Kādu Linux distribūtu Lietojat?

Kādu Linux distribūtu Lietojat un kādas atsauksmes kas patīk vai nepatīk?

Uz desktopa īsti Linux man nav iedzīvojies, bet serveru pusē kaut kā vienkārši un saprotami sanāk darboties ar Ubuntu.

kādam mazohistam jābūt, lai uz desktopa lietotu linuxu… [quote=krizdabz]Uz desktopa īsti Linux man nav iedzīvojies, bet serveru pusē kaut kā vienkārši un saprotami sanāk darboties ar Ubuntu.[/quote]

Darbam kā darba staciju labprātīgi izmantoju Bunsenlabs Linux, bet nesen sevi pieķēru pie domas, ka Windows 10 varētu būt tam ciešama alternatīva. Mājās paralēli cenšos izmantot to un tā kā pēdējā laikā darbs mājās nav prātā un tāpēc esmu sācis izmantot Windows.

Pagaidām nav sācis kaitināt…

Lapsiniek, atlikt muļķību runāšanu! Viss atkarīgs no prasībām/vajadzībām un darba specifikas. Nu jau ar Linux var pavisam labi sadzīvot arī ikdienā. Īpaši jau ērā, kad ir uzradušies hrombuki.

Ja nav vajadzīgas kādas īpašas programmas, tad ar Ubuntu tīri labi var sadzīvot. Ja vēl PC nav tas ātrākais, tad labs risinājums. 3 mēnešus palietoju - biju diezgan apmierināts.

Palielināts risks iedzīvoties datorbaciļos, apdalīta konsole un licences maksa visam darbam vajadzīgajam softam nav mazāks mazohisms. Ar Linux desktopu esmu kopā jau jau 13 gadus. Parastajam mirstīgajam nepieciešamās lietas 90% apjomā darbojas. Ja nelieto dzelžus, kam nav draiveru un i-kaut kā un nespēlē spēles, kam nav Linux versiju un kas neiet zem Wine, tad problēmu praktiski nav. Pēdējos 6 gadus desktopam izmantoju praktiski tikai Linux Mint. Pēc skata vecais labais desktops, taču darbojas visi jaunumi no Ubuntu un vieglāk palaist propietārās lietas.

Šobrīd būtu gatavs paņemt arī kādu populāro Ubuntu vai Mint. Iepriekš atturēt Picasa nestrādāšana ar Wine, tagad viss ir pārcelts uz Google Photos.

Tagad nedaudz bakstos ar Raspbian.

openSUSE

Šis bija labs un tika lietots ilgi. Aizgāju uz Mint, kad tauta masveidā sapirkās laptopus ar kreisiem WiFi čipiem - ubuntismiem bija plašāks draiveru klāsts. Un ar RPM paku dependencēm bija lielāks čakars.

Linux - Debian
Bsd - OpenBSD, FreeBSD

Nedaudz no archīva

https://kursors.lv/2014/12/09/pareja-uz-linux-un-android-ka-jauna-gada-apnemsanas/

kas ir mainījies treju gadu laikā? Kristaps kā bija, tā palicis iVergs… :smiley:

[quote=Artis]Nedaudz no archīva

https://kursors.lv/2014/12/09/pareja-uz-linux-un-android-ka-jauna-gada-apnemsanas/[/quote]

Nu, paga, paga. Huawei P9 taču kādu laiciņu palietoju. Nav viss nemaz tik bēdīgi ar mani.

Un arī datoru frontē ir šādas tādas izmaiņas. Mājas veco MacBook Air nomainīju uz Lenovo datoru. Tur gan nebūs Linux, bet gan Windows 10. Varbūt jaunais Geleksijs būs tik feins, ka būs jāiedzīvina manā ikdienā.

Burvība ir lietu mainīgumā, tad var gūt dažādu pieredzi.

nu i slavna potrolliļi.

[quote=krizdabz]Nu, paga, paga. Huawei P9 taču kādu laiciņu palietoju. Nav viss nemaz tik bēdīgi ar mani.

Un arī datoru frontē ir šādas tādas izmaiņas. Mājas veco MacBook Air nomainīju uz Lenovo datoru. Tur gan nebūs Linux, bet gan Windows 10. Varbūt jaunais Geleksijs būs tik feins, ka būs jāiedzīvina manā ikdienā.

Burvība ir lietu mainīgumā, tad var gūt dažādu pieredzi.[/quote]

re kādu ziņu uzgāju internetā http://ej.uz/m4ou tas praktiski nozīmē, ka Linuks ir dead.

Līdz šim tas vairāk izskatās pēc PR gājiena, mainoties partiju pārstāvniecībai pilsētas pārvaldē.

Elementary OS

Kādreiz biju Windows lietotājs. Tagad lietoju Linux. Jo vairāk to uzzinu, jo vairāk man tas patīk. Linux ir skaista sistēma. Windows lietoju tikai darbam uz specifiska softa. Un tas ir vienīgais, kamdēļ to var lietot. Normālos apstākļos to lietot ir bīstami cilvēka datiem.