Gearbest un līdzīgie

Saviem abiem skolniekiem ir plānots iepirkt Xiaomi 4X vai kādu citu uz to memontu lētu, bet jēdzīgu mobilo.

Esmu noskatījis Gearbest vai citā līdzīgā i-veikalā, bet mulsina versijas - Global un International, kura strādās LV?

Pēc frekvencēm sanāk ka abas.

Un vispār cik prātīgs pirkums ir no šādām vietnēm.

Variet padalīties ar pieredzi, kuras labak pirkt?

viss ir forši, kamēr viss strādā.

Par cik naudām ārmzemju vietnēs šos piedāvā? Sorry, pašam slinkums meklēt! :slight_smile: LV interneta veikalos šamējo var nopirkt par 110 - 120€. Ja nesanāk liela starpība, es ņemtu LV. Tomēr garantija un tā…

Kā kurā vietnē, sākot ar 100EUR par 3GB RAM un 32GB ROM versiju no HK.

Bet LV arī ir variants.

Garantija varētu būt noderīga šādā gadījumā, jo cik sanācis saskarties ar Gearbest, tad piedāvā tikai 90 dienu garantiju ar pilnu atmaksu (par viedtālruņiem īsti nezinu, bet uz elektroniku šādi gadījās.).

Par Global un International neskaidrībām:

  1. Mēdz būt ķīnas versijas ar Global ROM un starptautiskā versija ar Global ROM - abas atšķiras ar frekvenču spektru - kurš ir kurš variants jājautā pārdevējam.
  2. Pārdevēji paši mēdz kļūdīties un mierīgi norādīt nepareizās frekvences.

Par Latvijas garantiju - xiaomi Latvijā nav pārstāvēts - viss, ko mūsu internetveikali tirgo - labākā gadījumā kaut kur austrumeiropā labo. Sliktākā - tēvocis Vaņa no Bolderājas, kas māk ieslēgt lodāmuru.

Atpakaļsūtīšana - jāskatās uz kurieni jāsūta - problēma ir ĶTR; Honkonga, Singapūra - bez problēmām.
Problēma sekojoša - ĶTR pasts nepieņem sūtījumus ar baterijām, bet pastāv 2 varianti - sūtīt ar kurjerpastu (izmaksas ap 100 eur) vai izņemt bateriju (sūtīšanas izmaksas ap 10 eur).

Manuprāt, šī ražotāja telefonus (vismaz tos modeļus, kas pieejami Latvijā), ir jēga pirkt Latvijā. Sūtot no Ali, Gear u.c. ne tikai var uzskatīt, ka nav garantija, bet ir arī liels risks iedzīvoties nodokļa maksāšanā (ja muitā pamana, ka sūtījumā ir kas vērtīgāks par 21€). Tad nu pie Ķīnas cenas pieskaitot 21%PVN sanāk praktiski tā pati Latvijas cena.

Es nemudinu nevienu pirkt ārpus LV, bet …
LV pa lielāku cenu pārdod Ķīnas versiju ar Global ROM (t.i. 4G tīkls pilnā mērā nestrādā).

Piemērs. Ņemam par pamatu Xiaomi Redmi 4A - ir pieejama globālā versija ar visām mūsu apkaimē lietojamām LTE frekvencēm (oficiālā mi poļu versijas mājas lapa - http://www.mi.com/pl/redmi4a/specs/ ). Kā jau minēju iepriekš, eksistē arī Ķīnas analogs, ar “nepilnvērtīgām” LTE frekvencēm.

Ievadam iekš salidzini.lv “xiaomi redmi 4A 32GB” - lētākais pieejamais variants pa 96 eur (13.01.18 vakarā) ir tieši “ķīnas analogs”.
Turpinot meklējumus, lētākais variants, kur preces aprakstā tiek minētas vajadzīgās LTE frekvences jau pārdodas pa 110 eur.
Varbūt kāds no internetveikaliem pārdod lētāk, bet preces aprakstā konkrētu specifikāciju nevarēju atrast (800 MHz LTE frekvence), tādējādi paliekam, ka LV šo modeli var nopirkt pa 110 eur.
Pieļauju, ka pie operatora var nopirkt tikai globālo versiju, bet tur cena pērkot uzreiz ir 130 eur.

Ko mums piedāvā(-ja) Ķīnas veikali?
Šobrīd neko ievērības cienīgu, bet 17.gada decembra sākumā, te - https://www.lightinthebox.com/xiaomi-redmi-4a-global-5-0-inch-4g-smartphone-2gb-32gb-quad-core-13-mp_p5899548.html tika nopirkts minētais telefons pa 80.41 eur, ar bezmaksas pastu un “Duty & Tax Insurance”/“Apdrošināšanu pret papildus nodevām un nodokļiem” par 2.09 eur.
Sūtījumam nonākot LV, muita izrakstīja rēķinu par 16.01 eur, ko tajā pašā dienā nomaksāju un piestādīju veikalam pretenziju par papildus izdevumiem. Naudu saņēmu atpakaļ uz kartes pāris dienu laikā.
Apmaksai var izmantot PayPal, kas nodrošina, ka kartes detaļas nenonāk Tirgotāju datu bāzēs, kur tās varētu tikt nepienācīgi aizsargātas.

Tātad manā gadījumā, man izdevās iegūt strādājošu telefonu pa 82.50 eur pretstatā LV internetveikalu piedāvātajiem 110 eur.
Vai ietaupījums ir tā vērts? Tas katram pašam ir jāizlemj, manuprāt.