Īsta offline Android navigācija

Vai kāds ir pētījis offline Android navigācijas? Bet tādas īstas offline, kas prot plānot maršrutu arī bez interneta. Here (Here we go) ņifiga neprot saplānot/pārplānot maršrutu bez interneta. Sygic it kā prot (vismaz kādreiz prata), ja nepieprasi specifiskas adreses, bet Sygic dod tikai 1 nedēļu bez maksas.

Kā tad Here neprot? Protams, ka prot.

Here man bezsaistē uz Android neplāno maršrutu! Arī izslēdzot traffika ziņas neplāno.

OK, ar Kristapa līdzdalību tiku līdz Liepājai un Viļņai.

Jāpaskatās, varbūt bija problēma ar līdz galam neielādētu karti - Vācija, Francija u.c. lielās valstis var lādēt pa gabaliem. Iespējams, man nebija visi nepieciešamie gabali ielikti telefonā.

Paeksperimentēšu. Ziņošu par rezultātu.

man ar here cita problēma - uz datora sataisu maršrutu, noseivoju, bet uz telefona - figu. nerādās. ja datorā saliek favorītes - rādās. bet noseivotie maršruti - nepakam…

bet arī telefonā sataisot maršrutu no vietas a uz b pēkšņi uztaisīt pa vidu līkumiņu uz vietu c - bļin - nu nesanāk. vai arī es kaut ko nemāku: tik neintuitīvs viss tur padarīts, ja salīdzina ar 10 gadu pagātni uz simbiana.

Bezsaistei un kājāmiešanai Latvijā un Eiropas valstīs lietoju OpenStreetMap. Pietiekami svaigas kartes, rēķina maršrutu arī kājāmgājējiem un riteņbraucējiem, un var atzīmēties konkrētos kartes punktos.

Par Here: offlainā līdz Viļņai prot aizbraukt. Bet līdz Varšavai no Rīgas neprot.

OpenStreetMap padarbināšu vēlāk. Izskatās drusku cerīgāk, bet karšu apjomu ielādei nāksies izmantot SD karti. OpenStreetMap lielo valstu (IT, FR, DE) kartes sanāk “smagākas”, bet LV karte ~3x mazāka par Here kartēm.

Vēl jau Google map piedāvā noteiktu apgabalu nolādēt offline sesijai.

Tad vēl ir Maps.me - bet arī to vēl nav nācies izmēģināt.

Google Maps der vairāku pilsētu ielādei un saglabāšanai. Ceļojumā ar Google Maps… kaut kā nav uzticības. Tīri no datu ielādes viedokļa. Nevar saprast kas ir un kā nav. Kaut kādu kluci ielādē, saglabā, atkal lādē citu kluci.

Maps.me būs jāizmēģina.

Vēl offline navigāciju piedāvā Garmin Würzburg GmbH Navigon androīdam - bet tas jau ir maksas variants (7 dienas testam).

Nu jau Googls pats piedāvā - GPS Navigation & Maps Sygic https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura&hl=lv - saka, ka izmanto TomTom kartes

Un MapFactor GPS Navigation Maps https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=lv - izmanto open street maps.

Jā, šis man arī bija liels pārsteigums, ka here maps čakarējas offline. Patiesībā arī Nokia maps uz simbian bija kautkas līdzīgs - brīžiem offline atrod vietas +maršrutus, brīžiem nē. Un problēmas parasti rodas jau atrodoties tālu no mājām un wifi tīkliem, kur tas sassodītais offline visvairāk nepieciešams! Un uz garajiem maršrutiem.
Šorīt nočakarējos, laikam slēdzu online, plānošana, ok, tad offline un plānošana uz warshaw un tālāk beigās izdevās, iespējams dēl cash ielādes? Kā būs ārzemēs, paliek drusku bail, nācās novilkt zagtu Navigon, kas izmanto tās pašas here kartes, bet navigon man ne pārāk patīk pēc funkcionalitātes.

Google maps visu rietumeiropu var savilkt offline nočakarējoties pa kvadrātam seivojot apgabalus vai arī ceļojumā katrā benzīntankā pieslēdzoties wifi, saplānojot un atstājot route uz ekrāna, bet tas viss ir kreisi un neērti:(

Var jau arī waze maršrutēšanu lietot, ja atstāj ekrānu ieslēgtu kopš pēdējā datu pieslēguma. Ja iziet ārā no programmas, tad viss pazūd. Arī kreiss variants.

Agrāk pierastais un ērtais tomtom izziņoja, ka dod visu pa free tagad uz telefoniem! Tāds metiens! Dod pa free dienā mazdesmit km nobraukt, ja gribi garāku maršrutu, tad maksā! Sviests!

[quote=wils_w]Vēl offline navigāciju piedāvā Garmin Würzburg GmbH Navigon androīdam - bet tas jau ir maksas variants (7 dienas testam).

Nu jau Googls pats piedāvā - GPS Navigation & Maps Sygic https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura&hl=lv - saka, ka izmanto TomTom kartes

Un MapFactor GPS Navigation Maps https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=lv - izmanto open street maps.[/quote]

Garmin un Sygic ir 7 dienu free testi tikai. Turp (Rietumeiropa) tiec, atpakaļ maksā:D

[quote=snap]Jā, šis man arī bija liels pārsteigums, ka here maps čakarējas offline. Patiesībā arī Nokia maps uz simbian bija kautkas līdzīgs - brīžiem offline atrod vietas +maršrutus, brīžiem nē. Un problēmas parasti rodas jau atrodoties tālu no mājām un wifi tīkliem, kur tas sassodītais offline visvairāk nepieciešams! Un uz garajiem maršrutiem.
Šorīt nočakarējos, laikam slēdzu online, plānošana, ok, tad offline un plānošana uz warshaw un tālāk beigās izdevās, iespējams dēl cash ielādes? Kā būs ārzemēs, paliek drusku bail, nācās novilkt zagtu Navigon, kas izmanto tās pašas here kartes, bet navigon man ne pārāk patīk pēc funkcionalitātes.[/quote]

Pārrobežu offline navigāciju jēdzīgi uztur tikai retā programma. Manis augstāk pieminētā OpenStreetMap ir viena no tādām. Tur atkal ir savas neērtības, taču salīdzinājumā ar iespēju izrēķināt maršrutu caur vairākām valstīm tas ir sīkums.

Navigon ir Ok, taču dārga gan.

Varšava, FTW

[quote=snap]Google maps visu rietumeiropu var savilkt offline nočakarējoties pa kvadrātam seivojot apgabalus vai arī ceļojumā katrā benzīntankā pieslēdzoties wifi, saplānojot un atstājot route uz ekrāna, bet tas viss ir kreisi un neērti:(

Var jau arī waze maršrutēšanu lietot, ja atstāj ekrānu ieslēgtu kopš pēdējā datu pieslēguma. Ja iziet ārā no programmas, tad viss pazūd. Arī kreiss variants.[/quote]

Nav tik kreisi, ja nav jāmaksā par rūmingu datiem. Nākamgad sola par brīvu visā ES.

Visiem gribas ēst, tomam tai skaitā.

[quote=Krotow]

Varšava, FTW

[quote=snap]Google maps visu rietumeiropu var savilkt offline nočakarējoties pa kvadrātam seivojot apgabalus vai arī ceļojumā katrā benzīntankā pieslēdzoties wifi, saplānojot un atstājot route uz ekrāna, bet tas viss ir kreisi un neērti:(

Var jau arī waze maršrutēšanu lietot, ja atstāj ekrānu ieslēgtu kopš pēdējā datu pieslēguma. Ja iziet ārā no programmas, tad viss pazūd. Arī kreiss variants.[/quote]

Nav tik kreisi, ja nav jāmaksā par rūmingu datiem. Nākamgad sola par brīvu visā ES.

Visiem gribas ēst, tomam tai skaitā.[/quote]

Online der visas poļu pilsētas versijas un priekšāteicējs visu salabo arī offline, bet beigās tāpat offline pasaka, “Route not found, try online”
Ja par rouming nav jāmaksā, tad arī offline nevajag - velc ar wazi un viss rullē!
Problēma ar EU rouming ir, ka to parasti vajag 1x gadā un maksāt visu gadu lielāku abonentmaksu operatoram par šo fīču es nebūšu gatavs, vienalga centīšos dabūt tarifu, kurš ir “pa lēto”, bet bez EU. Līdzīgi jau darbojas OCTA - ir likums, ka jāder visā EU, bet ja pasaki, ka nebrauksi un paraksti papīru, ka EU nedarbosies, dažas AAS dod labāku cenu! Paskatīsimies kā tas attīstīsies, jo tarifs “Neierobežoti zvani uz 3 konkrētu tīklu operatoriem” jau paredz, ka tas nav ierobežots ar valsti, bet konkrētiem opertoriem. Uz citiem zvanot es būšu gatavs piemaksāt arī turpmāk, uz EU operatoriem mazāk, uz ne-EU operatoriem vairāk.

Es izmantoju Igo Primo Nextgen. Ļoti sakarīga - izbraukāju Maroku (ap 3000 km) bez problēmām. Eiropā viss īzī

Tā tomēr maksas aplikācija, bez demo iespējas.

Kur problēma Eiropas ietvaros sākt izmantot online navigāciju? Bite piedāvā bez papildius maksas lietot datus, atrodoties Eiropā. Arī Tele2 piedāvā datus lietot Baltijas valstīs bez papildus maksas pie konkrētiem tarifu plāniem. Var arī piepirkt klāt datus priekš ārzemēm un to ierēķināt kopējā brauciena izmaksās. 10-20 EUR uz dažu dienu braucienu nav liela summa, ja brauc ar savu auto. Manuprāt tas ir daudz ērtāk, nekā sēdēt benzīntakos pie haļavā wifi un ielādēt nākamās kartes.

tad jau tas pats, kas nopirkt labu maksas oflaina aplikāciju. parastam čaiņikam samenedžet tālruni tā, lai dati iet tikai navigācijai, bet nekas cits nesinhronizējas (tobiš sākt rakāties kurai progai ļaut kādu internetu lietot) - es pat to neesmu gatavs darīt.

Ja vien katra nofočētā bilde automātiski netiek sūtīta uz mākoni vai likfa feisbukā, lai krātu laikus, tad manuprāt datu patēriņam nevajadzētu būt tik lielam.

pietiek jau ar to, ka krietni jāiesvīst nogriežot atļaujas appiem atjaunoties. tur var saskriet ui ui ui. protams, ka visu var atslēgt - bet vajag kaut kādas zināšanas un iemaņas. domāju, ka lielākajai daļai parasto jūzeru tās nepiemīt.