Grīdas uzkopšanas roboti

Vēlos iegādāties tādu uzparikti. Ko man vajadzētu zināt? Man pieprasa sauso un mitro uzkopšanu. Varbūt ir kādi citi ieteikumi izņemot iRobot?

Man pašam ir iRobots 776i. Kad to pirms diviem gadiem iegādājāmies, likās, ka nekas labāks grīdu uzkopšanā nav izgudrots. Tas verķis patiešām lieliski savāc dzīvnieku spalvas, putekļus un matus. Tagad, kad ir pieejami jau 900.sērijas roboti, sapratu, ka manējais ir diezgan stulbs, jo krietni sliktāk oriantējas telpā. Tas nozīmē, ka ir vietas, kurām tas pārbrauc pāri 3x, bet tai pat laikā ir vietas, kurās tas neparādās ne reizi. Tas braukā gandrīz vai randomā. Bet ja tam liek strādāt katru dienu, kā es to datu, tad ir labi - māja ir tīra.
Kāpēc pieminēju 900.sēriju? Jo tas šobrīd ir labākais no iRobotiem, jo māk orienatēties telpā pateicoties kamerai. Tas tīra visu secīgi, un ja pietrūkst spēka, tas pats aizbrauc uzlādēties un turpina no tās vietas, kur ieprieš pārtrauca. Tas ir tas, kas pietrūkst manam 776 modelim, kuram ja beidzas bača, tas aizbrauc uzlādēties un tur arī paliek.
Īsāk sakot atsauksmes no manas puses ir labas. Ja pirktu robotu šodien, tad nepažēlotu piķi un ņemtu 900.sēriju. Tici man - sieva būs laimīga, jo tas verķis tik tiešām ietaupa dārgo laiku, ko iepriekš pavadījām sūcot grīdas.
Par mitro uzkopšanu gan nemācēšu neko teikt. Nav man tāda aparāda. Neuzskatu, ka tāds būtu nepieciešams.

[quote=Briedis]Man pašam ir iRobots 776i. Kad to pirms diviem gadiem iegādājāmies, likās, ka nekas labāks grīdu uzkopšanā nav izgudrots. Tas verķis patiešām lieliski savāc dzīvnieku spalvas, putekļus un matus. Tagad, kad ir pieejami jau 900.sērijas roboti, sapratu, ka manējais ir diezgan stulbs, jo krietni sliktāk oriantējas telpā. Tas nozīmē, ka ir vietas, kurām tas pārbrauc pāri 3x, bet tai pat laikā ir vietas, kurās tas neparādās ne reizi. Tas braukā gandrīz vai randomā. Bet ja tam liek strādāt katru dienu, kā es to datu, tad ir labi - māja ir tīra.
Kāpēc pieminēju 900.sēriju? Jo tas šobrīd ir labākais no iRobotiem, jo māk orienatēties telpā pateicoties kamerai. Tas tīra visu secīgi, un ja pietrūkst spēka, tas pats aizbrauc uzlādēties un turpina no tās vietas, kur ieprieš pārtrauca. Tas ir tas, kas pietrūkst manam 776 modelim, kuram ja beidzas bača, tas aizbrauc uzlādēties un tur arī paliek.
Īsāk sakot atsauksmes no manas puses ir labas. Ja pirktu robotu šodien, tad nepažēlotu piķi un ņemtu 900.sēriju. Tici man - sieva būs laimīga, jo tas verķis tik tiešām ietaupa dārgo laiku, ko iepriekš pavadījām sūcot grīdas.
Par mitro uzkopšanu gan nemācēšu neko teikt. Nav man tāda aparāda. Neuzskatu, ka tāds būtu nepieciešams.[/quote]

Vai tev nācās arī pielāgot māju priekš tā vērķa? Ar kundzi arī esam par šo domājuši dēļ miljons spalvām, ko atstāj kaķis. Problēma tā, ka durvīs ir sliekšņi, un ir divstāvīga māja. Uz paklāja varbūt viņš uzrāpjas, bet uz sliekšņa simt procenti uzkārsies.

Man ir Miele Scout RX1 - viena no priekšrocībām - navigācija - sistemātiski iztīra dzīvokli paralēlos braucienos, taču ir daži mīnusi:
diezgan daudz uztinās mati, tādēļ vismaz reizi nedēļā rullīti ir jāiztīra. (nav mājdzīvnieku)
Diezgan slikti tīra paklāju (tādēļ gaidīju un nesagaidīju Scout RX2 modeli)
Ap 2 cm augstus šķēršļus var pārvarēt.

Pirms kāda laiciņa mums bija arī Neato Botvac D85 robota apskats. Varbūt noder palasīties: https://kursors.lv/2016/01/11/neato-botvac-d85-apskats/

@noname
Māju nepielāgoju. Tik cik vienīgi pirms robota palaišanas paceļu no grīdas sīkos priekšmetus un mantas. Man visur ir zemie, dekoratīvie sliekšņi (līstes), tāpēc robots tiek visur. Bet lai labāk iztīrītu, iesaku tomēr to nodalīt pa telpām. Iemet vienā istabā un aizver durvis. Kad darbs padarīts, iemet otrā utt.
Es robotam birstes tīru pēc katras tīrīšanas, tādēļ satinušos matu problēma man nav aktuāla. Kad tīrīju reizi nedēļā, tad jā - mēdz gadīties, ka jāņem talkā šķēres lai atbrīvotu uztinumus.

Vislielāko pārsteigumu man sagādāja robots tīrot paklāju, kas likās tīrs, jo tika regulāri sūkts ar ļoti jaudīgu sūcēju. Pirmajā reizē kad to uzlaidu uz paklāja, tam putekļu kaste bija pilna 10 minūtēs ar kaķa vilnu. Birstes neticami labi paņem dzīvnieku spalvas no paklājiem.

Roboti ir fantastiski, bet tiem visiem ir viena pamatīga nelaime - ārā pūš var teikt, ka nefiltrētu gaisu ar visiem mēsliem. Grīda ikdienā noteikti ir būtiski tīrāka no lielajiem mēsliem (mati, smiltis, spalvas no dzīvniekiem utt.), bet visi skapji, plaukti, televizori, elektronika noput ar smalkiem putekļiem.

Plus tāpat robotu vienu pašu mājās neturēsi, vajadzēs arī kādu nopietnāku rīku kaut vai lai iztīrītu tepiķus un mēbeles. Un automašīnu.

Ja ir izvēle starp iRobot un Neato Botvac, ņem pēdējo. iRobot vismaz zemajās cenās ir dumāki, neveiklāki. Man arī nepatīk, ka iRobot haotiski braukā pa telpām.

Pašam ir kā dāvana saņemts iRobot, nu īsti par ideālu to dēvēt nevarētu.

Starp citu, Philips tagad esot visai jēdzīgi un ļoti plāni (zemi) roboti. Redzēju ar vienu aci Cenuklubā, izskatījās pārliecinoši. Kā un vai strādā - nezinu.

Par putekļiem plauktos gan nepiekritīšu. Neko tādu neesmu novērojis. Robotam ir hepa filtri, kurus ik pa laikam tīru un reizi pusgadā mainu. Nav nācies novērot nekādas putekļu noplūdes.

aha. uzliec uz izplūdes caumura slapju baltu marli un pēc vienas tīrīšanas apskaties, kādā krāsā tā ir.

Pats esi to reāli pārbaudījis, vai tikai spriedelē?

Tas ir fakts. Filtri ļoti noēd sūkšanas jaudu, kas robotiem jau tā ir niecīga. Tāpēc pēdējais filtrs pirms gaiss nonāk atpakaļ telpā robotiem ir čābīgs. Nesalīdzināmi sliktāks par parasto putekļu sūcēju filtru aiz motora.

esmu. pie manis ik pa laikam uz ģenerāltīrīšanu mājās nokļūst rainbow putekļusūcējs. Ja salīdzina - tur lupatiņa tiešām paliek balta,
kamēr mana visai dārgajam philips sūcējam (bija ap 120 vēl latos) ar visu filtru regulāru mainīšanu tā aina tiešām ir pabriesmīga -
lupatiņa paliek reāli pelēka - tas nozīmē, ka sīkās putekļu daļiņas tiek izmestas atpakaļ telpā.

un ir tiešām tā: izsūcot paklāju, dīvānu ar parasto sūcēju un tad pārejot pāri ar reinbov - tur ūdens ir reāli melns.

par mazo robotu filtru sistēmu (šajā kontekstā) man nav ilūziju.

bet par to jau ir viegli pašam pārliecināties vai apgāzt - uzliec nākamreiz uz sava robota un apskaties. par to jau Tev naudu neviens neprasa…

Pats esi to reāli pārbaudījis, vai tikai spriedelē?[/quote]

Nu, ja Tu tā saki, tad būs jāpamēģina… Līdz šim neesmu jutis pēc tā vajadzību, un tam ir divi iespējamie iemesli - vai nu sieva ir tik čakla, ka putekļi sakrāties nekur nepaspēj, vai arī hepa filtri savu darbiņu dara. Šodien pamēģināšu. Ziņošu par rezultātiem.

Briedi, nu tad priecīgus svētkus. Nevaru noturēties ieliekot Tev šito bilžuku. Nez, ko mākslinieks ar to domājis…

tur gan nav tieša sakara ar putekļu izmešanu atpakaļ telpā. lielākoties netīrumus ūdenī nodrošina Rainbow nesalīdzināmi lielākā sūkšanas jauda, lai arī ko zaļie eirofantasti nestāstītu par modernajiem un efektīvajiem sūkšanas risinājumiem.

lai vai kā nebūtu ar jaudām un zaļumu, uz savas pieredzes balstu apgalvojumu, ka no reinbov ārā nāk zero putekļu sīko daļu.
zero. zilč. no visiem citiem - diezgan pamatīgi :frowning:

tur gan nav tieša sakara ar putekļu izmešanu atpakaļ telpā. lielākoties netīrumus ūdenī nodrošina Rainbow nesalīdzināmi lielākā sūkšanas jauda, lai arī ko zaļie eirofantasti nestāstītu par modernajiem un efektīvajiem sūkšanas risinājumiem.[/quote]

Lietoju irobot 866 2 gadus
-birstes nav birstes, bet rullīši, līdz ar to mati nesapinas tik dikti neatpiņķerējami kā uz birstēm
-tīru pēc katras izmantošanas reizes, lai arī nerāda, ka kastīte pilna. Domāju, ka tā ir efektīvāk, nekā likt tam verķim mocīties. Galu galā jauda jau startā nav tik liela, kā lielajaiem aparātiem, neceru uz superrezultātu, bet iztukšošana prasa laiku, tāpt kā mājas sagatvo\sana. ja grib iztīrīt kā nākas - vajag parasto putekļu sūcēju, ar ko izsūc robotu:D Un hepa filtri ir kārtējais mārketinga triks, drīzāk piekritīšu iepriekš paustajam viedoklim, lai arī pārbaudījis neesmu un pastiprināti putekļus nenovēroju.
-spriežot pēc irobot reklāmas video, tas haoss tīrīšanā ir labāks, kā simetrija, jo tomēr izbraukā visu un no dažādām pusēm, nevis tikai vienā virzienā
-tīra katrā piegājienā ap 40-60m2, vai izbrauc visu, nezinu, bet it kā šķiet, ka jā. Kad baterija sāks klāties, tad, protams, iegūs nozīmi fīča, ka pats uzlādējas un atsāk darbu. Man šīs fīčas nav. Izlīdzēšos ar to, ka nākotnē likšu sūkt pa istabām, tās ar kautko aizbarikādējot (durvju nav, sliekšņiem lec pāri bez problēmām)
-aplikācijas nepieciešamību neizjūtu, jo māja ir jāsagatavo, lai ko citi neteiktu - visi lādētāju vadi, zeķes, rotaļļietas etc sīkumi jānolasa, krēsli jāsabīda tā, lai robots visur tiek klāt. Savāc/sagatvo māju un promejot palaid. Ja laidīsi darbā, tad regulāri atnākot mājās, piņķerēsi bojātos lādētāja vadus
-mēdz iestrēgt zem dīvāniem, jo tiem ir slīps dibens. Šis besī!!! Tad jāvelk ārā un šis tīra visu pa jaunam, līdz… atkal iestrēgst. Un nezinu, ko tur var labot, nenomainot gultas:(
-WC, kur zemē mētājas birstes, mačalkas etc, kāpnes, istabu 90 grādu stūrus etc nesūc, tur nākas izmantot parasto putekļusūcēju. Arī sasistot glāzi vai izberot zemi man nenāk prātā tur laist robotu,- pa priekšu oldschool slota+šaufele, tad parastais putekļusūcējs, tad irobot kopā ar pārējo istabu
-laba fīča, ka irobot LV ir atlaide uz nākošo bateriju un aksesuāriem, bet slikti, ka tas viss un arī pats robots maksā sassodīti dārgi
-ja pirktu tagad, arī skatītos citus, lētākus brendus, bet ar rullīšiem, ne birstēm, jo tā rullīšu tehnoloģija mani nezkāpēc pārliecina vairāk, šķiet, ka sūkšanas jauda ir lielāka un mati netinas tik ļoti
-mazgāšanas fīča ir next level, gribētos pamēģināt
-zāles pļaušanas robots maksā kosmosu kvadrātā, bet to nākotnē patiešām gribētos iemēģināt, neskatoties uz cenu un pamatīgo zāliena perimetru sagatavošanu
-vēl tālāk nākotnē - sniega novākšanas robotu gribu, jo lai arī sniegu vāķīt patīk, bet mugura sāp to darot:(