Jauns portatīvais dators

Sveiciens, pēdējo reizi, kad iegādājos portatīvo datoru, tas bija tad, kad veikalā bija aptuveni 5 izvēlēs varianti un attiecīgi mierīgi varēja izvēlēties sev vajadzīgo. Tagad tas ir ievērojami grūtāk. Tad nu lūdzu palīdzību.

Nepieciešams portatīvais dators (stacionārajam nav fiziski vietas un šad tad, bet reti, nāksies to paņemt līdzi), kam būtu pa spēkam tikt galā ar foto un video apstrādes programmām un iespējams arī šo to pamaketēt.

Kas jāņem vērā, kādas ir atšķirības starp 1001 video karti, kas ar procesoriem, kas mūsdienās tik pat daudz kā smiltis jūŗjā…

Tātad portatīvais dators, 14-15 collu ekrāns, spēja tikt galā ar Photoshopu, Sony VEGAS un ko citu tamlīdzīgu.
Ko ieteiktu, vai kam liktu noteikti pievērst uzmanību? Paldies jau iepriekš.

vai esi pārliecināts par 14" ekrānu? tādus portatīvos ražo daudz mazāk variantos.

13 pārāk mazs 15,6 varbūt jau mazliet par lielu, bet nu izmērs šoreiz nav tik noteicošs. Vairāk par iekšām

Ieteiktu ņemt dažus gadus vecu, lietotu biznesa klases portatīvo. Jauda un iespējas tuvu šodienas 1500 eiro modeļiem, bet trīs četras reizes zemāka cena. 14" formātā gan parasti nav paši labākie ekrāni (tas ir, ar precīzām krāsām, augstu spilgtumu), vismaz runājot par Lenovo ThinkPad. Ja slēdz klāt ārējo monitoru, tad gan tā nav problēma (protams, tad arī daļēji pazūd jēga no klēpjdatora). Man šķiet, ka jebkura integrētā videokarte tiks galā ar video apstrādi, vismaz pietiekami jaunās programmās (piemēram, Vegas 15), kam ir aparatūras līmeņa akselerācija, arī lietojot Intel QuickSync.

reku es Dateksa filtros saķeksēju neko daudz neprātojot un atzīmējot svarīgāko. tikai jāskatās līdz cik RAMa uztur un vai var nomainīt jau esošo, jo tavs mērķis ir no 16 GB uz augšu.

ja esi gatavs iespringt, nevis nopirkt visu gatavu, tad vari nomest SSD uz 128/256 GB — to var uzreiz nomainīt uz kādu 1 TB Intel vai Samsung. vari arī pavilkt ekrāna izmēra slaideri uz 15".

Dateksā bieži nav viss LV dabūjamais, tāpēc līdzīgus filtrus vari sabakstīt 1a.lv vai markit.lv

kopā ar ieteikumu ņemt lietotu derētu arī piedāvāt firmas, kur tādus var nopirkt ar vismaz 3-6 mēnešu garantiju. citādi sausa runa! ;)

Nekādu problēmu ;)

  1. LAPTOP4U – atrodas Tallinas ielā 94, Rīgā. Mājaslapas viņiem nav, bet praktiski viss ir uz vietas. Nopirku savu ThinkPad X230 tur, izvēlējos labāko no 2 eksemplāriem. Iedeva stingrās uzskaites kvīti ar 6 mēnešu garantiju. Piemēram: https://www.ss.com/msg/lv/electronics/computers/noutbooks/bihxm.html
  2. Wintek – https://wintek.lv/veikals/laptopi/lenovo-laptopi/lenovo-thinkpad-l470-14/ Pirku pie viņiem lietotu mobilo, deva 6 mēnešu garantiju un čeku. Gan jau ar portatīvo tas pats.
  3. Elektroonika24 – elektroonika24(punkts)lv Dažiem modeļiem pat vēl ir ražotāja garantija. Veikals atrodas Tallinā, bet sūta ar kurjeru uz LV.
2 Likes

[iekodies mēles galā cītīgi pieraksta]
paldies, noderēs! :)

2 Likes

Šobrīd esmu ticis savā atlasē līdz šādiem trim modeļiem
Acer AN515-54
Dell G3
Asus ZenBook

Cena un iekšas aptuveni vienādas, vai ir kas tāds, kam pievērst uzmanību un rast galējo izvēli, vai ir kaut kas vēl, kas būtu jāņem vērā un ir vēl kāda laba alternatīva?