoti nepatika vadība. Un TV vajadzēs lielu (42+"), jo pie tā blakus taču nesēdēsi. Ja taisies strādāt plus priecāties ar jauniem 3D šaudīkļiem vienatnē, labāk pērc desktopu ar i5 proci, 8+ GB RAM, jēdzīgu GPU, 24+" monitoru (TIKAI NE 4K - tikai 1080p, GPU risinājumi spēlēm 4K izšķirtspējai maksā kosmosu) un SSD disku(iem). Pēc loģikas nopirkt pārāk vārgu dzelzi un tad skumt par lieki iztērētu naudu arī nav prāta darbs.

P.S. Visām spēlēm derīgs laptops maksās vismaz par 1/3 vairāk, nekā tu vari atļauties.
P.S. #2: No apakšgala konsoles tagad diezgan veiksmīgi izpogā arī uz Android bāzes veidotās ķīneizeru medijkašteles.

0 Likes

visām spēlēm derīgs laptops ~1k… kaut gan derēs jebkurš ar izdalīto video karti

0 Likes

Krotow atļauties varu arī 3x dārgāku bet neredzu tam pamatojumu/vajadzību jo darbam pietiek ar to pašu. 3d modeļus nerenderēju darba vajadzībām un pat ja to darītu tad noteikti ne mājās uz laptopa :slight_smile:
Zhilitona spēles bij foršas un tā jau daļa no domas(esmu pirms 90to bērn). Padzenāt kko muļķīgu un arī kādreiz vienatnē padzenāt ko nopietnāku. Lielā kaste ir dumji ja tv ir viesistabas sekcijā. Nafig blakus kluci likt un rūcināt…laptops smuki ielien plauktā ar aizvērtu vāku un klusi murrā tur un kad vajag nonāk uz galda kā darba instruments. Ne rasēt ne kodēt ne drukāt dokumentus uz 40+ collu tv nav ērti un manuprāt tā ir perversija :wink: tāpēc jau doma par konsoli… Papildu klaviatūras peles vai gamepadi var jau būt ir loģiskāks risinājums un nav ko ķēpāties ar konsolēm. Katrā ziņā baigi gudrāks neesmu ticis…joprojām cik cilvēku tik viedokļu. :slight_smile:

0 Likes

Konsolēm ir nu kā ir ar “nopietnāku”. Lai gan kas kuram skaitās nopietns. Ja mājās ir TV ar lielu ekrānu un spēļu topā ir sideskrolleri, bumbiņas, dusmīgie putni, Guitar Hero un kolektīvie TV ekrāna izdauzīšanas pasākumi (Wii lietotājiem “sporta spēlēs” tā gadoties), tad konsole būs kāreiz tas. Jautājums tikai par to, kuru. XBox un PS4 stāv praktiski līdzās. Varbūt tad jāņem to, kurai konkrētā brīdī vieglāk palaist arī pirātiskās spēles (neko nezinu un neesmu teicis un man to nav BTW). Ja vairāk interesē kvesti un 3D pirmās un trešās personas skraidāmie un šaudāmie un besī ārā čekpointu seivu sistēma, tad desktops/laptops ar jēdzīgu 3D videokarti.

0 Likes

nē, nederēs. neizplati dezinformāciju.

0 Likes

tavs jautājiens bija ‘iztikt ar PC vai miers?’
atbilde ir ‘var’ :slight_smile:

konsole ir TV piedēklis. ļapoķops universāls, apkārt nēsājams. kur pērc spēles - uz tās platformas arī bāzējies.

0 Likes

Paldies par viedokļiem, principā nonācu pie secinājuma ka gudrākais būtu atrast kādu no kā teiksim uz nedēļu aizņemties konsoli ar čupiņu spēlēm lai izlemtu vai tas ir tā vērts tērēt naudu un pirkt tādu jo tīri spēļu datoram naudu tērēt ap 1k eur neredzu vajadzību un jēgu jo reti kuram darbam nepieciešams “tik” jaudīgs dators. Spēlīšu dēļ mētāties ar lielu naudu kamēr nav pilna māja ar sīčiem lai paliek 20gadnieku ziņā :slight_smile:

0 Likes

Tā kā teica, ja gribi konsoli, tad jābūt lielam ekrānam - jau īpaši ja vēl kinect gribi spēlēt. Xbox One kinect spēles ir ļoti maz, tā kā nezinu cik lietderīgi ir to ņemt klāt (priekš xbox 360 kinect spēles ir daudz vairāk).
Viens no konsoļu bonusiem ir ekskluzīvās spēles un tas, ka vairākus gadus var neuztraukties vai spēle ies/nebūs pieejama. Zinu, ka Xbox One var pieslēgt līdz 8 kontrolieriem. Ja vispār nespēlē ar kontrolieriem, tad pie tā arī ir jāpierod. Kad es pieradu, tad sapratu, ka tā ir 10x vieglāk spēlēt nekā ar klaviatūru un peli.
Vēl konsolē es izmantoju Netlfix, Plex, Youtube aplikācijas. Tā kā visādi tādi servisi arī ir pieejami.
Šobrīd par saprātīgām naudām var nopirkt konsoli.

0 Likes