Kristapa Samsung Galaxy S8+ eksperiments

Šo gadu esmu iesācis ar eksperimentu datoru jomā - MacBook vietā mēģinu lietot Windows darbinātu datoru un ir pienācis laiks līdzīgi izdarīt arī ar manu telefonu.

Telefons faktiski ir galvenais mans darba rīks, ko izmantoju visu dienu un katru dienu. Pēdējos nu jau daudzus gadus testēti ir daudz telefoni, bet pamata sakaru ierīce man bija iPhone, pēdējos gados konkrēti iPhone 6 Plus. Telefons jau ir pavecs, nav tik nasks kā jaunībā un arī baterija netur tik daudz kā jaunībā, tāpēc bija jānomaina uz aktuālāku ierīci. Šobrīd pirkt jaunu telefonu nešķiet prāta darbs, jo rudenī būs klāt jaunie aifoni, un, ko tur liegties, tas visdrīzāk būs arī mans nākamais telefons. Tomēr šis ir lielisks laiks jaunam eksperimentam.

Esmu sācis lietot Samsung Galaxy S8+ (te var izlasīt mūsu Samsung Galaxy S8 apskatu un ja nenotiks nekas nelāgs, plānoju to darīt līdz pat rudenim. Tad arī izlemšu vai jaunais iPhone būs iegādes vērts produkts. Kāpēc tieši Samsung? Jo tas ir viens no nedaudzajiem Latvijā oficiāli nopērkamajiem flagmaņa līmeņa Android viedtālruņiem. Nu un arī tāpēc, ka tam ir gana daudz ražotāja izstrādātu aksesuāru un servisu/aplikāciju, kuras vēlos notestēt ilgtermiņā. Plus, Samsung bija visātrākie ar piedāvājumu atrisināt manu “sāpi”. Nebīstieties, šajā konkrētajā darījumā vienīgais nosacījums, kas mani saista - man tas telefons ir jālieto pašam nevis jāpārdod, jānodod kādam citam lietošanā vai jānomet plauktā. Tātad, ko redzu, to arī plānoju rakstīt.

Šis foruma pavediens izveidots ar domu kaut kādā regularitātē piefiksēt manas atziņas par šo testēšanas procesu. Ar laiku noteikti sakrāsies materiāls bloga ierakstam. Varbūt būs lietas, ko esmu ačgārni sapratis (un varēsiet mani nostādīt uz ceļa patiesā). Varbūt būs par kaut ko sajūsma. Varbūt viss būs slikti. Pagaidām grūti spriest, jo telefons rokā tikai otro dienu.

Pirmās atziņas:

[list=]
[
]Zinu, ka daudzus baida S8+ izmērs, bet te viss ir vienkārši - ja pirms tam ir lietota kāda cita “lāpsta” (iPhone 6 Plus klasificējas šādam apzīmējumam), tad izmērs nebūs liela problēma.[/]
[
]Biju jau paspējis atrast no Android un tagad viss šeit liekas tik nestabili un bailīgi. Bet ar Windows 10 bija līdzīgas sajūtas. Palietošu telefonu un gan jau atkal apradīšu un vairs nebīšos.[/]
[
]Cik jums Androīdi “rij” bateriju pa nakti? S8+ man pa 6 stundām mana miega paspēj “apēst” ap 10% baterijas. Man tas šķiet ļoti daudz, bet vēl nebiju sācis neko dziļāk pētīt. Kas zin, varbūt tā ir norma.[/*]
[/list]

Jau pirmajās dienās pietrūkst fīčas, kad nezināmiem numuriem telefons mēģina savilkt kopā info par iespējamajiem zvanītājiem (no meiliem, piemēram). Vai arī kad šāds nezināmais numurs ir piezvanījis, var ērti izveidot jaunu kontaktu - telefons pats piedāvā potenciālo zvanītāja vārdu un uzņēmumu.

Ja pareizi atceros, tad arī Google piedāvā līdzīgu štelli - kad mēģina kaut kādiem numuriem uzminēt kas ir zvanītājs, bet tas laikam bija tikai uzņēmumiem (dati nāk no Google Business ierakstiem, ja?).

man ir gūgles bizness, bet ne sūda nekas tāds nenotiek

[quote=krizdabz]Jau pirmajās dienās pietrūkst fīčas, kad nezināmiem numuriem telefons mēģina savilkt kopā info par iespējamajiem zvanītājiem (no meiliem, piemēram). Vai arī kad šāds nezināmais numurs ir piezvanījis, var ērti izveidot jaunu kontaktu - telefons pats piedāvā potenciālo zvanītāja vārdu un uzņēmumu.

Ja pareizi atceros, tad arī Google piedāvā līdzīgu štelli - kad mēģina kaut kādiem numuriem uzminēt kas ir zvanītājs, bet tas laikam bija tikai uzņēmumiem (dati nāk no Google Business ierakstiem, ja?).[/quote]

Vot, neatceros kuros telefonos, bet esmu šādu lietu redzējis. Varbūt tie bija plikie Neksusi.

Es nelietoju AOD un manā nosacītajā naktī pa 10h S8+ noēd mazāk kā tev pa 6h. Pie tam es neslēdzu ārā ne sinhronizāciju, ne datu pieslēgumu, ne WiFi un atstāju ieslēgtu arī BT, jo tas ir sakonektēts ar pulksteni. Es gan neesmu paguvis sainstalēt daudz aplikāciju par cik aparāts samērā jauns.

Nē, nu loģiski, kurš tad slēdz pa nakti laukā sinhronizācijas? :slight_smile: OK, pavērosim telefonu ilgākā laika posmā. Tā kā tas ir Android, tad tur var būt visādi negaidīti pigori, kas mēdz atkārtoties un mēdz arī neatkārtoties.

a nafig pa nakti sinhronizācija? Ir automātisks režīms: man no 23-7 vispār nekas nesinhronizējas un var piezvanīt/ziņu atsūtīt 5 cilvēki baltajā listē. pirms esmu pamodies, viss smuki tiek sasinhronizēts. es gan % esmu izslēdzis, jo tie ir kā zīlēšana kafijas biezumos, bet pa nakti kādus 3% noēd (cik tam var ticēt)

[quote=krizdabz]Nē, nu loģiski, kurš tad slēdz pa nakti laukā sinhronizācijas? :slight_smile: OK, pavērosim telefonu ilgākā laika posmā. Tā kā tas ir Android, tad tur var būt visādi negaidīti pigori, kas mēdz atkārtoties un mēdz arī neatkārtoties.

[list=]
[
]Tomēr nekādīgi nevaru pierast pie noklusētās Samsung klavieres. Padarīju lielāku, aizvācu visādus autocomplete palīgus, bet tik un tā pēc nedēļas drukāšanas visu laiku metas pirksti šķērsām. Uzliku Google klavieri (GBoard) un uzreiz palika tik labi un mierīgi. Rakstās arī precīzāk.[/]
[
]Šonedēļ atceļoja arī vāciņš. Pelēks un silikona. Pie reizes atbrauca arī bezvadu lādētājs. Smuks gan pēc vella. Tā kā pirms vāciņa sagaidīšanas jau biju telefonam pielīmējis metāla plāksnīti savam auto tureklim, tad drusku apstulbu kāpēc telefonam nedarbojas bezvadu uzlāde. Pieslēdzu smadzenes un sapratu, ka tā metāla plāksnīte traucē bezvadu uzlādes verķim. Noplēsu nost un uzreiz situācija uzlabojās. Ar to silikona vāciņu telefons vairs neizskatās tik glauns, bet toties rokā labāk turas, neslīd. Plus, ar pirkstu vieglāk sataustīt visnotaļ nejēdzīgi novietoto pirkstu nospiedumu sensoru. Esmu pārdomās par to kas ir svarīgāk - ērta bezvadu uzlāde vai ērta turēšana mašīnā pie magnētiskā turekļa :|[/]
[
]Visādi citādi var teikt, ka esmu ar ierīci apradis un tā pat tīri labi patīk. Lai gan kāds brīnums, tas taču ir ļoti dārgs flagmanis.[/*]
[/list]

Neesmu mēģinājis Gboard, bet kad lietoju Android darbināmos aparātus, es nevarēju savu dzīvi iedomāties bez SwiftKey klavieres. Mans būt domāt, ka nekas labāks nav izdomāts.

Darbā pamīcīju kolēģa S8 ne+. Jāatzīst, ka man, kā rūdītam ābolcilvēkam, drusku siekala notecēja. Īpaši par ērto formu un to, kā tas jūtas rokā. Pēc tam, paņemot savu 6s Plus bija sajūta, ka turu rokā alumīnija flīzi. Paspēju pat nodomāt, ka S8 varētu būt mans nākamais telefons. Patika arī svars, kas, salīdzinot ar 6s Plus, ir kā pūciņa, kā arī ūdens un putekļu noturība ir krutas fīčas. Tie bija mani pirmā mirkļa iespaidi. Bet, padarbojoties ilgāk, es sapratu, ka aparāts ar savām daudzajām fīčām man ir par krutu. Jā, laikam esmu pārāk vecs, taču izvēlnes un fīčas šļūcot ar pirkstu tā, un ar diviem šitā, mani vairs nespēj aizraut, tāpēc vēl kādu gadu dzīvošu ar savu iespējām pieticīgo alumīnija pagali.

punkts 2 iesaku izvēlēties šo variantu, ar S6 darbojas lieliski:
http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charging-vehicle-dock-qi-w-2a-cla-ep-hn910ibusta/

ja vēl saņemies un iebūvē vadu + uzlādes savienojumus zem paneļa :slight_smile: to gan vieglāk/skaistāk izdarīt kreisajā stūres pusē pie vējstikla balsta.

[list=]
[
]Izskatās, ka ar silikona vāciņu man tomēr nebūs pa ceļam. Nekad nebiju tādus lietojis, jo nu… izskatās tizli un “lēti”, bet šoreiz izlēmu pamēģināt. Man nav pretenziju pret kvalitāti un šoreiz arī izskatu, bet telefonu gluži vienkārši tagad ir grūti iebāzt kabatā. Vāciņš ir tik mīksts un “lipīgs”, ka telefons kabatā jāstumj ar spēku. Jāgaida kad S8+ būs pieejami ražotāja vai vismaz cita respektējama aksesuāru radītāja kvalitatīvas ādas vāciņi. Ar tādu vismaz bija lieliska pieredze iPhone laikos.[/*]
[/list]

Tev nav parādījušies gļuki ar wi-fi? Diezgan izplatīta parādība esot un pats Samsung atzinis problēmu un solījis atjauninājumu. Man šad tad iegadās, ka pie tīkla kur citas ierīces mierīgi darbojās, S8+ čīkst ka nav savienojuma, vai sūdzās ka savienojums ar rūteri ir bet internets nav pieejams un slēdzās pie cita tīkla ja tāds ir un turpina gļukot. Tā kā man pieejams teju neiztērējams datu apjoms no Bites - pārslēdzos parasti uz to, bet rūgtums, kā saka - paliek…

Es lietoju LED vāciņu. Jau no Note 3 laikiem biju pieradis pie flip tipa vāciņiem un man patīk iespēja turēt tajā maksājumu karti, ID vai e-talonu. Note 3 stiprinājums gan bija galvas tiesu pārāks, toties LEDi reizēm noder un iespēja atbildēt uz zvanu ar svaipu pāri vāciņam to neatverot - arī patīk. Skaisto dizainu noslēpj, bet nebojā tik ļoti kā silikona galošas un atšķirībā no pēdējām pasargā arī ekrānu lai tas kabatā nesatiktos, piemēram, ar atslēgām.

Ar WiFi pagaidām problēmas neesmu novērojis. Bet tādas lietas kā aprakstīji Android pasaulē ir diezgan regulāra parādība. Cik testēti Android telefoni, ik pa laikam gadās visādi pekstiņi ar šo savienojuma veidu. Man drīzāk dažas reizes pēdējo pāris nedēļu laikā ir bijis tā, ka telefons pēkšņi nogāžas no 4G uz Edge un pats vairs nespēj ieslēgties atpakaļ normāla mobilā interneta stāvoklī (iespējams, pie vainas sakaru tīkls). Nu vai vismaz man negribas tik ilgi gaidīt un uz mirkli ieslēdzu lidmašīnas režīmu. Pēc tam to atslēdzot viss atgriežas normas robežās.

Oi, es gan nevaru ciest veramos vāciņus. Nekāda veida. Šobrīd izņēmu telefonu no tā “lipīgā” silikona vāciņa un nēsāju apkārt pliku. Vāciņu gan joprojām izmantoju mašīnā, jo esmu tam pielīmējis metāla plāksnīti, kas līp pie magnētiskā telefona turētāja. Bet ar vienu aci metu skatu uz kvalitatīviem ādas vāciņiem. Bet, huh, savi 50 eiro.

[quote=Klusais]Tev nav parādījušies gļuki ar wi-fi? Diezgan izplatīta parādība esot un pats Samsung atzinis problēmu un solījis atjauninājumu. Man šad tad iegadās, ka pie tīkla kur citas ierīces mierīgi darbojās, S8+ čīkst ka nav savienojuma, vai sūdzās ka savienojums ar rūteri ir bet internets nav pieejams un slēdzās pie cita tīkla ja tāds ir un turpina gļukot. Tā kā man pieejams teju neiztērējams datu apjoms no Bites - pārslēdzos parasti uz to, bet rūgtums, kā saka - paliek…

Es lietoju LED vāciņu. Jau no Note 3 laikiem biju pieradis pie flip tipa vāciņiem un man patīk iespēja turēt tajā maksājumu karti, ID vai e-talonu. Note 3 stiprinājums gan bija galvas tiesu pārāks, toties LEDi reizēm noder un iespēja atbildēt uz zvanu ar svaipu pāri vāciņam to neatverot - arī patīk. Skaisto dizainu noslēpj, bet nebojā tik ļoti kā silikona galošas un atšķirībā no pēdējām pasargā arī ekrānu lai tas kabatā nesatiktos, piemēram, ar atslēgām.[/quote]

nav tā, ka bez vāciņa tas sensors ir gandrīz nesataustāms? mēģināju savu p9 bez vāciņa - pat tad, ja sensors pa vidu - jūtams diskomforts… paskaties uz nilkin silikoniem - zvēra kvalitāte

Jā, ar biezu vāciņu, protams, sensoru sataustīt vieglāk. Bet esmu pieradis to sataustīt arī bez vāciņa. Kā redzam, var pierast pie visādām, pat neērtām darbībām.

Esmu sev atklājis vēl vienu lietu, kas man šajā telefonā rada apgrūtinājumus. Tas ļoti ilgi mēģina turēties pie WiFi un nelaižas vaļā pat, ja reāli sakaru vairs nav. Praksē tas darbojas tā, ka es varu iziet no biroja un aiziet līdz krustojumam mājas otrajā galā, bet telefons vēl izmisīgi turas pie biroja WiFi tīkla, kaut sakaru vairs nav. Cits telefons jau sen būtu atmetis ar roku un pārslēdzies uz mobilajiem sakariem, lai varu pirms krustojuma pārbaudīt savus meilus vai ielaikot kādu instagram bildīti. Ar Samsung visu laiku jāslēgā laukā WiFi.

nu vispābā huawejs dara to pašu. [quote=krizdabz]Jā, ar biezu vāciņu, protams, sensoru sataustīt vieglāk. Bet esmu pieradis to sataustīt arī bez vāciņa. Kā redzam, var pierast pie visādām, pat neērtām darbībām.

Esmu sev atklājis vēl vienu lietu, kas man šajā telefonā rada apgrūtinājumus. Tas ļoti ilgi mēģina turēties pie WiFi un nelaižas vaļā pat, ja reāli sakaru vairs nav. Praksē tas darbojas tā, ka es varu iziet no biroja un aiziet līdz krustojumam mājas otrajā galā, bet telefons vēl izmisīgi turas pie biroja WiFi tīkla, kaut sakaru vairs nav. Cits telefons jau sen būtu atmetis ar roku un pārslēdzies uz mobilajiem sakariem, lai varu pirms krustojuma pārbaudīt savus meilus vai ielaikot kādu instagram bildīti. Ar Samsung visu laiku jāslēgā laukā WiFi.

Tikko papaijāju savu iPhone par WiFi assist funkciju :slight_smile:

Sveiks, Kristap! Kā tad īsti beidzās epopeja ar SG8+? Vēl ar to esi vai kāda cita iekārta ikdienas lietošanā?

Īsti vēl nav beigusies. Tagad testam dažas nedēļas lietoju Galaxy Note8 un mēģinu saprast kura no abām ierīcēm man ir piemērotāka. Drīz gaisā būs Note8 apskats, kur mēģināšu izpīpēt atbildi uz šo jautājumu.

Aptuveni mēnesi biju lietojis Galaxy Note8 kā primāro sakaru ierīci un vakar beidzot publicēju šī telefona apskatu. Vēlā vakarā nopūtos, noresetoju telefonu un esmu atpakaļ pie S8+. Tomēr rokā ērtāk noturams, neko daudz nezaudēju tehniski un pie irbuļa tā arī nepieradu. Tagad jāgaida novembra sākums, kad Latvijā būs brīvi pieejams jaunais iPhone X. Tad arī būs skaidrs kā rīkoties tālāk.