Ko darīt ar vecu iMac. Padomi, ieteikumi?

Sveiki.
Ģimenē aizķēries iMac "27, 2009 late. Darba kārtībā, bet nepieciešams pielikt rokas.
Kautkad pasen noklājās 1TB hdd. Atdevām Rēzeknes “meistariem” uz hdd nomaiņu. Hdd nomainīja uz 500 GB, bet acīmredzot uz neatbilstošu jo kautkas nav kārtībā ar dzesēšanu. Neilgi pārstrādājot sāk stipri griezties ventilatori. Softs rāda paaugstinātu hdd temperatūru. Iespējams, ka nav korekti pievienots temperatūras “devējs” pie hdd. Rams tikai oriģinālie 4Gb. Iespējams palielināt līdz 8. DVD dzinis griežas, bet nelasa. Šobrīd ir nonests mac os. Meita, kas līdz šim izmantoja iMac pārgāja uz Macbook un mazliet nepareizi “izdzēsa” hdd, jo bija doma nest iMac uz servisu. Pārējais viss it kā kārtībā.
Tagad ir dilemma, ko darīt ar datoru - mainīt hdd uz jaunu un atbilstošu, likt DVD dziņa vietā ssd, palielināt ram un lietot datoru (īstas vajadzības gan pēc viņa nav) vai pārdot tādu kāds ir. Atkal jau, ja pārdot, tad neko daudz jau nedabūsim par to… Ko Jūs ieteiktu darīt šajā gadījumā? Paldies jau iepriekš par sakarīgiem un saturīgiem ieteikumiem!

tas dzelzis ir sasniedzis pensijas vecumu, tāpēc remontēt un pārdot naudas atgūšanas nolūkā ir bezjēdzīgi. vai nu tu remontē un atstāj sev / draugiem / radiniekiem / labdarībai, vai atdod lūzni pa lēto. protams, situācija nedaudz uzlabojas, ja esi gatavs pats skrūvēties pēc interneta instrukcijām.

ps. tev vajadzētu precizēt, kurš iMac tas ir, jo tavs info par RAM apgreidu atšķiras.

Nu liec ramu dvd nomaini uz kadu cieto SSD un vel jau vinju var kurstinat, tvneta ieiet rekinus apmakssaat utt Youtubus paskatities jau var.

Jā - 16 GB max ram. Kļūdījos! Paldies par precizējumu!

uzstādīju iMac High Sierra - pārsteidzoši labi darbojas dators! Youtube, Safari, Spotify vispār bez problēmām! Protams, ka ja aizkrāmēsies ar aplikācijām, sāks bremzēt, bet vispār - pagaidām viss super! :)

1 Like

Samainīšu iMac pret monitoru. Ar vismaz 27". Izskatās, ka nav mums pielietojuma iMac, stāv un krāj putekļus. Bet monitors noderētu jo nu mājās karš, kurš spēlēs Animal Crossing uz TV…
Vai varbūt kādam nevajadzīgs mētājas kabelis/ pāreja HDMI male <> Mini displayport male? Internātveikali sola uz aprīļa otru pusi. Pārāk ilgi. Varu pirkt vai samainīt pret hdmi hdmi vai hdmi male <> displayport male kabeli.