Ebay paku sūtīšana

Sveiki, vai kāds varētu nedaudz vispārīgi pastāstīt, kā notiek ebay paku sūtīšana? kā aprēķināt cenu un kuru shipingu vajag izvēlēties? Cik saprotu paciņa jānes uz pastu, vai arī tas notiek kaut kā savādāk? Paldies

Vispirms jānoskaidro, vai paciņas vērtība un saturs nepārsniedz to, ko atļauj Latvijas Pasta ierobežojumi (piemēram, sīkpakai - “Nosūtāmo priekšmetu vērtība nedrīkst pārsniegt 35 EUR” - sanāk, ka, piemēram, mobilo telefonu nelielā paciņā nedrīkst sūtīt ar “parasto pastu”) - ja pārsniedz, tad nāksies izvēlēties kādu kurjerdienestu. Man ir pieredze ar DPD, bet tas bija sen, kad vēl nebija tik labi attīstīts Latvijas Eksprespasts - vismaz tur šādus vērtības ierobežojumus neredzu, bet varbūt kāds palabos.

Tur vēl ja skatās starptautiskās rokasgrāmatas, ir visādi dīvaini ierobežojumi, piemēram:

 Radioelektronisko aparatūru un elektroniskās ierīces, kas spējīgas emitēt radio viļņus – tikai ar Lietuvas Telekomunikāciju inspekcijas atļauju.

Hm, vai tad uz Lietuvu nedrīkst nosūtīt mobilo telefonu? :D Nez, kā šie ierobežojumi darbojas praksē, varbūt kāds var papildināt. Ir dzirdēts, ka pasta darbinieki reizēm prasa parādīt, kas ir iepakojumā, tāpēc nevajadzētu pirms nešanas uz pastu pārāk visu pārāk pamatīgi aizlīmēt - ja nu nāksies plēst vaļā.

Noteikti jāsūta kā reģistrēts sūtījums (vai tikai tas nebija arī ebay noteikumos par lietotāja aizsardzību), lai varētu izsekot ceļu un zinātu, kad otrā galā ir saņemts, citādi pēc tam ej nu pierādi, ka saņēmējs nemelo, sakot, ka neko nav saņēmis.

Par cenām - Latvijas Pastā pašā tas kalkulators ir dīvains, Eksprespastam ir jau labāk:


Ebayā ir pieejami diezgan detalizēti iestatījumi par sūtīšanas valstīm un var tur sarakstīt cenas, balstoties uz Eksprespastu.
https://www.ebay.com/help/selling/shipping-items/setting-shipping-options/international-shipping?id=4182

Bet tas ir teorētiski; ceru, ka kāds ar praktisku pieredzi pastāstīs precīzāk.

1 Like