Kā noteikt max. reālo video karti ko atblastīs motherboards

Sveiki,
Man ir dators ACER Aspire X3950 ar Intel i5 650 3.20 GHz (LGA 1156) ar video Geforce GT320 (PCI 16x) mother board H57D02. .
Jautājums kādu video karti var pavilkt mātes dēlis ? ( protams pieļauju ka case un barošana arī jāmaina)
Ir pdf ar aprakstu, bet neprotu pievienot forumā.

Labojums: Pamanīju ka minētais dators ir mazais uz galda turamais bloks, kurā parastā izmēra videokarti un barošanas bloku nemaz nevar ielikt. Te nav vērts pat sākt. Atdāvini te minēto datoru vecmāmiņai vai arī uzliec to kā interneta pārlūkošanas vietu ciemiņiem un sev pērc kaut ko jaunāku.

Par videokarti. GeForce GT320 ir 10 gadus veca videokarte ar PCIe 2.0 x16 atbalstu. Tehniski tālākai lietošanai der jebkurš mātesdēlis ar PCIe 2.0 x16, PCIe 3.0 x16 un PCIe 4.0 x16. Drīkst arī otrādi. Pārējās ziņas nav iepriecinošas. Ņem vērā, ka PCIe 2.0 un PCIe 3.0 darbības ātrums kardināli atšķiras. Minētā videokarte jau tapšanas laikā bija budžeta karte biroju datoriem domāta galvenokārt Windows 7 Aero 3D logu zīmēšanas paātrināšanai un 2 monitoru pieslēgšanas atbalstam. Vari to izmantot otra monitora pieslēgšanai, ja uz tā nespēlēs spēles. Vai arī pārdot vai atdāvināt kādam kam vajag karti otra monitora pieslēgšanai. Vairāk par 20E nav jēgas prasīt.

daudzfaktoru kalkulatori, tāpat kā analoģijas, vienmēr ir greizi, ja uztver nedomājot ;o)

bet Bottleneck calculator rāda apmēram to pašu, ko mana pieredze — kopā ar i5 650 pietiek ar GTX 660 vai GTX 1050. GTX 1050 ir ieteicamāks, jo rij 2x mazāk elektrības.

protams, ka jaudīgāka karte nekādā veidā neskādēs un noteikti būs noderīgāka nākotnē, ja vien galvenais mērķis nav samazināt izmaksas līdz minimumam.

lai arī GTX 1050 ir pieejams zemā profila izpildījumā, milzīgā dzesēšana prasa 2 slotus un skatoties uz bildēm servisa manuālī izskatās, ka esošajā korpusā neiemānīsi. tā ka tevi sagaida jautrība ar citu korpusu, t.i., pārliecinies, ka MB ir standarta mATX un skrūvju vietas sakrīt pirms kaut ko pirkt.

ja der lietots mid tower, varu uzdāvināt.

1 Like

Paldies

Paldies. Vecie mid tower jau ir . Tai skaitā vienā stāv 166 MMX pilnā komplektā :)

ja tu skrūvēsi citā korpusā ar jaudīgāku barokli, tad vari arī proci apgreidot uz i7-870 vai Xeon X3470. Xeon variants gan ir ar nelielu loterijas pieskaņu, jo lai arī čipi ir vienādi, var izrādīties, ka BIOS nedarbina un viss. toties lētāks. Aļikā 870 no 30 eiro, un X3470 no 17. un tad jau izrādīsies, ka arī labāks video būtu noderīgs ;)

ja der lietots mid tower, varu uzdāvināt.

Tad uzdāvini viņam arī normāla formāta barošanas bloku. Oriģinālais paredzēts Asus mikrotoverim un citur to ielikt nevarēs. Protams, ja gribas kaut ko miskastdatora stilā, var čakarēties ar fleksi, urbi un leņkdzelžiem. Taču jēga…

Patiesībā neko viņš tur nesataupīs. Lai liekas mierā un minēto dzelzi atdod vai pārdod kādam, kam vajag lētu rakstāmmašīnu. Ja mērķis bija uzspēlēt 5 gadus un vecākas spēles pa lēto, saglabājot iespēju rakstīt referātus un spamot Delfos, lai ver vaļā SS.lv un skatās vismaz kaut ko šādu, ko vēl ir vērts uzlabot pa lēto

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/computers/pc/dgfxi.html

Par i7-870 lasiju ka ir uz termopastas un diezgan karstot, bet jaudas pieaugums ir ok

Protams tā ir vienkāršāk, bet kur paliek sex. :). Bet jekurā gadījumā vēlreiz paldies.

it kā tu zinātu, ko Vixsis plāno :) piemēram, ne vienmēr cilvēkam ir naudas pilnas kabatas, lai pirktu visu un uzreiz. inkrementālie apgreidi nav par taupību. tāpēc es atbildu uz uzdoto jautājumu vai prasu papildinfo, nevis uzmācos ar savu “taisnību” :P

Neesmu vainīgs ka piektdiena vēl nav sākusies :) Par vecu dzelžu paātrināšanu kaut ko gan zinu. Pakāpeniskā atjaunošana sākas ar taupību pērkot un turpinās dēļ līdzekļu trūkuma. Te priekšā stāv 10 gadus vecs dators ar i5 750 (2,7 GHz) procesoru, mātesdēli ar PCIe 2.0 atbalstu un 600W ATX barošanas bloku. Līdzekļus taupot, tika vien pakāpeniski uzlabots, pieliekot otrus 4 GB RAM (tagad 8 GB), divus SSD diskus, nomainot procesora ventilatoru uz efektīvāku un klusāku (Be Quiet, Pure Rock Slim) un 2x mainot videokarti (šobrīd RTX 2060 Super). Tālāk papildināt vairs netaisos. Nākamis solis būs dators ar mūsdienīgām komponentēm bez videokartes (tā jau ir). Attiecībā uz spēlēm - darbojas praktiski viss, lai gan jaunajām AAA spēlēm grafikas kvalitāte jāliek vidējā, citādi procesors un mātesdēlis vairs netiek līdz.

Nu sveiki, uz doto brīdi apzināju tavu piedāvajumu no ss.lv un saskaitīju cik nepieciešams mana apgreidam: uz i7-870 - 30 Eur, GTX 950 - 60Eur (neredzu jēgu maksāt par GTX1050 jo pēc testiem rezultāti tikai nedaudz atsķiras) , SSD 120GB -25 Eur( tikai slikti ka man ir SATA2 zaudēju atrumu) Baroklis 500w- 40 Eur, Midtower mATX 20 Eur, RAM+4Gb 30 Eur(kopa būs 8GB DDR3) cipars uz 205 Eur. Žēl esošo komplektu pārdod par 50 Eur. Un vai tik šis risinajums nav labāks un ar perspektivi :https://www.1a.lv/ru/datortehnika_preces_birojam/personalie_datori_monitori_ups/personalie_datori/1a_elite_ryzen_3_rx_gaming