Dell Vostro 3560 upgrade?

Ir šads dinozaurs, kas vēl velk, bet kaitinoši lēns.
Pandēmijas ietekmē, cenas visas saskrējušas kosmosā, kas nozīmē, ka jaunu laptopu pirkt pagaidām roka neceļas.
Laiki, kad sekoju līdzi un orientējos PC pasaulē sen jau garām un jāmācās viss no jauna.
Tad ienāca prātā - pajautāt šeit - jums viedajiem.
Vai ir variants uzcelt šo opi ar “maģiskajiem vitamīniem” un ļaut viņam atkal skriet?
Nav mēķis kaut ko mega tagad pumpēt, bet nu, lai nav bremze un lai ikdienā man un pirmklasniekam pietiek
Vai ir jēga sabarot viņu ar tādiem “vitamīniem”, kā piemēram SSD un vēl šo to?

Daži parametri no šī opja
IntelCore i3-2328M
CPU 2,2GHz (4 kodolu?)
RAM 4GB
ATA WDC WD5000BPKT cietais

hvz ko vēl pieminēt, lai jums vieglāk man palīdzēt

pirmais solis — SSD parastā cietņa vietā. bet ne prasts SSD, kaut arī pārmaksāt par Samsunga EVO un vēl PRO nevajag. Crucial MX500 (ne BX) būs gana labs.

otrais solis varētu būt RAMs, bet tad tev jāpaskatās RAMa aizpildījums ikdienas lietošanā, bieži vien piespraust atmiņu neko lielu nepalīdz.

[edit] a logi vai distra ta kāda?
[edit2] uztur 8GB RAMu un ir 2 sloti. paskaties vai otrs brīvs vai arī tev ir 2+2 GB ielikti

Sāc ar SSD. Iesaku tikai Samsung- darbosies bez jautājumiem.
Par operatīvo. Ja vari atrast pa 10 euro, ieliec, bet ar 4GB arī vajag pietikt. Windows10 OS operatīvas atmiņas izmantošanas paradumi ne vienmēr ir izprotami un ne vienmēr nozīmē ka reāli nepietiek.
Pentium4 ar SSD arī ir pat vēl lietojams aparāts, it īpaši ja uzliek Linux. Internetā sēdēt un ar LibreOffice darboties var bez problēmām. Tas dampis ir vēl pilnīgi adekvāts.

Obligāti maini HDD pret SSD. Tad minētais dators kļūs pat ļoti adekvāts.

RAM vari mainīt pret 8 GB, taču tas nav obligāti. SSD gan.

Paldies par ieteikumiem. SSD it is. Cik saprotu tad Man tur viss tik vecs,ka papildus jaunās paaudzes SSD nemaz nav kur ielikt un jāliek būs kaut kāds Kingston hdd vietā (vai Samsung ja sazīmēsim) . Mega Gb atmiņu napig nevajag līdz 500 pietiks.
Šobrīd virsū ir 7logs, kurš bļauj visu laiku kaut ko.
Vai jaunāks logs nekaitēs (lasi: neapēdīs resursu), vai labāk atstāt 7.
Un paralēli jāpārliecinās, ka abos slotos ir kopā 8gb.
Prieks, ka līdz sotakam ieguldot, tas vēl būs dzīvotājs.

Ar 2.5" SATA SSD ir pilni elektronikas veikali. Gan parastie širpotreba gan tiešsaistes. Samsung EVO 960, Crucial MX500, Patriot P210, Intenso 250…512 GB - kāds no šiem SSD. Kingston A400 gan neaiztiec, tie parasti nedēļas-divu laikā nomirst.

Zemāk links uz servisa instrukciju. Diska nomaiņu skaties 14-15 lpp.

Windows 10 pat 64-bitu versija pavisam labi darbojas arī ar 4 GB RAM. Praksē draugiem ir vairāki šādi laptopi ar SSD, 4 GB RAM un Windows 10 64-bit, ar ātrdarbību līdz šim problēmu nebija. Savu Windows 7 mierīgi vari atjaunot par Windows 10 ar Media tool. Microsoft to joprojām ļauj. Te ir maza nianse - atjaunot vari tikai jau aktivizētu Windows 7. Disku mainot, jaunais SSD būs tukšs. Taču tavā datorā noteikti ir Windows 7 OEM versija. Kaut kur datora apakšā vai zem baterijas jābūt arī uzlīmētam oriģinālajam sērijas numuram. Attiecīgi pēc diska maiņas laptopā instalē Windows 7 tieši to versiju, kas tur atradās - Home vai Pro. Pēc instalēšanas to aktivizē ar oriģinālo sērijas numuru. Pēc aktivizēšanas laptopā novelc Windows 10 Media Tool un palaid turpat laptopā. Izvēle: “Upgrade this PC now”. Tūlis visu ko vajag atpumpēs un palaidīs atjaunošanu. Tur jautājumam “Choose what to keep” atbilde - Nothing. Pēc 10 minūtēm un pāris restartiem saņemsi jau aktivizētu Windows 10 SSD diskā. Atceries pārkopēt atpakaļ dokumentus u.c. privātos failus no vecā diska :slight_smile:

Paldies par izsmeļošu atbildi. Logs bļauj, jo nav “īsts” :D Slinkums zāles meklēt līdz šim ir bijis

Piebilde par OEM Windows 7. Ir kāds knifs - instalējot to atpakaļ nevis no uz recovery partīcijas saglabātās instalācijas, bet no retail ISO, aktivācija ar dzimto OEM sērijas numuru pa tiešo nedarbosies. Ja negribas telefoniski kopoties ar M$, ir iespējams dzimto numuru iebarot caur kādu no “aktivētāju” programmām, kas prot darboties ar OEM licencēm (Microsoft Toolkit u.tml.). Pēc tam atjaunot uz Windows 10.