iPhone no ASV, bet ne tiešais reiss, viena pietura (Eiropa), tad LV

Sveiki, vedot pats iPhone no ASV, vai ASV lidostās muita pārbauda, neatpakotus, jaunus iPhone? Ja, pārbauda, tad ir nepieciešams maksāt nodokli, ja lido atpakļ uz Eiropu? Cik lielus?
Vai arī muita pārbauda jau Eiropā, ne LV, bet teiksim pārsēšanas ir Vācijā, Frankfurtē? Šeit kāds pārbauda? Jāmaksā nodoklis? Cik liels?
No Vācijas lidojot uz LV, muita jau vairs nav un neviens neko nepārbauda pareizi?

Liels paldies par atbildēm jau iepriekš!

ja vedīsi pilnu koferi ar aifoniem un nosvīdis, trīcošām kājām iesi gar muitniekiem pa zaļo koridoru, iespējams, ka tava dziesmiņa būs nodziedāta. samaksāsi pvn un ievedmuitu, varbūt arī kādu sodu vai konfiskāciju.

Jēzus mīļais. Te pazīstams cilvēks ar kravinieku kokaīnu veda ,un uzrāvās tikai entajā reizē,bet tu uztraucies par ifoniem

Ok, bet ielidojot Eiropā var pārbaudīt un uzlikt nodokļus?

Cik daudz telefonus tu taisies vest? :slight_smile:

Vienu!

Frankfurtes lidostas noteikumi - Allowances

vid.gov.lv oficiālā nostāja - Ceļojot ārpus ES

[quote]Iebraucot Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, preces, ko ceļotājs ieved personīgajā bagāžā, neapliek ar muitas nodokli un pievienotās vērtības nodokli, ja to kopējā vērtība vienai personai nepārsniedz:

300 euro – ja ceļojat pa sauszemi;
430 euro – ja ceļojat ar gaisa transportu vai jūras transportu;
bērni līdz 15 gadiem, neatkarīgi no ieceļošanas veida, drīkst ievest preces personiskai lietošanai, ja to vērtība nepārsniedz 285 euro.

Personīgā bagāža - jaunas, nelietotas preces, kas ir paredzētas tikai ceļotāja vai viņa ģimenes personiskai lietošanai vai dāvanām, ja šādu preču veids un daudzums neliecina par to, ka tās ieved komerciāliem nolūkiem.[/quote]

Nu ar vienu vispār nebūtu jābūt nekādiem jautājumiem. Lai būtu pavisam drošs, izpako.

Divus izpakotus laptopus nesen atveda čoms bez aizķeršanās, abiem vērtība bija virs 1000. Šurp lidoja caur Barselonu.

izpakotu telefonu tik smuki nepārdosi :stuck_out_tongue:

Mana personīgā pieredze - no ASV vedu iPhone (neatvērtā kastītē) skolas biedram, iPhone (telefons kabatā, kastīte somā) sev, GoPro 3 (kamera kabatā, kastīte somā) ģimenes loceklim, mazo Sony fotoaparātu (neatvērtā kastītē) ģimenes loceklim un Kindle Paperwhite (neatvērtā kastītē) ģimenes draugam. Iespējams, ka vedu vēl kaut ko, ko vairs neatceros, jo ir pagājuši jau vairāk nekā 5 gadi. Lielākā daļa elektronikas bija nododamajā bagāžā un nekādu problēmu nebija.

ok, lai nelauztu šķēous. atvest var jebko, likumi uzliek ierobežojumus. saskarsmes punkts ir vērīgais muitnieks zaļajā koridorā. ja iesi garām bailīgs ar nosvīdušu pieri, tevi var paaicināt maliņā. un tad var būt sūdi, ja neizpakotās mantas ir vairāk kā x naudiņu vērtībā.