Kriptovalūtu rakšana

hei, vnk ziņkārība - kas šodien notiek ar rakšanu? ar normālu i7 kompi un šitādu karti, GeForce GTX 1060, 6GB, GDDR5, Dual kaut ko reāli vai sarakst? Ko rakt? Cik var izrakt pret elektrības patēriņu?

Neesmu eksperts, bet man šķiet, ka nekas dižs tur nevar sanākt. Kolēģim ir 12 videokartes, šamējais ir nopietni tajā visā iekšā.

nu labi - ar 12 katrēm mēnesī sarok cik (mīnus elektrības tēriņi)?

Man ir tieši tāda pati video karte. Roku ethereum, taču diezgan neizdevīgi. Nedaudz sarakšu un skatīšos vai vērtība ceļās, varbūt iemainīšu pret ko citu.
Kādu laiku atpakaļ ethereum bija labākais, ko mājas lietotājam rakt, taču rakšanas grūtība palielinās ar katru dienu un es uzskatu, ka tagad vairs īsti nav jēgas no tā.

Par elektrību maksājot ap 300€ mēnesī. Tagad, karstajā laikā sanāk visi 400€, jo papildus dzesēšanas un kas tik vēl ne. Cik precīzi nopelna es nezinu, bet štukas esot. Ja nebūtu plusos, noteikti tā neņemtos.

tell us more. diezgan neizdevīgi ir ka saroc mazāk, kā maksā par elektrību? nu cik reāli ar vienu karti ko sarakt? 20 eiro? 50 eiro mēnesī? (dzirdēju, ka 1 eiro dienā esot ok…)

Manuprāt, man tik labi neiet. Īsti neesmu rēķinājis. Mans mērķis nav peļņa, bet gan šīs lietas izpratne, kā tas viss strādā utt. Bet tas ir runājot tikai par ethereum rakšanu.
Vēl joprojām varētu būt izdevīgi rakt kaut kādas monētas, kas gabalā maksā <0,50 eur. Ir dzirdēts gadījums, kad cilvēks bija saracis ap 10’000 šo monētu un tad monētas vērtība pacēlās par kādiem 6 centiem. Ieguvums diezgan liels. Pēc tam šīs monētas var iemainīt pret kādu citu vērtīgāku kriptovalūtu.

Vajadzētu mācēt nodalīt rakšanu no spekulācijām. Ja tev liekas, ka māki spekulēt un “zini”,kas notiks ar cenām, tad vnk pēc un pārdot - būs izdevīgāk, un uzreiz ar lielāku apjomu varēsi spekulēt (pazaudēt) nekā tur kkādas video kartes pa vidam pirkt. Bet tīri rakt šobrīd ir, cik saprotu, neizdevīgi - vai nu pa “nulēm” vai pat nedaudz zem elektrības izmaksām. Es te ar bik ar šo biju paspēlējies, bet nu jau visu izslēdzu ārā…

ha ha ha. ar šo vienu bitkoinu jārok 300 gadus :D

Kā ar bitkoiniem samaksāt par elektrību? Tas ir tas ar par ko ir jādomā! :smiley:

Meh, tas ir kaut kas no mūžīgā dzinēja tēmas. Kā ātrāk nopelnīt tik lielu bitkoinu, lai pietiek ko samaksāt par elektrību un vēl aiziet uz krogu. Pašlaik, šķiet, pat pirmais punkts īsti neizpildās.