Gopro hero 7 black un Dji osmo pocket

Sveicināti, esmu beidzot saņēmies nomainīt lielo un neparocīgo spoguļkameru(filmēšanai) pret kaut ko mazāku un daudz kompaktāku, kas būtu ērtāks variants ceļojumos.

Pašreiz aplūkoju divas kameras dji osmo pocket un gopro hero 7 black. Vēlos dzirdēt atsauksmes no šo kameru reālajiem lietotājiem. No apskatiem ir grūti par kaut ko spriest, tā kā tie tiek veidoti principā neilgā laika periodā.

Kādas atsauksmes, ieteikumi par šīm divām kamerām?

Dabasskatus, bērnus, saulrietus, rallija un futbola sacensības droši vien būs ļoti smagi filmēt ar sporta kamerām, jo tomēr visu laiku tiek uzspiests ļoti plašs skata leņķis. Ja nemaldos, tas bija ap 150 grādiem. Uz pilna kadra matricas DSLR vai bezspogulim 10 mm objektīvs dod tikai aptuveni 130 grādus.

Es DJI Osmo Pocket lietoju jau dažus mēnešus un ir sakrājušies šāda tāda pieredze. Kā tu to verķi taisies izmantot?

Mani iespaidi par Osmo Pocket ir tādi, ka tā ir lietošanā ļoti ērta ierīce. Staipi apkārt komplektā iekļautajā cietajā maciņā un kad vajag filmēt, dažu sekunžu laikā izrauj no tā laukā, slēdz iekšā un dažu sekunžu laikā kamera ir gatava filmēšanai. Pārsteidza, ka tik maza kamera spēj dabūt pietiekami daudz gaismas. Pa dienu kvalitāte būs tīri laba (bet nesalīdzināmi plakanāka un bezkrāsaināka bilde salīdzinot ar pamatīgākām kamerām), bet kad filmēsi tumšākos apstākļos, būs jūtams grauds. Skaņu ieraksta labāk nekā varētu šķist, tas bija patīkams pārsteigums. GoPro viss ir sliktāk ar skaņu, un, lai arī mūsu rīcībā ir arī GoPro, to izmantojam reāli tikai, kad vajag filmēt kaut kādu action, piemēram, mašīnām pielīmēt pie stikla vai korpusa. Kvalitātes itkā pietiek arī GoPro, bet ja kameru nav jāstiprina pie kaut kā, es rokās ņemu Osmo Pocket. Tev no sākuma reāli jāsaprot, kur pamatā un ko tieši gribēsi filmēt.

Mums liela daļa Kursors.lv “lauka” video ir filmēti ar Osmo Pocket. Piemēram, šis: https://youtu.be/OzqrLPScXlU

Te apskats: https://kursors.lv/2019/01/03/dji-osmo-pocket-kompaktas-videokameras-apskats/

Jaunajām gopro ir 4-5 wide leņķa maiņas iespēja.

Krāsu ziņā vairāk patīk dji osmo pocket, bet tā kā esmu cilvēks kuram patīk eksperimentēt, saprotu ka gribēsies pabāzt gan zem ūdens kad būs arī kritieni… un cik saprotu - šajā ziņā gopro ir lielāks aksesuāru klāsts.

Ja gribi bāzt ūdenī un agresīvāk lietot, tad te no šiem abiem der tikai GoPro.