Helio vs Shortcut TV

Ir plāns nomainīt 10 gadus vecu TV pret jaunu 4K Smart TV (Samsung). Tagad lietoju Helio TV ar vecu dekoderi. Ir optika.

Cik saprotu, tad Shortcut gadījumā es varētu atteikties no dekodera un skatīties Latvijas TV kanālus ar Samsung Shortcut app.

Jautājums, vai Shortcut un Helio TV kvalitāte ir līdzvērtīga? 4K kanāli tur vispār ir? No viņu mājas lapām neko nevar saprast.

Vēl. Ja palieku ar Helio dekoderi. Vai ir iespēja ar Samsung TV pulti kontrolēt Helio dekoderi.

Personīgi nomēģināju Shortcut uz LG ar WebOS. Jā, internets tikai 10Mbps, tet vienkārši ātrāku nepiedāvā.

 • Kanālu saraksts izskatījās ok, cik nu paspēju pamēģināt.
 • Saskarne bija laba - intuitīva, tik man prasījās, lai uzreiz ieslēgtos pēdējais skatītais kanāls vai kāds noklusētais
 • bilde un audio bija labi
 • lai arī vizuāli un intuitīvi laba saskarne, tā bija neciešami lēna, iemesli, protams, varēja būt dažādi - interneta ātrums, aplikācijas kvalitāte vai paša TV resursi
 • ierakstu pārtīšana neērta un loti saraustīta, grūti kontrolēt, cik tālu aiztīsi
 • LG aplikācijas gadījumā, pults pogu darbības bija visai ierobežotas - būtu jauki, ja būtu iespēja uz ciparu pogām salikt kanālus, tādas iespējas nebija - tātad neērti, ka jālavierē caur saskani, jo būtu iespēja nevērt vaļā.
 • UN JĀ! nav izmēģinājuma perioda vai vismaz kādas demo vides, kur nomēģināt un saprast, vai tas ir meklētais. Personīgi nebūtu pircis pat to mēnesi.

Tas tā, mana pieredze pēc 1 dienas lietošanas. Uzreiz atteicu. Lai gan vēl līdz 31.05. pakalpojums man ir pieejams, nav vēlme atkārtot.

Par HelioTV dekodera vadību ar LG pulti toč zinu, ka ne visas funkcijas darbojas un beigu beigās nāksies lietot līdzi doto dekodera pulti. Esmu pārliecināts, ka ar Samsung viss būs līdzigi.
Ar jauno Helio dekoderi viss lido ļoti ātri salīdzinot ar veco.

Samsung nevajag, tiem Android nav, Ne shortcut, ne citu app neuzliksi,
Sony, LG ir modeļi kam ir. Cena/kvalitāte ± tāda pati.
Tur ir pilvērtīgs Android- gandrīz tāds, kā jūsu telefonā, ja vien tajā nav IOS. Tad otru kasti/pulti nevajadzēs, tikai tv abonentu.
wifi atbalstu gan vajadzētu. Tad neviens papildus kabelis nebūs vajadzīgs
Shortcut ir ļoti neērts, labāk pamēģiniet Balkom (5 kanāli pat brīvu), vai Go3
Uz izmēģinājuma “brīdi” varat no shortcut neatteikties, pēc tam izdomāt
Uzlikt varat caur GooglePlay… Tāpat dabūjamas visas internet TV: Kodi, Divan, Megogo, Netfix,…
Cik zinu, shortcut tiek preinstalēts dažos modeļos. Tas ir marketinga triks, jo tikpat labi tur var uzlikt citu, faktiski jebko, kas ir uz Jūsu Androīd phone
Cromecast darbojas (ļoti viegli varat parādīt piemēram savas bildes no pc vai telefona uz TV)

Skatos mana tēma patcelta. Nu tad pats sev atbildēšu. Varbūt kādam noder.
Nu jau pusgads kā upgreidojos no 10 g.v veca 40 collu Sony uz 55 collu Samsung 55Q70R. Pagaidām esmu ļoti apmierināts. Secinājumi.

 • Ilgi domāju par 49 vai 55 collām, jo skatīšanās attālums 3-4m. Paldies dievam paliku pie 55’. Tā kā pārsvarā tiek skatīts Helio tad lielāku šobrīd nevajag.
 • Android vai Samsung Tizen? Androids teorētiki ir ar vairāk iespējām. Bet Samsung Smart ir ļoti ērts un ātrs ikdienas lietošanā. Izskatās, ka ir arī visas vajadzīgās aplikācijs. Rāli gan lietoju tikai Plex, YouTube un Spotify aplikācijas.
 • Chromecast vairs nelietoju, jo Samsung TV piedāvā līdzīgu funkcionalitāti. No telefona uzreiz var Castot uz TV.
 • Pēc TV iegādes upgreidojos uz Tet jauno dekoderi. Tas bija reāls pārsteigums, ka Helio TV var strādāt tik ātri! Likās pat, ka bildes kvalitāte uzlabojās.
 • Samsung TV atpazina Tet dekoderu. Tagad kanālus varu pārslēgt ar abām pultīm. Ērti. Bet reāli Helio tv vairāk lietoju ar dekodera pulti, bet TV aplikācijas ar TV pulti.

Ieteikumi

 • Ja pērk TV 2021. gadā, tad jāskatās, lai ir vismaz viens HDMI 2.1. Manam ir tikai 2.0b. Ja kādreiz izdomāšu nopirkt jaunākās paaudzes konsoli tad var nedaudz (tikai nedaudz) pietrūkt HDMI 2.1.
1 Like

Viss jau smuki, tā noteikti iet, un tā, joprojām, ir vairumam, bet vajag divas kastes, divas pultis. Esence ir tajā, TV ar Android OTRU KASTI/PULTI NEVAJAG!
Protams, ir adaptīvās/apmācošās pultis, bet par melno kasti tipiski ir jāmaksā dārga īre utt.

Šobrīd arī esmu nedaudz iedziļinājies šajā tematā, secinājumi tādi, ka tāda perfektā piedāvājuma nav. Gribam pieslēgt tv pensionāram lokācijā, kur pieejams tikai iTV (un Virszemes, bet tas ir pārcenots, nav arhīva). Šobrīd testējos ar Go3 Android kastīti (Geniatech) - mēģinām gan Go3, gan Shortcut.

Shortcut ir viennozīmīgi labākais kanālu piedāvājums, bet aplikācija ir vienkārši tizla, saskarne neloģiska, bremzīga un gļukaina, arī pats strīms mēdz raustīties. Bitrate ir zemāks kā Go3 un to var redzēt ar neapbruņotu aci, tajā pašā laikā šķiet, ka interneta resursus patērē vairāk kā Go3, nav iespējams uzlikt default streaming quality, līdz ar to diezgan bieži pārslēdzās starp izšķirtspējām, lai arī Go3 ar to pašu netu stabili visu laiku iet uz 1080p. Vēl viens milzīgs mīnuss - kanāliem, kam it kā ir LV subtitri (piemēram, FOX, National Geographic) tajā appā nemaz tos nav iespējams ieslēgt, tikai pārslēgties starp audio valodām. Sazinājos ar Tet, it kā drīzumā būšot jauna aplikācijas versija ar subtitriem. Bet, nu, Shortcut jau ir cik gadus? Tas vieš lielas šaubas par produkta kvalitāti un iespējamajām inovācijām nākotnē.

Go3 aplikācija salīdzinot ar Shortcut ir kā diena pret nakti, intuitīva un ātra saskarne, straumēšana ir stabila, nemainīga 1080p izšķirtspēja (nets 10 -20 Mbps), nedēļas laikā nekādus gļukus nenovērojām. Arī lētāka un ir pieejami iepriekš pieminētu subtitri kanāliem. Tomēr mīnuss, kas mūsu gadījumā arī ir dealbreaker - šķidrs kanālu piedāvājums, nav vietējā satura kanālu - STV, 360TV, Šlāgerkanāls, FOX Life. Jā, protams, kam vienalga, tam vienalga, bet šajā gadījumā TV skatītājam, kam šie kanāli ir svarīgi, argumenti par kvalitāti paliek tikai otršķirīgi. Sazinājos ar GO3 - daudzi par to sakot, šobrīd tehniski neesot iespējams, cerot, ka nākotnē būs, standarta atruna īsumā. Ja būs - noteikti pamēģināsim vēl, bet šobrīd nekā. Līdz ar to šobrīd paliekam uz Shortcut.

1 Like

esi testējis Shorcut uz citas android kastes? jo pēkšņi var izrādīties, ka uz alternatīvas kastes Shortcut neatpaliks, jo tam vajag jaudīgāku kasti ar labāku hārdwāres buferēšanu.

1 Like

Pagaidām nē, bet tas ietilpst plānos, šobrīd skatos uz Mi TV Box S, izskatās pēc laba price/performance varianta.
Pieļauju un ceru, ka lielākā daļa Shortcut niķu ir dēļ Go3 kastes, bet šis vēl būs praksē jāpārbauda. Jo Shortcut appu esmu lietojis arī uz Baltcom kastītes, kas vispār ir bezmazvai lētākā iespējamākā Ķīnas Android TV kaste, bet, ja neskaita bremzīgumu, iet samērā pieņemami.

Primāri vispār biju domājis paķert jaunu Android TV, kas ļautu TV appu uzlikt kā booting app tādejādi ievērojami samazinot čakaru lietotājam (kas konkrētajā gadījumā ir diezgan svarīgi, jo cilvēks ar tehnoloģijām galīgi nedraudzējas), bet tā kā sekcijā neko lielāku par 40 collām iespiest nevar, bet šobrīd zem 43 collām nekā prātīga vispār nav, ātri vien atteicos no šīs domas.

Pilnīgas muļķības, ka Samsung nebūtu shortcut. Ir gan shortcut, gan go3, gan megogo un vēl vairākas populāras lietotnes. Arī tas, ka saprogrammēt nevarētu helio itv ar vienu pulti, nav patiesība. Lietoju helio itv ar TV pulti uz samsung.

Uz kura Samsung TV ir, vai arī ir iespējams uzlikt shortcut? Ļoti iesp’jams, ka nezinu, norādiet lūdzu modeli, varbūt ir jau tādi.
Tas, ka Samsung televizororiem var piespraust Shortcut kasti, ir taisnība. Tāpat, kā jebkuru melno kasti… Mana piezīme bija par to, ka jaunākajiem TV modeļiem kasti nevajag, jo ir OS Android, kur var uzinstalēt internet TV aplikācijas. Shortcut btw man uz viena cita, neorģinālā STB kaut kā iedarbināt neizdevās, uz viena TV BOX izdevās. Nezinu par helio, bet Shortcut abonentam nāca līdz pults vispār bez ciparu taustiņiem. Baltkom varēja noprogrammēt DAŽUS taustiņus. Problēma ar GO3 aplikāciju ir tāda, ka to lietojot bez STB (melnās kastes), taustiņu kodi nav zināmi, un nav iespējas arī tos programmēt (jo nav jau no kā nolasīt)
Varbūt kāds ir atrisinājis šo problēmu, pietiktu pat ar taustiņu hex-kodiem, bet mans risinājums ir airmouse (strādā arī parastā bezvadu)

Tad, kad mēģināju, izdarīju secinājumu, ka Shortcut ir kaut kā “piesiets” STB. Es pat pamanījos uzlikt to uz cita TV Box, uz viena gāja, uz otra ne. Laikam nepietika pacietības :)
Bez tam Shortcut (uz orģinālā STB) ir ļoti neērts interfeiss, pults ir bez ciparu taustiņiem (vismaz man “piešķirtajam” tā bija), tad, kad mēģināju (2020. g pavasarī) , TV3 (un citi TV Play Baltics producētie kanāli) tika raidīti SD kvalitātē, ne HD, kā tas ir orģinālā. Piespraužot lielu displeju, Shortcut par dažiem kanāliem saka, ka “uz maziem ekrāniem nerādīs”. Bez tam Vjetnamā ražotais “podiņš” ir lēns utt. Atteicos no Shortcut par labu Go3

 1. sērijas samsung, RU7172 konkrētāk, ar tizen os 3.0.

Jā, skatos tam ir Tizen. Šai operāciju sistēmai ir savas aplikācijas, kas ir piedefinēts saraksts, kas nāk līdz. Cik saprotu, TET arī ir tādu ieguvis. Tas ir ļoti izdevīgi, jo TV skatītājs ir “piesiets” operatoram. Kaut ko citu uzlikt ir problemātiski. Starp citu- cik ērta ir pults izmantošana? Piemēram kanālu pārslēgšana?

Šodien relīzots Tet izreklamētā nākamās paaudzes televīzija - Tet+.

Aplikācija uz Android TV (un, cik nu paskatījos, arī uz telefona) akurāt palikusi no vecās paaudzes, vienīgas izmaiņas - nosaukums un tumšā ādiņa, kas pielāgota jaunajam zīmola tēlam. Lielisks sasniegums! Aplikācija tehniski gan tā pati neintuitīvā, bremzējošā un atpalikusī. Arī pirms vairākiem mēnešiem solīto subtitru kanāliem joprojām nav. Protams, ka arī televīzija kā raustījās, tā raustās arī tagad.
Karoče - prasts zīmola rebrandings, PR cilvēki acīmredzot ir spējīgāki par tehniķiem. Ja paši nejēdz uztaisīt, būtu vismaz savus kanālus ļāvuši raidīt konkurentiem, kas māk uztaisīt aplikāciju priekš tv.

Jā, android ir vecā versija, kad zvanīju uz teh.palīdzību teica, ka saistīts ar Googles play stores apstiprināšanas politiku. Prasīšot kādu laiku. Man uz Apple TV gan ir jaunā versija un nekas neraustās. Salīdzinot ar shortcut beidzot normāla aplikācija. Pagājušo gadu vasarnīcā visu vasaru nomocījos ar to murgaino shortcut aplikāciju. Domāju, ka atteikšos no Helio itv un paturēšu tet+.

Gribi teikt, ka uz Apple TV tā aplikācija tiešām ir jauna aplikācija nevis Shortcut ar tumšo fonu un kas tāds kaut kad drīz būs arī uz Android TV? Man tet supports neko tādu neminēja, sapratu, ka šī ir jau tā gala versija appam un nekādi diženie uzlabojumi nav paredzēti.

Jā, man uz Sony joprojām ir tas vecais shortcut ar melno fonu. Baigai štrunts! Uz apple ierīcēm ir cita aplikācija pavisam. Nezinu cik tur taisnības, bet kad nogaudos supportam par veco mēslu uz android, tad viņi man minēja, ka jaunās versija parādīšanās uz android var aizņemt līdz mēnesim. Tā kā nezinu.
Dzīvošu ar apple TV kamēr nebūs updeitos android. No vasarnīcas ar LMT mobilo internetu rāda bez problēmām un ir iespēja izvēlēties stream kvalitāti. Protams LTV1 nebūs 1080P.

1 Like

Attiecīgi TET+ uz Samsung un LG aizņem līdz 45 dienām aplikācijas apstiprināšanai.

Šis jau izklausās cerīgāk. Saprotu, ka uz Apple interfeiss ir krietni jēdzīgāks par tizlo Shortcut?
Joka pēc gan uzzvanīju tet supportam - konkrētajam darbiniekam nebija ne jausmas vai plānojas uz Android TV kāda svaiga versija ar pilnīgi pārstrādātu interfeisu, tikai standarta atbildes - visu laiku atrodas izstrādes procesā, blā, blā, blā. Solījās gan noskaidrot sīkāk un padot ziņu.