Gudrās spuldzes

Kāds no forumiešiem ir saskāries ar “gudrajām spuldzēm”?

Pa diognāli palasot, it kā viss ir forši – mijons krāsiņas, taimeris, spožums un tamlīdzīgi. Bet kā dzīvē tas viss notiek? Arī tik pat smuki? Kā ietekmē elektrības rēķinu? Spuldzītes mūžs?

cena. cena. cena. viss ir smuki, bet jo dārgāk pirksi, jo smukāk būs. elektrību gandrīz nepatērē (nu tikpat, cik parastas led)
dārguma labums slēpjas elektronikā: ja pašas diodes nokaut grūti, tad lētā ķīniešu elektronika lido ka tik turies, gaisma var raustīties, pašas lampas dūkt.
ja pirksi pa dārgo normāla brenda lampas, viss būs čikiniekā.

Ko tu gribi iesākt ar tām gudrajām spuldzēm? Es pirms kāda gada vai diviem biju dabūjis paspēlēties ar Philips Hue lampām. Dārgas pēc vella, vajag vēl speciālu verķi slēgt tīklā, bet pielietojumu tām neatradu. Jā, stilīgi, bet priekš kam.

Viena no idejām ielikt bērnu istabā.

Lai ar tām darītu ko?

lai spēlētos: https://www.straydeal.com/products/flickr-led-flaming-bulb?utm_source=igs&utm_campaign=flamingbulb1

Piem. Simulētu saules lēktu mūsu ziemas apstākļos. Cilvēkam ir vieglāk pamosties, ja viņš redz, ka paliek gaišāks. Taču atkal, ja modinās parastais modinātājs, tad jēga šavaka. Pareizā laikā (seklajā miega fāzē) pamodināt var aplikācija telefonā vai “fitnese” aproce. Bet nu jābūt trakam, lai gulētu ar uzžmiegtu aproci.

Citu jēgu neredzu. Regulēt krāsiņas, spilgtumu caur telefonu es uzskatu par apgrūtinājumu salīdzinājumā ar parastu dimmeri.

Bērniem ne vienmēr patīk gulēt tumsā, vajag lai pustumšs/pusgaišs. Bet nu tas viss ir atrisināms arī ar sentēvu metodēm.

Vai ir kāda spuldzīte ,kura izslēgsies ,kad telpā neviens neuzturas? Kaut kāds motion detekšen? Regulāri aiz mīļotās ,kura bēbim mazgā tūplīti paliek gaismiņa ieslēgta tualetē. Dažkart arī šur tur mājās aiz manis.

Tā to arī sauc, jā, pareizi domā, nu tad meklē. :smiley:

Tā to arī sauc, jā, pareizi domā, nu tad meklē. :D[/quote]

Tiešā ir spuldzes ar kustību sensoru. Tikai nav ne jausmas, cik labi tas strādā – https://www.gearbest.com/globe-bulbs/pp_662891.html?vip=2714297&gclid=EAIaIQobChMIhrzVwIyT2AIVEijTCh1r7QYrEAAYASAAEgIc1vD_BwE

Vispāt – tādās vannasistabās un ķemertiņos automātiskās gaismas ir forša štelle. Kad atkal sāksies remontu laiks, tad par šo padomāšu savās mājās, pie nosacījuma – ja šāds spuldžu variants nestrādā īsti ok.

Vairākas reizes esmu apstājies veikalā pie krāsaino spuldžu plaukta un domājis “a moška paņemt?” Bet tad, padomājis vēlreiz, sapratu, ka reāli pielietojums tām nebūs, tik vien, kā 3 minūtes paspēlēties.

jebkurā gadījumā - neiesaku grābt lētos variantus no ķīnas bodēm. 3x mēģināju: pirmajā - silto lampu vietā atnāca aukstās gaismas lampas - atdevu kapličai. otrajā - lampas dega normāli, bet ar viegli saklausāmu dūkoņu. trešajā variantā - itkā viss normāli, bet pēc pusgada - čus un izdeg. diodes jau pašas neizdeg - plate nosvilstot.

Izdeg arī diodes. Lētajiem širporteba LED-iem kvalitāte ir nu tāda kāda ir. Tāpēc lētās LED spuldzes un lampas visbiežāk mirst, nobeidzoties kādai no virknē saslēgtajām diodēm. Piemēram: Tehnikas listē vienam kadram LED galda lampai pirms mēneša izdega pirmās diodes visām 4 rindām un viena no pārkaršanas atlodējās - sk. foto