Kur pirkt sadzīves tehniku

It kā banāls jautājums, bet kurš ir iedziļinājies, sapratīs jautājumu.
Interesē, piem., cepeškrāsns. Konkrētam vienam modelim cenas atšķiras iespaidīgi gan veikalā, gan interneta veikalos. Sākot rakt dziļāk, izrādās, viena ražota Polijā, cita Vācijā, cita vienkārši EU… lai ko tas arī nenozīmētu. Veikalnieki parasti vai nu klusē vai kaut ko atņurd vai viens otrs pat reāli sāk nervozēt.
Vai kāds zin, kur reāli viņi visi tās preces rauj? Vai ir viena konkrēta noliktava, no kuras ņem praktiski visi vai tomēr katrs mazākais interneta sīkbodnieks meklē savus kanālus un ved pats? Ja piegāde ir uz nākamo dienu, tad visticamāk, ka aiziet un pagrābj konkrētā slepenā noliktavā. Kāds teiks, ka sīkbodnieka garantijai nevar ticēt? Bet garantiju jau tāpat dod kaut kādi autorizētie pārstāvji, kur problēmu gadījumā sīkbodneks nosūta un pat neklausās vairāk.
Lūdzu konkrētu pieredzi un ieteikumus.

Aizbrauc uz PTA, parunā, dabūsi arī kādu labāku cenu.

PTA biju. Bet cenas pta.lv vienalga saldākas. Jautājums šīs firmas sakarā drīzāk, kāpēc viņi viens no otra it kā norobežojas, lai gan tā ir viena un tā pati firma? Interneta versijā tirgo pelēkās lietas?

Es domāju, ka cepeškrāsns gadījumā nav lielas starpības no kurienes tā nāk (viena reģiona, piemēram, Eiropas ietvaros, protams). Kad pašam vajadzēja dzīvokli aprīkot ar sadzīves tehniku, veidoju tabulu un katrai vienībai caur salīdzini.lv meklēju lētāko cenu (uzticamā veikalā). Beigās tabulā bija redzams, ka vairums ierīču lētākas ir PTA un tur arī visu pasūtīju, lai piegāde vienā rāvienā. Pagājuši divi vai trīs gadi un viss vēl darbojas godam.

Ja nebūtu atšķirības, tad nebūtu šāds topiks. Kā reiz esmu redzējis blakus gan krāsnis, gan trauku mašīnas ar vienādiem kodiem, viena Vācijas, otra Polijas. Atšķirības ir redzamas pat nespeciālistam.

Kādas tieši atšķirības? Vizuālās (savādāks dizains)? Vai uzbūves (kaut kādas šķirbas, draņķīgāki materiāli)? Un kodi ir identiski vai ļoti līdzīgi?

Atšķirības materiālos un kvalitātē. Piem., trauku mašīnai grīdiņa poļu variantā plastmasas, vācu - tērauda. Durvju blīvējumi atšķiras. Krāsnij atšķirības, godīgi sakot, neatceros, bet bija. :smiley: Kodi vienādi.
Būtībā jau tas pats, kas ar citām precēm, kuras tiek ražotas ar atšķirīgu sastāvu un izpildījumu dažādiem reģioniem.

Nesaprotu problēmu - pats visu izpīpējis, nosvēris līdz grama daļai… Tad ej un pērc to ar metāla grīdu, bet tad nevajag jaukt iekšā cenu.

Kaut kā nav dzirdēts, ka normāli ražotāji būtu sākuši baigi nekvalitatīvi ražot sadzīves tehniku. Varbūt nevajag izvēlēties pašu vājprātīgāko veļasmašīnas piedziņas versiju (ultra super hiperdrive ar citronu smaržu) vai cepeškrāsni ar Android OS (jo krāsns tomēr mēdz dažkārt uzkarst, kas smalkai elektronikai nepatiks).

Varbūt tā pati plastmasas grīda ilgtermiņā nesarūsēs vai nesāks grabēt. To neviens nevar droši pateikt.

Jā, esmu šo to izpīpējis. Ja šajā forumā nebija paredzēts citus izpīpējušos aptaujāt, atvainojos par traucējumu.

Kādi mēs jūtīgi.

[quote=viedais]Atšķirības materiālos un kvalitātē. Piem., trauku mašīnai grīdiņa poļu variantā plastmasas, vācu - tērauda. Durvju blīvējumi atšķiras. Krāsnij atšķirības, godīgi sakot, neatceros, bet bija. :smiley: Kodi vienādi.
Būtībā jau tas pats, kas ar citām precēm, kuras tiek ražotas ar atšķirīgu sastāvu un izpildījumu dažādiem reģioniem.[/quote]

Tas pats kas ar šķīstošo kafiju vācu vai poļu izpildījumā. No otras puses vāciešiem arī gadās feileri, kad ordnungam pa vidu pamostas racionalizators. Ja kāds te zina Audi TT, pirmajam laidienam dzesēšanas šķidruma pumpēšanas sūknim bija plastmasas lāpstiņas :smiley: Nākamajām partijām tās klusām nomainīja atpakaļ uz metāla.

Esmu daudz dzirdējis par to, ka dažādiem reģioniem tiek ražoti dažādas kvalitātes produkti, bet pats neesmu dzīvē to redzējis. Es te runāju nevis par dažādām reģionu versijām, bet tieši sliktāku vai labāku kvalitāti. Un kā jau ar daudz ko, kas pašam nav redzēts, neticu.

Tu vari sākt ar produktu salīdzināšanu (to vieglāk izdarīt) Nopēr vienu un to pašu veļas pulveri rimčikā un skajā. sasmērē vienādi divus tkreklus - ievārījums, kafija, zāle, eļļa, zīdaiņa sūds - tad abus izkaltē. un izmazgā - vienu ar vienu, otru - ar otru. Un tad salīdzini. Būsi i pārsteigts, i izbreinīts. Pats esmu veicis šādus eksperimentus, lai atrastu pulveri kas mazgā vislabāk. Un haha - jo lielāka inde, jo labāk mazgā. Bet tas jau cits stāsts.

No savas pieredzes ar tehniku - man sanāca reāli par to pārliecināties dzīvē - ar visiem aparatūras mērījumiem - viens un tas produkts - nosūcējs - viens taisīts rietumniekiem, otrs - mums. Mūsējais bija ievērojami skaļāks. Tika mērīts ar precīzu laboratorijas aparatūru vienādos apstākļos. Kaut kā tā.

Par pulveriem tas eksperiments izskatās ļoti neprecīzs un tā rezultātus var ietekmēt daudz un dažādi apstākļi. Te vajag laboratoriskus izmeklējumus :slight_smile:

nā nā… nav tik traki. ja to dara ļoti apzināti un precīzi, tad +/- precīzs ir arī rezultāts. ja vienādi drēbes gabali un uz katra uzliksi karoti vienāda kečupa - būs gandrīz kā labā. Es to darīju vēl pirmsdigitālajā ērā :frowning: pat intereses pēc rezultāti nav saglabājušies…

1990-to sākumā, kamēr “rietumu” masu produkcijas kompāniju ražotāju preces ražoja tikai šo kompāniju mītnes zemēs, viss bija kārtībā. Taču globalizācijai ejot plašumā, ražotāji saprata, ka lētāk ražot ir uzreiz konkrētajā reģionā tuvāk pircējam. Tas arī līdzēja apiet dažu valstu likumdošanā iestrādātās protekcionisma barjeras. Ziepes sākās ar expadomju ražošanas paradumu niansēm un arī ar vēlmi ieekonomēt uz pircēju labsajūtas rēķina (kāds brīnums, ne?). Tāpēc parādījās veļas pulveri, kur austrumu blokam domātā produkcija mazgāja sliktāk (par to oda vareni) un šķīstošā kafija, kas poļu versijā garšo pēc skābām samazgām. Bija nianses arī ar kosmētikas precēm un vēl šur tur. Savulaik avīzēs bija raksti par šo tēmu, ar PVD saistītās valsts iestādēs strādājošie radi arī stāstīja brīnumu lietas. Pie mums “īsto” preci tirgo Sky, šis tas no oriģināliem ir Prizmā, citur - kā paveicās. Aizmirsu piebilst - populāru ražotāju preci nereti arī vilto. Tās pašas kafijas un veļas pulverus retāk, alkoholu un cigaretes krietni biežāk. Gan jau būsiet lasījuši par regulāri atrastām pagrīdes ražotnēm.

Runājot par poļu ražoto: viņi ir biku maitas, jo ražo 2 dažādas kvalitātes preces. Savam patēriņam un eksportam. Polijā uz vietas pirktā pārtika ir pavisam Ok.

90% LV iveikali, kas tirgo elektroniku u.c. sīkumus ņem pārsvarā vai no Lietuvas vai no Polijas.
Ja vajag kaut ko konkrētu par labu ciparu - PZ.