Datorspēļu muzejs Berlīnē

iesaku apmeklēt jebkura vecuma spēļu, un to vēstures, interesentam. info vācu un angļu valodās, videomateriāli angliski. ekspozīcija ir nedaudz haotiska, t.i., nav tāds klasiskais vienvirziena ceļš pa ekspozīciju, tikai sagrupēts pa tēmām.

tiem, kas patiešām vēlas lasīt un skatīties, ir sagatavots ļoti daudz interesanta materiāla teksta un video formātā. par spēlēm nekas papildus nav jāmaksā — var bez maksas izbaudīt gan arkāžu aparātus, gan dažādas vecās konsoles, minikompīšus un izklaižu sistēmas.

dažbrīd gan tēmas zinātājam var rasties jautājumi par izlaistām lietām, jo uz ‘Game milestone’ sienas mēs ar jaunieti neatradām ne Wolfenstein, ne Doom. laikam Vācijas pašcenzūra neļāva un aptrakušie SJW būtu nogremdējuši biznesu.

plānojot apmeklējumu pievērsiet uzmanību tematiskajām atrakcijām, piemēram, VR stends tika palaists 16:00.

suvenīru utt. veikaliņš nav sevišķas ievērības cienīgs, cenas parastās. tualete aiz ekspozīcijas, dziļumā. pašapkalpošanās garderobe, ir skapīši par brīvu, kur jāiemet 1 eiro drošības naudas. tā kā ir lūgums ekspozīcijā dzērienus un snack’us neienest, tad iesaku apbruņoties ar ūdens pudeli, kuru atstāt somā skapītī un defilēt turp-atpakaļ :)

rezumē: gājām uz pāris stundām, iznācām pēc četrām. ir 9 eur vērts.
https://www.computerspielemuseum.de/1210_Home.htm