Domēni ar garumzīmēm

Ir doma, ka varētu paņemt domēnu ar garumzīmēm, tāpēc interesē
vai kāds tādus izmanto.
Kāda ir pieredze ar atbalstu (epasta aplikācijās un reģistrēšanos dažādos resursos)?
Un cilvēciskais faktors, piemēram, iedodot kādam epasta adresi, vai nemēģina izmantot bez garumzīmēm?
Un kā ir ar ārzemēm?

0 Likes

Ar šādiem domēniem praktiskas pieredzes man nav, taču tāpat neesmu drošs, ka tā ir laba doma. Nu tb ir jābūt ļoti konkrētam (un specifiskam) mērķim, lai izvēlētos domēnu, ko lielākā daļa pasaules vispār pārlūkā nevar ievadīt pat gribēdami, ko neviens nespēs atcerēties un kam var būt problēmas dažādās aplikācijās/programmās.

0 Likes

nez, ķīniešiem ar ir savi domēni ar ķeburiem?

0 Likes

Manuprāt domēns ar latviskajām zīmēm nav tā labākā ideja. Sen atpakaļ bija pieredze ar vienu tādu domēnu un daudzās vietās tas attēlojās ar ķeburiem, t.i., latviskās zīmes attēlojas nepareizi. Kā tas izskatās, var pārliecināties nic.lv:

Vienīgais arguments, kas varētu izturēt kritiku par šāda domēna vajadzību, ir tikai tad, ja ir reģistrēts tāds pats “parastais” domēns. Piemēram saulite.lv un saulīte.lv.

0 Likes

žēl, ka forumā nevar ielikt like vai +1. nākas rakstīt.

tieši tā arī ir. tādu domēnu ir jēga taisīt tikai Latvijas tirgum vai privātam resursam.

0 Likes

Ir, pat pirms 6-7 gadiem redzēju pāris tādus. Tas viss ir haips un skriešana pakaļ modei, ko tiešām var atļauties, ja ir arī domēns bez garumzīmēm. Pirms 10 gadiem kāds izdomāja, ka var nopelnīt, tirgojot arī šādus domēna vārdus. Tikai drīz aplauzās dēļ augstāk minētajiem iemesliem (lietotāji nevar ierakstīt, pārlūki neprot korekti apstrādāt utt.).

0 Likes

jā. calis.lv cālis.lv čalis.lv pārlūkam būs problēmas. [quote=Krotow][quote=Lapsinieks]nez, ķīniešiem ar ir savi domēni ar ķeburiem?[/quote]

Ir, pat pirms 6-7 gadiem redzēju pāris tādus. Tas viss ir haips un skriešana pakaļ modei, ko tiešām var atļauties, ja ir arī domēns bez garumzīmēm. Pirms 10 gadiem kāds izdomāja, ka var nopelnīt, tirgojot arī šādus domēna vārdus. Tikai drīz aplauzās dēļ augstāk minētajiem iemesliem (lietotāji nevar ierakstīt, pārlūki neprot korekti apstrādāt utt.).[/quote]

0 Likes

Interesanti, vai ārzemju pastu serveri var nosūtīt uz latviskajiem domeiniem epastus

0 Likes

Teorētiski. Praksē tur ir savas problēmas dēļ kā normāls admins par neiedomājas izmantot pasta serverim punnycode domēnu.

0 Likes

man serveru admins tikko pateica, ka problēmu nebūs ne saņemt, ne nosūtīt (nu ja klients būs spējīgs epastu ievadīt).

vai nu epasta proga parādīs ķeburus/kodus vai ‘iztulkos’ pareizi. serverim esot pofig. ja DNSā norādīts UTF-7, tad ar to arī strādā.

0 Likes

nu, varbūt, man servadmins tāds guru (atzīmējies arī dovecot developeros). man serveri pacieš visu. klienti gan rij problēmas ar epasta attēlošanu. konkrēti win7 laiv meils joprojām nesaprot Š sūtītāja vārdā.

0 Likes

ieteikums praktiskais. paņem arī tādu bez garumzīmēm un uzliec redirektu. strādās abi, lai kā arī cilvēks nemēģinātu rakstīt. tiesa, kas notiks svešu resursu reģistrācijas formās pieredzes nav.

0 Likes