Helio vs Shortcut TV

Ir plāns nomainīt 10 gadus vecu TV pret jaunu 4K Smart TV (Samsung). Tagad lietoju Helio TV ar vecu dekoderi. Ir optika.

Cik saprotu, tad Shortcut gadījumā es varētu atteikties no dekodera un skatīties Latvijas TV kanālus ar Samsung Shortcut app.

Jautājums, vai Shortcut un Helio TV kvalitāte ir līdzvērtīga? 4K kanāli tur vispār ir? No viņu mājas lapām neko nevar saprast.

Vēl. Ja palieku ar Helio dekoderi. Vai ir iespēja ar Samsung TV pulti kontrolēt Helio dekoderi.

Personīgi nomēģināju Shortcut uz LG ar WebOS. Jā, internets tikai 10Mbps, tet vienkārši ātrāku nepiedāvā.

• Kanālu saraksts izskatījās ok, cik nu paspēju pamēģināt.
  • Saskarne bija laba - intuitīva, tik man prasījās, lai uzreiz ieslēgtos pēdējais skatītais kanāls vai kāds noklusētais
  • bilde un audio bija labi
  • lai arī vizuāli un intuitīvi laba saskarne, tā bija neciešami lēna, iemesli, protams, varēja būt dažādi - interneta ātrums, aplikācijas kvalitāte vai paša TV resursi
  • ierakstu pārtīšana neērta un loti saraustīta, grūti kontrolēt, cik tālu aiztīsi
  • LG aplikācijas gadījumā, pults pogu darbības bija visai ierobežotas - būtu jauki, ja būtu iespēja uz ciparu pogām salikt kanālus, tādas iespējas nebija - tātad neērti, ka jālavierē caur saskani, jo būtu iespēja nevērt vaļā.
  • UN JĀ! nav izmēģinājuma perioda vai vismaz kādas demo vides, kur nomēģināt un saprast, vai tas ir meklētais. Personīgi nebūtu pircis pat to mēnesi.

Tas tā, mana pieredze pēc 1 dienas lietošanas. Uzreiz atteicu. Lai gan vēl līdz 31.05. pakalpojums man ir pieejams, nav vēlme atkārtot.

Par HelioTV dekodera vadību ar LG pulti toč zinu, ka ne visas funkcijas darbojas un beigu beigās nāksies lietot līdzi doto dekodera pulti. Esmu pārliecināts, ka ar Samsung viss būs līdzigi.
Ar jauno Helio dekoderi viss lido ļoti ātri salīdzinot ar veco.