Google fotoatēli

Sveiki.
Savus foto automātiski sāglabāju google fotoatēli lietotnē ( nezinu kā gudrāk pateikt)
Bet problēma ir tāda, ka uztaisot no bildēm kolāžas, albūmus utt. Biju sapratis, ka foto kuras ir albumos un kolāžās saliktas nekur nepazūd vairs, un visus foto var dzēst ārā,automātiski tās pašas bildes dzēsās no izveidotajiem albūmiem.
Ko darit lai tā nebūtu. Vai labāk visu saglabāt kādā ārējā datu nesējā un viss?
Un starp citu…kur būtu labāk glabāt foto?
USB, sd kartē…cd…jo pārsvarā bildētš ir mazais puika no dzimšanas pirmās dienas un gribas atmiņas saglabāt. Vai tomēr labāk visas digitālās bildes pārtaisīt par klasiku un salikt fotoalbumā.
Atvainojos ja neizsakos pareizā datorspeciālistu valodā…tā nav mana ikdiena.

Artani - vēl jau ir disketes un MO diski. Man joprojām mētājās i rakstītājs, i paši diski… Un vēl bija (pirms pāris gadiem lasīju) speciāli priekš FBI/CIP izstrādātas vienreiz rakstāmas SD kartes arhivēšanai.

es teiktu tā: man svarīgākās bildes stāv uz trim mākoņiem - dropbox, drive (divos dažādos kontos) un MS, nodublētas divos datoros iekš cietā diska un divos ārējos diskos. Gan jau kaut kas no tā visa nenobruks. Bet garantijas nekad nevar būt 100%.

Par fleškām un cd diskiem - pilnīgi piekrītu.

Paldies.
Skaidrs…tad cik saprotu tad ārējais cietais disks būtu labākais variants.

izstāstīšu patiesu stāstu.

mazs jpg tika atvērts iekš notepad un teksts iedots vienam autistam ar fotoatmiņu izlasīt.

tas čalis pēc tam pierakstīja to visu pēc atmiņas bez nevienas kļūdas un atvēra bildi. vot.

[quote=Artanis]Lapsiniek - ir vēl arī ferīta gredzenu atminas, un akustiskās noildzes atmiņas, un perfokartes, un simtiem citu binārās sekundārās datu glabāšanas veidu, bet šeit cilvēks prasīja par mūsdienu apjomiem atbilstošām metodēm. :slight_smile:

Roberttētim - glabā uz Google drive + iekšējā + ārējā diska. Priekš ierindas mājas lietotāja trīs kopijas jau ir pilnīgi pietiekami, lai justos +/- droši. Bet, kā jau Lapsinieks pareizi teica - nekad nav 100% garantija. (Nu, labi, manā variantā ir tuvu tam, bet tas tiešām nav normālam lietotājam vajadzīgs.)[/quote]

Es mazā cilvēka foto kolekciju glabāju uz ārējā HDD. Speciāli tam iegādājos WD Elements 2T cieto. Nebija no lētākajiem, bet pēc HDD ilgmūžības skaitās viens no izturīgākajiem. Papildus tam vēl Google Photos.

Paldies visiem…daudz ko nesapratu no Jūsu terminiem, bet apmēram ideja skaidra kur labāk glabāt.
Bet man jautājums vairāk bija par to, ka google fotoattēlos no visām bildēm uztaisot albumus…vai tos var saglabāt?
Jo pēctam dzēšot visu galeriju no kuras bildes tika atlasītas priekš albumiem…tās pašas bildes pazūd no albuma.Jo biju domājis, ka no galerijas atlasītās bildes kuras ir ievietotas albumā nepazūd.
Nu es savādāk nevaru izskaidrot

Googles Photos tā arī ir – visas bildes kopā un tad atsevišķie albūmi. Un ja kaut ko izdzēs no kopējām bildēm, tad arī idzēšas albūmā.

Un kad albūms ir izveidots, tad to var arī atsevišķi lejupielādēt un nošērot.

Ja negribas, lai piepildās viss disks (15 GB) ar bildēm, tad telefonā jāsaķeksē, lai augšuplādē zemākā izšķirtspējā. Bet ja gribas max kvalitāti, tad vai nu ļoti jāpiestrādā pie bilžu dzēšanas, kad tiks sasniegts limits vai arī jāpiepērk klāt diska vieta 100 GB pa 2 eiro mēnesī.

Nu lūk…paldies Toms, tas ari bija tas ko gribēju dzirdēt. Diezgan stulbi tad tāda sistēma, ja dzēs un izdzēšas ari albuma bildes.
Velreiz paldies pārējiem.
Esmu nosliecies par labu tam HDD diskam.

Es laikam vecmodīgs, bet man tie mākoņi nepārliecina. Domāju tur vienīgi ielikt kādas 100 labākās gada laikā uzztaisītās bildes.
Manā uztverē vienkāršākais variants nespeciālistam būtu tāds.

• Bildes datorā vienmēr glabā vienā foldierī (piemēram FOTO).
  • Šim foldierim reizi mēnesī vai ceturksnī uztaisi kopiju uz ārējā HDD diska vienkārši pārkopējot.
  • Tālais backup. Ik pa pāris gadiem sazipo un iekopē kopiju mamas vai kāda uzticama radiniekā datorā vai iedod FLASH paglabāt. Galvenais, lai tas atrodas citā mājā.
  • Esi draudzīgs un dod citiem cilvēkiem bildes no kopīgiem pasākumiem. Ja, kas notiks, varēsi iet ciemos un prasīt kādreiz doto atpakaļ. :slight_smile: