Jauns laptops, slikta veiktspēja

Labdien, šodien saņēmu savu jauno dell inspiron 7567.
Datora operētājsistēma ir Linux, pirku ar domu vēlāk pats nomainīt uz windows 10.
Datora veiktspēja nav ne tuvu pielīdzināma tai paredzētajai. Spēles lago jau loading scrēnā.
Mēģināju uptdeitot draiverus, bet neveiksmīgi, beigās izmet eroru un iefreezo.
Bail lādēt side programmas lai ielādētu draiverus, vai vienkārši pāriet uz windows, dēļ tā ka pēc tā varētu nedarboties produkta 14 dienu atgriešanas tiesības.

Lūdzu palīdzēt.
Dators
Ubuntu 16.04
GTX 1050TI
Intel i7-7700HQ, 2.8GHz, līdz 3.8
Ultra HD 3840x2160 ( laidu arī daudz sūdīgākās rezolūcijās)
8gb rams
1tb hdd
128gb ssd

Kādas spēles tu uz Linux mēģināji darbināt?

Rust, Dota 2, Cs:go, insurgency

Neesmu nekāds geimeris, bet man šķiet, ka ar tādu datora speceni būtu modernas spēles jāvelk tīri labi. Domāju, ka te nav ko māžoties ar Linux, nopērc un uzstādi Windows. Ja tad viss būs slikti, jāskatās tālāk.

mēneša joks? cilvis pirka ar linux, jo bija žēl oem win versijai un tagad pirks? ha.

mēneša joks? cilvis pirka ar linux, jo bija žēl oem win versijai un tagad pirks? ha.[/quote]

Tak autors pats teica, ka vēlāk liks Win.

es par to “pirkšanu”

mēneša joks? cilvis pirka ar linux, jo bija žēl oem win versijai un tagad pirks? ha.[/quote]

Tak autors pats teica, ka vēlāk liks Win.[/quote]

Nav jau arī nekur teikts, ka OS tiks iegūta nepērkot.

itkā jau nav, BET:

pēc diskusijas augstāk neizskatās, ka cilvēks saprot, ko viņš dara. no kā izriet, ka “vēlāk tiks kautkas pirkts un kautkur instalēts”, kas kopā izmaksās dārgāk par analogu kasti ar jau uzinstalētu win…

karoče - es vēl tādus cilvēkus dzīvē neesmu sastapis. Skaidrs, ka šitās ubuntu kastes tiek tirgotas vai nu ubuntu adiktiem, vai kapeiku pisējiem/pirātiem/visu māku pac. Bet otrajā gadījumā tak neraud pēc tam forumos, ne?

Nu no tāda skata punkta skatoties tā sanāk.

Tik pat labi mājas var būt jau nopirkts OS :smiley:

Karoč, šajā jautājumā bezjēdzīga diskusija.

Problēma nav Linux, bet datora pircēja roku leņķī. Ja spēles bremzē, tur 100% vainīgi draiveri (t.i. nav uzlikti Nvidia taisītie). Jābūt uzliktiem Nvidia dzimtajiem draiveriem (nevis tiem, kas Ubuntu nāk līdz pēc noklusējuma). Ubuntu tos ļauj ielādēt pa tiešo no Nvidia. Var likt arī pēc instrukcija, kas minēta augstāk. Un 32-bitu vai 64 bitu IR NOZĪME. Steam klients uz Linux/Ubuntu skrien palēkdamies, attiecīgi jāiet arī spēlēm.

Tas viss saprotams, bet no diskusijas aizsācēja rakstītā arī saprotams, ka viņš nav nekāds IT guru, kas spēs izdancināt Linuksu. Tāpēc es vispār uzskatu, ka tur nav ko čakarēties un vienkārši jāpārinstalējas uz “normālu” OS, ko pamatā visi izmanto spēļu palaišanai. Aiztaupīs gūzmu klapatu.

jo dīvaināka vēlme ir ietaupīt pērkot lapsi ar linuksu un pēc tam čakarējoties ar windozes instalēšanu. man rokas galīgi neaug no aizmugres, bet šito es sev vienmēr aiztaupu.

[quote=krizdabz]Tas viss saprotams, bet no diskusijas aizsācēja rakstītā arī saprotams, ka viņš nav nekāds IT guru, kas spēs izdancināt Linuksu. Tāpēc es vispār uzskatu, ka tur nav ko čakarēties un vienkārši jāpārinstalējas uz “normālu” OS, ko pamatā visi izmanto spēļu palaišanai. Aiztaupīs gūzmu klapatu.

es domāju ka pārkāp 14d lietošanas tiesības…

http://www.ptac.gov.lv/lv/content/atteikuma-ties-bas-1

Svarīgi! Preces lietošana tās īpašību un veida noskaidrošanai un pārbaudei veicama, tiktāl, ciktāl to būtu iespējams izdarīt veikalā.

nedomāju ka veikalā ļauj instalēt spēles un draiverus. veikalā Tu paskaties kāda krāsa un kā ekrāna enģes lokās, droši vien ļautu arī piestartēt.

Linux ir bez maksas tikai tad, ja pats savu laiku nenovērtē vispār.

Tu nesaproti. Taču hardcore pirāti un studenti gan saprot :stuck_out_tongue: Dzelzis vien šādi maksās 100+ EUR lētāk.

Murgains secinājums bez pamata. Ja man vajag pieeju netam un dokumentiem bez izvirtībām un vēl diezgandaudzko no vienkāršā mirstīgā darbībām, kas pieejamas bez obligātas windows u.c. maksas drazu instalēšanas, Linux glābj dienu lētāk, kā te daži iedomājās. tas pats, ja vajag mazu DB/webserveri (vai vispār serveri) - tur pat 3D video (un vispār pat monitoru) nevajag.

Murgains secinājums bez pamata. Ja man vajag pieeju netam un dokumentiem bez izvirtībām un vēl diezgandaudzko no vienkāršā mirstīgā darbībām, kas pieejamas bez obligātas windows u.c. maksas drazu instalēšanas, Linux glābj dienu lētāk, kā te daži iedomājās. tas pats, ja vajag mazu DB/webserveri (vai vispār serveri) - tur pat 3D video (un vispār pat monitoru) nevajag.[/quote]

Necepies, tas bija jāuztver ar smaidu.

ir tāda minoritāte 0,00x% kam tas viss ir kā bulim sarkana lupata.

linux - tas NAV nopietni, tas nekad nebūs nopietni; tur entuziasti var stāvēt uz galvas - un nevajag piesaukt, ka linux ir visos serveros, sistēmās un androīdā. uz desktopa linux nebūs NEKAD. āmen. (to saka cilvēks, kas savā laikā ir izmocījies pat ar OS2)

Murgains secinājums bez pamata. Ja man vajag pieeju netam un dokumentiem bez izvirtībām un vēl diezgandaudzko no vienkāršā mirstīgā darbībām, kas pieejamas bez obligātas windows u.c. maksas drazu instalēšanas, Linux glābj dienu lētāk, kā te daži iedomājās. tas pats, ja vajag mazu DB/webserveri (vai vispār serveri) - tur pat 3D video (un vispār pat monitoru) nevajag.[/quote]

Necepies, tas bija jāuztver ar smaidu.[/quote]

[quote=Lapsinieks]ir tāda minoritāte 0,00x% kam tas viss ir kā bulim sarkana lupata.

linux - tas NAV nopietni, tas nekad nebūs nopietni; tur entuziasti var stāvēt uz galvas - un nevajag piesaukt, ka linux ir visos serveros, sistēmās un androīdā. uz desktopa linux nebūs NEKAD. āmen. (to saka cilvēks, kas savā laikā ir izmocījies pat ar OS2)[/quote]

Pateicos. :slight_smile: