Konsoles Gada Spēle 2018

Laba diena!

Nesen latviešu videospēļu portālā Konsoles notika balsojums, kur lietotāji izteica savu balsi, lai noskaidrotu, kuras ir labākās 2018. gada spēles. Balsojumā noskaidrojās, ka tās ir veseli deviņas, kā arī beigu beigās atklājās labākā jeb Konsoles Gada Spēli 2018! Lūdzu, video:

Kura ir tava mīļākā 2018. gada spēle?

Klau, pēc kādiem parametriem tur tika noskaidrots, kas ir labākā aizgājušā gada spēle? Tīri subjektīva sajūta par labāko? Brīnos, ka RDR2 nav pirmajā vietā.

tā ka rezultāts ir loģiski saprotams.

RDR2 iznāca nesen, un tā haips nenogremdēja Playstation ekskluzīvu Godowāru, kura dēļ vien cilvēki pērk Soņkas konsoli.

brīnums, ka Nintendo Switch’a Smash Bros. vispār sarakstā iekļuva :)

Pēc 10-20h spēlēšanas iekš RDR2 daudzi ir nonākuši pie secinājuma, ka spēle nav 10/10. 9/10 jā, bet tas ir max. Kādēļ?
Par maz aktivitāšu/ par lielu karte. Kvesti un points of interest lielākoties koncentrējas miestiņos vai pilsetās, kas nozīmē, ka vienkārši izzinot karti nenoteiktos virzienos, bieži ir viens vienīgs tukšums. Var nākties pat pavadīt 30min un neko interaktīvu neatrast. Witcher 3 vai citās līdzīgās spēlēs max tās būs 15min.
Cīņa ir ļoti lēna, kas daudzus apbēdina…
ZIRGS. Jā, fizika kruta, bet pēc kāda laika reāli sāk besīt ārā, ka katru reizi kaut kur ietriecoties tas rumaks vienkārši sāk krist un vāļāties pa zemi.
Onlains ir tīrs moneygrab un gandrīz nearko neatšķiras no RDR1.
Daudziem šķiet, ka Rockstargames neveido neko jaunu. Gandrīz visas spēles ir pēc viena šablona. Ja ar GTA tas iet cauri (kuram tad nepatīk šaudīties un laupīt bankas modernā vidē kopā ar draugiem), tad ar kovbojiem šķiet, ka tas nav tik viennozīmīgi.
Mans personīgais secinājums ir, ka šāda tipa spēle, nav visiem piemērota. Mūsdienās geimeri ir izlutināti un un no AAA spēles sagaida izcilību it visā. Lielākoties visi gaidīja, ka RDR2 būs tīrasiņu RPG, sanāca vairāk tāds kā mežonīgo rietumu simulators. Jāņem vērā, ka RDR1 un Rockstargames labo panākumu dēļ spēlei ir lielāks haips un tas piesaista vairāk spēlētāju - tādēļ rodas arī vairāk viedokļu.

Konsoles Gada Spēli nenoteica Konsoles komanda, bet gan foruma lietotāji. Tur nebija konkrētu kritēriju, bet gan tika veikta nominācija (izvirza spēli balsojumam) un tad no tā balsojums, proti, jo vairāk balsis par kādu konkrētu spēli, jo augstāka tai vieta.

Jāatzīmē, ka God of War par gadu spēli kļuva IGN un Red Dead Redemption II Gamespot. Tādēļ savā ziņā nav brīnums, kādēļ RDR II ir otrajā vietā arī pie mums latviešiem.

OK, labi. Izspēlēšu Witcher 3 un tad ķeros pie RDR2 un tad God of War.

Man līdzīgs plāns. Cik tālu esi ticis ar witcher 3? Esmu kkur nedaudz zem 30% ar 34lvl, bet spēlēju veselu mūžību un, spiežot pēc tā, ka vēl daudz kas palicis neizdarîts, tad spēlēšu vēl tik pat. Bet nu spēle super, kamēr nav jāpeld pa ūdeni un ar zirgu jālien caur kokiem. :)

Grūti saprast par tiem procentiem (skaita pēc achievementiem?), bet mans Geralts šobrīd ir sasniedzis 25 līmeni un šobrīd nodarbojos ar to, ka piebeidzu pētīt Skelliges salu vēl neizpētītos apgabalus un pildu secondary un witcher kvestus, kas sakrājušies. Galvenajā stāstā Umu pārvērtu atpakaļ par elfu un tagad kaut kad būtu jāatgriežas Ker Morenā, lai cīnītos. Tāpat man ir pieejams abu DLC saturs, bet vēl nevaru izlemt ar ko sākt.

Procentus var redzēt, kad esi ps4 sākuma lapā un uzbraucot uz konkrētās spēles, bet tas nav būtiskākais.
Par cik ticu, ka Tev šī spēle un tās stāsts ir sirdij tuvs, tad neizdari manu kļūdu un save ierakstus neglabā vienu virs otra, īpaši pildot main questus no brīža, kad esi sasniedzis Ker Morenas cīņu. Vai arī otrs variants ir nospoilot un uzjautāt gugles tantei, kā tikt pie sakarīgām stāsta beigām.
Es aizvadītajā nedēļas nogalē nejauši pabeidzu main questu un saņēmu pašu sliktāko iespējamo stāsta noslēgumu, kaut arī visu laiku ticēju, ka visu daru pareizi un esmu Ciri paraug paps. Skuju. Tagad vairs negribās pat pabeigt B&W un HofS papildinājumus. :(
Turklāt tieši pirms main questa tiku pie pilna Mastercrafted Bear Gear, nepaguvu pat kārtīgi iesildīt.
Ps. Skelliges sala is a pain in the ass.

Sākuma lapā rādās kaut kādi aptuveni 24%, bet es īsti nezinu kā tie veidojas un vai tiem var ticēt. Tā Ker Morenas cīņa ir galvenā stāsta beigas vai tomēr tur vēl kaut kas ir galvenajā spēles kvestu zarā? Abus DLC labāk izspēlēt pirms Ker Morenas cīņas?

Es saprotu, ka procenti veidojas no kopējā spēles apjoma- visi question mark’i, apslēptās vietas, secondary un main questu utt. Nezinu, cik h jāspēlē, lai dabūtu 100%, daudz un vēl mazliet. Starp citu, jauni question mark parādās kartē, ja kādā no ciematiem apskati Notice Board ziņas. Galu galā daudz var salasīt.
Pēc Ker Morenas cīņas ir vēl daudz ko darīt, vienkārši no tā brīža shit just got real un daudzām Geralda izvēlēm ir sekas nākotnē.
DLC abus izspēlēt labāk būtu pēc tam un tīri fiziski ātrāk to izdarīt būtu pagrūti, jo Geralds par vāju.

PS Es tikai spēles vidū sapratu atšķirību no Remove upgrades un Dismantle items pēc būtības. Ļoti daudzus akmeņus līdz tam pakāsu, arī krutos un Tu jau zini cik tie maksā veikalā. :)

OK, paldies. Tad es iztīrīšu Skelliges neskaidros punktus un izskriešos arī pa Novigradu vēl un došos kauties uz Ker Morenu. Mani tās sižeta detaļas tik ļoti neinteresē, jo es paralēli lasu arī Sapkovska grāmatas un tur ir pilnā bilde par Geralta piedzīvojumiem. Spēlē tomēr diezgan maz saistības ar grāmatās notiekošo.

Labi, ka ieminējies par veikalu lietām. Es nekad neesmu īpaši iedziļinājies tajā inventāra padarīšanā. Man maciņā ir kaut kas ap 30 000 naudiņām, kuras īsti nezinu kā izmantot un kur pielietot. Inventāru izmantoju to, kas izkrīt no mošķiem un veikalniekus apmeklēju tikai, lai labotu inventāru un pārdotu viņiem visu hlamu, ko esmu salasījis. Ļoti labi, starp citu, hlams lasās Skelligē jūrā. Besī tie drowneri, kas traucē vākt mantas.

Kādus skillus tu Geraltam kačā charactera sadaļā? Es principā esmu uzkačājis gandrīz visu, kas pieejams sarkanajā blokā pa kreisi (neinteresē arbaleta skilli). Bombs un oils izmanto? Kaut kādus citus potionus? Kurus un kāpēc?

Es ap Geralta 25lvl sāku izmantot Witcher School Gear, kas kā izrādās ir pārāks par to, kas izkrīt no questiem. Tiem ir vērts likt klāt akmeņus un arī sloti ir lielā daudzumā- zobeniem vien katram pa 3. Taču būvējot šīs mantas aiziet padaudz kāposta un ne visas sastāvdaļas ir pieejamas un, protams, čakars savākt diagrammas. Pats lietoju Ursine. Ir arī atšķirība starp heavy un light gear- lai arī heavy gearam ir laba aizsardzība, bet stamina pieaug daudz lēnāk.
Pret drawneriem ūdenī labi palīdz arbalets, viens šāviens un gatavs. Tas pats labi noder pret visiem lidojošiem mošķiem.

No skilliem es saliku līdzīgi kā Tu- visu no sarkanās sadaļas pirmajām divām kolonnām un šo to no pirmspēdējās sadaļas. Ja nemaldos inventorijas ietilpība, iespēja ar adrenalīna punktiem lietot sign (quen the best) un fīču, kad ja HP nokrit līdz 0 adrenalīns neļauj nomirt (bieži noder).
Pieļauju, ka ja spēlētu uz grūtākā līmeņa, tad lietotu to, kas pieaudzē HP dienas laikā, jo tad nedarbojas meditācija, kā HP avots.
No potions un oils neko īsti neizmantoju, jo esmu vairāk brutāla spēka piekritējs. Bombs tikai priekš mošķu midzeņiem. Starp citu, uzspridzinot mošķu midzeni izrādās tieši tajā punktā kur liek bumbu atrodas loots, nesen atklāju.
Ak jā, gribētos vēl Higher Vampires satikt, ar mazajiem jau bija iespēja saskrieties. :)

kādā secībā un cik tālu esi ticis?

No sākuma Ziemassvētkos izlasīju abas latviskotās stāstu grāmatas: “Pēdējā vēlēšanās” un “Likteņa zobens”. Pēc tam digitāli nopirku divas nākamās grāmatas un tagad lasu šādā secībā:

1. Blood of Elves - done
  2. Time of Contempt - in process
  3. Baptism of Fire
  4. The Tower of Swallows
  5. Lady of the Lake

OK, vakar beidzot uzsāku pēdējos galvenā stāsta kvestus. Iztusējos Ker Morenā, novācu tās vecenes zem koka un elfu kalna galā. Tad aizteleportējos tajā teleportu ķēdē pie tā otra sliktā elfa. Interesanti, ka tajos pēdējos kvestos dod ļooooti daudz punktus un pāris stundu laikā esmu aizlevelojies līdz kādam 34 līmenim. Vakarnakt apgreidoju vēl bruņas un ieročus, tagad laikam būs jākaujas ar to galveno slikto džeku. Bet to šonakt.

Padod ziņu pie kāda noslēguma esi ticis. Mans PS kopš sava witcher feila krāj putekļus, nevar īsti saprast kam ķerties klāt. Bišķi nošāvu greizi nepaķerot vairāk spēles ziemīšu akcijās, tagad par pilnām cenām tik naski maciņš neveras.
Kā Tev patika Horizon Zero Dawn? Atsauksmes itkā labas, iesāku, bet (vēl?) nepaķēra. RDR2 jāpagaida lētāks piedāvājums un vispirms God of War jāizspēlē. Vēl Bloodborne izskatās ok, bet māc šaubas par grafiku, spēle tomēr paveca.

Hmm, nu man bija tā, ka Ciri beigās ielīda teleportā cīnīties ar to white frost un jau paspēju sabēdāties, ka būs beigta un pagalam, bet beigās atkal uzzīmējās, lai kaut kādā dzertuvē no Geralta saņemtu savu zobenu. Beigās paliku diezgan neizpratnē kā tas īsti notika, būs jāpalasa. Pēc galvenā stāsta iziešanas tagad ir iestājies tāds drusku atslābums pret šo spēli, bet domāju, ka pēc kāda laiciņa būs jāiziet arī abi DLC, ko biju nopircis kopā ar šo spēli.

Horizon Zero Dawn man tīri labi patika, bet tur ir padaudz jālasa un nevarēju apvienot spēlēšanu, kad apkārt bērni skraida. Tur vajag mierīgākā gaisotnē atsākt spēlēt un iešūpoties. Spēle smuka, ir kaut kāds stāsts, būs jāmēģina turpināt.

Es vairāk metu aci uz God of War, lasu, ka arī dikti laba un kaut kādā mērā līdzīga tam pašam Witcher. Nu vismaz zobenu un monstru ziņā :smiley:

Ja pareizi saprotu pēc komūnu apspriedēm, tad Tev tika beigas kurās Ciri kļūst par Witcher, kas šķiet vissakarīgākais variants. White frost viņa sakāva un pietika spēka doties atpakaļ. Manā gadījumā īsti ne.
Tev nebija jādodas kaut to trešo raganu, kura no Bald Mountain aizlaidās?
Vēl jau ir iespēja ņemt NG+, bet tad cik saprotu pie DLC var ķerties klāt ja ir vismaz 50+ lvl. To es noteikti nedarīšu.

Vizuāli Horizon Dawn Zero izskatās ļoti baudāmi, man tik nepatika pārāk mīkstais saturs sākumā, jo tomēr paralēli kapāju Witcher gaļu, būs vien jādod iespēja arī Horizonam.
Šobrīd kāreiz RDR2 UK storā ir 33% atlaide, jāņem vien ciet. :)

Redz, kā :slight_smile: https://www.eteknix.com/witcher-author-reportedly-settles-legal-dispute/