Gaisa mitrinātājs

Radās nepieciešamība pēc gaisa mitrinātāja dzīvoklim. Gaisa mitrums mēdz nokrist pat zem 20%, bet tā kā mājās ir zīdainis, vajag aparātu, kurš ir kluss, un spējīgs noturēt mitrumu 50-60% robežās. Vai varat ietiekt kādu konkrētu aparātu pēc savas pieredzes? Paldies!

Gaisa mitrinātājs strādā ar destilētu H2O. Dest. ūdens maksā eiro litrā. Diennaktī parasti iztērē 3 litrus vai vairāk. Gribās? Diez vai…

Kas vainas vienkāršam traukam ar ūdeni? :slight_smile: Nav nekāds haitek, bet kaut kā darbojas :slight_smile:

Tik daudz saprotu, ka ir aparāti ar jonizēšanas (?) funkciju, kuros var liet krāna ūdeni bez problēmām. Kad sakrājas kaļķis, tad ar speciālu ķīmiju notīra un rullē atkal. Tikai ik pa 3 mēnešiem jānomaina filtram elementi/pulveris. Pieļauju, ka destilēts ūdens jālej visparastākajiem mitrinātājiem, kuriem nav nekādu filtru.

Mēģinājām gan bļodu ar ūdeni, gan slapju dvieli uz radiatoriem likt. Efekts ir ļoti īslaicīgs un nepatīk slapja suņa smaka, kas pēc paris šādiem dvieļiem rodas istabā.

Ziņo kādu ierīci beigās būsi nopircis un kādas atsauksmes :slight_smile: Mums arī mājās bērni un gaiss nejēdzīgi sauss. Neesmu gan mērījis. Ar ko tu pats mērīji to gaisa sausumu?

RD veikalā nopirku Beurer elektrisko mitruma mērītāju & termometru. Maksāja 10€.
Šobrīd metu acis uz Electrolux EHU-3715D. Ja var ticēt internetiem, tad nebūs slikts aparāts. Ar ultraskaņu, pats nosaka un uztur vajadzīgo mitrumu, daudz funkciju utt. Gribēju iekļauties 100€ robežās un šis atrodams pa 95€. Ziņošu kā man ar to veicas un vai ir vērts ieteikt citiem.

atceros, bērnībā likām uz radiātoriem speciālas tādas kā šauras māla pudeles ar ūdeni… starp citu - vai problēmas vaininieks nav pakešu logi, kas netiek turēti ventilācijas režīmā? 20% tomēr ir baigais hārdkors pie mūsu average 80/90 ārā…

Ir, ir pakešu logi, bet dzīvoklī ir normāla ventilācija, kā arī cenšamies to vēdināt atverot ik pa laikam logus, taču mīnusi ārā un karstie radiatori dara savu. Pārējos gadalaikos problēmu nav, tikai tagad, ziemā.

Viss atkarīgs no telpas temperatūras ! Ja gaisa temp. ir 25 un augstāka, tad jau pie 40% mitruma nebūs ko elpot - gandrīz kā tvaika pirts ! Tā ir daudzu “speciālistu” lielākā kļūda,ka izrauj no konteksta kaut kādus mistiskus 50-60% un sāk “kačāt pravas” - mums vajag un viss !
50-60% būs labs gaiss tikai pie telpas temp līdz 20grādiem !

ultraskaņas aparātu problēma ir ūdenī esošo piemaisījumu izsmidzināšana. nāksies regulāri tīrīt no visām virsmām kaļķa pulverīti. bet par labu ‘cena/efektivitāte’ ar kaut ko jau nākas maksāt.

‘gaisa mazgātāji’ ir dārgi - http://www.cenuklubs.lv/iveikals/gaisa_mitrinataji_un_attiritaji/Gaisa_attiritajsmitrinatajs_Venta_LW15_balts.html
bez tam tie žļurkstot kā stāsta :slight_smile:

labākās ir un paliek tās keramikas krūkas, kas piekarināmas pie radiatoriem, bet gūgle dod ārā tikai visādus atlaižu kuponus un kopāpirkšanas piedāvājumus vai miniatūrus pļurstiķus, kurus ātri piegriezīsies papildināt ar ūdeni.

ultraskaņas aparātu problēma ir ūdenī esošo piemaisījumu izsmidzināšana. nāksies regulāri tīrīt no visām virsmām kaļķa pulverīti.[/quote]

Tīrīt - tas ir tā maigi teikts. Ultraskaņa izkrata pa istabu visus mēslus, kas bija ūdenī. Ja kaut vidēji kaļķains ūdens, būs ar matējumu pārklāt viss. To nokasīt no stikla, nerūsējošā tērauda un citām virsmām ir totāls murgs.

Mitrumu mēra arī 1$ analogie mērītāji no eBay. Tā nav nekāda modernā raķešzinātne, kur vajag digitāli līdz tūkstošdaļai.

Krāna ūdeni liešu atkaļķotu, ar melnās ogles filtru izfiltrētu, bet ne destilētu (bezmaksas pasākums). Pašam gaisa mitrinātoram arī ir demineralizācijas filtrs, tā ka nedomāju, ka būs tik traki, kā mani te biedē. Bet patestēšu kārtīgi un vēlāk uzrakstīšu kā ir.

ultraskaņas aparātu problēma ir ūdenī esošo piemaisījumu izsmidzināšana. nāksies regulāri tīrīt no visām virsmām kaļķa pulverīti.[/quote]

Tīrīt - tas ir tā maigi teikts. Ultraskaņa izkrata pa istabu visus mēslus, kas bija ūdenī. Ja kaut vidēji kaļķains ūdens, būs ar matējumu pārklāt viss. To nokasīt no stikla, nerūsējošā tērauda un citām virsmām ir totāls murgs.[/quote]

Pašlaik ir SENCOR SHF 910BL.
Normāls budžeta aparāts. Jau kādu mēnesi kopš iegādāts. Samērā kluss, vienīgi dažbrīd nedaudz skaļāk paburbuļo kad gaisa burbuļi ieplūst tvertnē.
Nez, ar kaļķi problēmas nav bijušas - kad apaŗāts vairs neģenerā aerosolu, tad atliek ieliet etiķi apakšdaļā un lieta darīta. Vienīgais trūkums - pašam ir jāregulē cik daudz mitrināt, tādēļ plānā ir uztaisīt regulējošu automātiku (Budžeta variantā varētu arī iztikt ar taimerīti).

Melnā ogle nenoņem kaļķi no ūdens!

Problēma nav aparāta aizkaļķošanās, bet visa māja būs nopūderēta ar nenokasāmu matējumu. Netici? Pamēģini!

Tiešām neticu, jo neko tādu neesmu novērojis pēc mēneša lietošanas.

Cik es no tā visa sapratu, tad ar tvaiku darbināmajiem aparātiem nekādas mikro daļiņas, kas pēc tam nosēžas visur un uz visa, neveidojas. Šī problēma esot ar ultraskaņu darbināmajiem verķiem, jo tie ūdeni neuzkarsē. Tvaika varianam mīnuss ir lielāks elektrības patēriņš un troksnis, bet plusi ir tīrāks izsmidzinātais ūdens, jo tas šai gadījumā ir tvaiks, gluži kā no tējkannas. Ultraskaņa ir klusāka, patērē mazāk elektrības, bet ja nelieto attīrītu (destilētu?) ūdeni, tad tas līdz ar ūdens pilieniem izsmidzina pa gaisu arī kaļķi, kas pēc laiciņa veidojot nosēdumus. Ultraskaņas aparāts man ir tikai 3 dienas. Pagaidām nekādus trūkumus nemanu. Ja kas būs, noteikti par to šeit uzrakstīšu.

Artim taisnība, mājās visur parādās balti putekļi. Secinājums viens - ultraskaņas aparātiem ir jālej destilēts ūdens, citādi nekādi. Nākas rēķināties ar papildus 1.30€ par 5 litriem tīrās dziras. Tā kā ilgtemiņā tas sanāk pārāk sālīts pasākums, paņēmu uz testu Boneko W490 gaisa mitinātāju un attīrītāju. Redzēs kā tas strādā. Aparāts dārgs, ap 300€, toties nav nekādu filtru un var liet krāna ūdeni. Pāris gadu laikā atmaksāsies.

Ierāmēšu!