Kursa darbs

Sveiki.
Tātad, vēršos pie jums ar ieteikumiem, idejām un palīdzību izvēlēties kursa darba tēmu. Studiju programa ir Datortīklu un datorsistēmu administrēšana. Tā kā ir pienācis 2. kurss, vēlams, jāizdomā tēma tieši par datortīkliem, serveriem u.c. kas derētu arī kvalifikācijas darbam.

Varbūt var kāds kaut ko ieteikt? Laika vairs nav daudz, tāpēc ceru uz ātru atbildi un superīgām idejām.
Paldies jau iepriekš.

es jau sapriecājos, ka piedāvāsi idejas…

es negribēju būt tik rupš… bet apstājos jau pie latviešu valodas. Ar ko vispār sākt, ja nemāk domu pareizi noformulēt?

[quote=Artanis]Autor, neņem ļaunā, bet pateikšu godīgi - mana pieredze rāda to, ka ja jauneklis nav spējīgs pastāvīgi pat izvēlēties kursadarba tēmu (neatkarīgi no izvēlētās nozares), tad tas jau vien liecina par absolūtās izpratnes un ieinteresētības trūkumu izvēlētajā priekšmetā.

Sistēmu administrēšana ir plaša nozare, un tur atrast tēmu priekš analīzes nudien nevajadzētu būt problēmām - pietiek pabrowsēt kādu datorforumu (kā šis pats kursors.lv vai boot.lv) un palasīties, ar kādām problēmām administratori cīnās ikdienā.

Ja galīgi nespēj neko iedomāties, tak raksti kaut vai par BYOD, kas mūsdienās ir super aktuāla lieta - tur vari izvērsties līdz vēmienam, sākot ar tehnisko aspektu, drošību, workflow organizēšanu, sistēmas arhitektūru, scalability, utt. Tur var divdesmit kursadarbus uzrakstīt, un tēma nebūs izsmelta.[/quote]

Bija izdomāta tēma, kas likāš gana interesanta un pat bija izveidots pats serveris, jebšu, rakstīju par unRAID serveri, bet kursa darba vadītājs izbrāķēja, jo tieca ka nespēšu pārliecinoši izveidot darbu, lai recenzenti novērtētu darbu.
Jā, diemžēl, ar šo te profesiju ir sanācis tā ka vairs īsti neinteresējos šajā jomā, jo intereses un joma, kurā strādāju, ir mazliet savādāka, bet uz to pusi, tāpēc arī nav to ideju tik daudz. Diploms tā pat jāiegūst, tomēr, laiks skolā pavadīts, kāpeč gan nepabeigt, papīrs vienmēr noderēs. Artanis, Tevis ieteiktā tēma nav slikta, bet tā īsti neder tēmai "Datortīkli. Teiksim tā, tēmai nav ne vainas, bet kvalifikācijas darbs tur arī galīgi nesanāk.
Ši studiju programma ir tikai 1. līmeņa augstākā, tas nav bakalaurs.

Vari apskatīt pfsense un līdzīgo softu izmantošanu.

Kad es rakstīju kvalifikācijas darbu, arī nevarēju izvēlēties tēmu. Tā gan galīgi nebija IT joma, bet lietas būtību tas nemaina. Izvēle bija milzīga, katrai tēmai savi plusi un mīnusi. Man bija ļoti labs darba vadītājs, kurš ieteica tēmu, kuru nebija izvēlējies neviens cits ne no mana kursa, ne arī no citiem, tādēļ aizstāvēšanā visiem bija interesanti, un par to vien jau es saņēmu lielu plusiņu. Grūtākajās vietās man palīdzēja darba vadītājs, tādēļ nebaidies komunicēt un lūgt palīdzību viņam, jo tāds ir viņa darbs. Lai veicas!

P.S. Mans ieteikums - izvēlies tēmu, kas būtu nevis vieglākā, bet interesantākā, tā, lai aizstāvēšanā visi nevis žāvātos, bet ar aizrautību klausītos.

Tieši par šo vietu pieliku +1, un tas tā strādā pie jebkura gala darba. Ņemšu kā piemēru savu bakalauru.
Tēma, lielos vilcienos bija mākslīgais intelekts, un aplikācija izmanto manu AI algoritmu kāršu spēlē.
Galīgi nebija vienkārši, brīžiem nebija ne jausmas ko un kā es darīšu, bet kaut kā izvilku. Pašam likās, ka līdz ar nagiem, un ka tikai dabūtu to papīru un lieta darīta. :smiley: Rezultātā, visās priekšaizstāvēšanās, un gala aizstāvēšanā par manu darbu izvērtās ilgākā diskusija starp mani un komisiju, vai vienkārši komisijas starpā, un beigu biegās dabūju 8. Un no visiem maniem kursa kolēģiem vēl vienam tēma tuvojās mākslīgajam intelektam, bet ar klibojošu izpildījumu.

Ar to es gribēju teikt, ka sarežģita/interesanta tēma, pat ja prasa lielāku darbu, gala rezultātā dos lielāku labumu. Manuprāt.