Firmware un Huawei Nova

Sveiciens!

Pa garajām brīvdienām manam telefonam atskrēja atjauninājums uz 7-to Android un EMUI 5.0 (Huawei Nova). Viss lielos vagonos un mazos vilcienos ir ok. Kaut kas līdz galam nepatīk, taču tā ir mana problēma.

Vienīgi neizprati radīja tas, ka firmware aizņem 8 GB. Tā tam ir jābūt? Es ļoti labi saprotu, ka viss attīstās uz aiņem ar vien vairāk vietas, bet nu plika OS, kas aizņem tādu mizonīgu atmiņas vietu ~25%. Par laimi kopēja atmiņa ir 32 GB un uz doto momentu vēl īsti nejūtu šo zudumu, taču ja būtu tikai 16 GB atmiņa, es būtu visai vīlies, ja plika OS aizņemtu ~50 no kopējā atmiņas daudzuma. :D

Google uz sitienu neko nepiedāvāja (vai arī es nemācēju pareizi pajautāt :D). Factoryreset īsti negribas vēl taisīt. Varbūt kāds risinājums tomēr ir pieejams?

uz P9 gandrīz precizi tas pats. 6,92 gb[quote=toms]Sveiciens!

Pa garajām brīvdienām manam telefonam atskrēja atjauninājums uz 7-to Android un EMUI 5.0 (Huawei Nova). Viss lielos vagonos un mazos vilcienos ir ok. Kaut kas līdz galam nepatīk, taču tā ir mana problēma.

Vienīgi neizprati radīja tas, ka firmware aizņem 8 GB. Tā tam ir jābūt? Es ļoti labi saprotu, ka viss attīstās uz aiņem ar vien vairāk vietas, bet nu plika OS, kas aizņem tādu mizonīgu atmiņas vietu ~25%. Par laimi kopēja atmiņa ir 32 GB un uz doto momentu vēl īsti nejūtu šo zudumu, taču ja būtu tikai 16 GB atmiņa, es būtu visai vīlies, ja plika OS aizņemtu ~50 no kopējā atmiņas daudzuma. :D

Google uz sitienu neko nepiedāvāja (vai arī es nemācēju pareizi pajautāt :D). Factoryreset īsti negribas vēl taisīt. Varbūt kāds risinājums tomēr ir pieejams?

[/quote]

Nu skaidrs. Vismaz neesmu vienīgais. Kā mierinājums šajā situācijā ir tāds, ka pēc 2 mēnešiem Novu varēšu atdot atpakaļ LMT un ieķert kādu citu telefonu vietā.

papēti - vai tas gūgles vai huaweja pirksts.

Kā jau teicu, man tas pašreiz baigi netraucē, līdz ar to nav pagaidām vēlme kaut ko pētīt. Kad (ja) sāks traucēt, tad arī pētīs.

Varētu tā būt, jo no stock android tur ir palicis maz un tomēr tā nav pilnīgi cita OS, bet tikai “uzlabojums”, kas balstīts uz stock Android, kas aizņem 4,3 GB.
Pie tam, reti kurai darbībai tiek izmantots oriģinālās Android risinājums, bieži vien tiek aizstāts ar, kaut ko citu. (Piem. Samsung visi iespējamie appi, kurus ražo Google ir arī Samsung versijā un ierīcē abi atrodas vienlaicīgi un dara vienu un to pašu.)
Atrisināt var rootojot un atinstalējot bloatware vai uzflashojot pavisam citu OS.

Novai vajadzētu būt ieliekamai microSD kartei, 2. sim slotā, tad šāda problēma vel mazāk svarīga.

Sekls peldējums! Uz P10 Plus, ja atmiņa neviļ, firmvāre aizņēma tuvu 11.5 GB.

Šāda firmvāres rijība manās acīs samazina Huawei vērību manās acīs :smiley:

Sony Xperia Z5 Compact tie ir 9.42 GB, tā kā…

a kam ir mazāk 7 andris? ja nemaldos, tad samsungam ir vēl lielāks[quote=toms]Šāda firmvāres rijība manās acīs samazina Huawei vērību manās acīs :D[/quote]

Nu ok, ja šādi ir vidējie rādītāji, tad laikam tas skaitās “OK”. Kā ir uz kādiem Nexus un citiem telefoniem, kam “it kā” ir clean android?

Pikseļu un Nexusu sistēmu attēli (images) sver līdz 2 GB. Domāju, ka uz ierīces atpakotā stāvoklī būs vairāk aizņemta vieta, bet nu visdrīzāk ne 8 GB. Tātad, daudz ko klāt pielikuši arī ražotāji.

Te Nexus/Pixel sistēmas attēli: https://developers.google.com/android/images

baumas gan tikai - bet esot visi 6

izmeklējos netu un tā arī nekur neatradu. tāda vienkārša (it kā) informācija - salīdzināt dažādu UI sistēmas failus,
ne?

[quote=krizdabz]Pikseļu un Nexusu sistēmu attēli (images) sver līdz 2 GB. Domāju, ka uz ierīces atpakotā stāvoklī būs vairāk aizņemta vieta, bet nu visdrīzāk ne 8 GB. Tātad, daudz ko klāt pielikuši arī ražotāji.

Te Nexus/Pixel sistēmas attēli: https://developers.google.com/android/images[/quote]

Nav jau īsti nozīmes. Cik sistēma sver, tik sver un ar to ir jāsadzīvo, ja vien neesi baigais šamanis. Jānopērk ierīce ar lielāku atmiņu un miers.

[quote=Lapsinieks]baumas gan tikai - bet esot visi 6

izmeklējos netu un tā arī nekur neatradu. tāda vienkārša (it kā) informācija - salīdzināt dažādu UI sistēmas failus, ne?[/quote]

Galaxy S8 rāda, ka firmwāre aizņem 10.02 GB.

protams, bet kā rāda topiks, tad daudzus tas uztrauc! es gan pac prmo reizi kaut ko tādu savā telefonā skatījos

[quote=krizdabz]Nav jau īsti nozīmes. Cik sistēma sver, tik sver un ar to ir jāsadzīvo, ja vien neesi baigais šamanis. Jānopērk ierīce ar lielāku atmiņu un miers.

[quote=Lapsinieks]baumas gan tikai - bet esot visi 6

izmeklējos netu un tā arī nekur neatradu. tāda vienkārša (it kā) informācija - salīdzināt dažādu UI sistēmas failus, ne?[/quote][/quote]