Laptops kategorijā līdz 400 EUR

Iesakiet, lūdzu, laptopu kategorijā +/- 400 EUR.

Spēles sanāk uzspēlet, šobrīd 10+ gadus vecas. Ideālā variantā ar jauno pc varētu kaut ko Skyrim līmenī palaist, ja šajā cenu kategorijā tas iespējams.

Visādi citādi internetam un MS Office. Apkārt nēsāt nav plānots.

Skatos uz https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/lenovo_v13015_full_hd_ssd_kaby_lake_r_i3_w10

vai https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/198834-acer-aspire-3-a315-41-15-fhd-ryzen-3-2200u-4gb-128gb-ssd-windows-10-home

Ja grib kaut ko uzspēlēt, tad labāk būtu mazliet pastiepties līdz i5 vai Ryzen 5. Līdz 450 jau varētu atrast i5 vai Ryzen 5, bet līdz 400 iekļauties būtu grūtāk.

No ražotājiem es vairāk uzticos Asus un Dell, taču reiz Dellam lētais gals bija štruntīgs.

Daudz atkarīgs no dzesēšanas kvalitātes - ja ražotājs kaut ko neizdomā līdz galam, tad procesors sāk bremzēt pārkaršanas dēļ un sanāk, ka samaksāts ir ne par ko, jo i5 velkas gandrīz tikpat lēni, kā i3.

Acer kaut kad iemantoja sliktu slavu dēļ eņģēm un problēmām ar barošanu - daudzi tos pirka kā lēto budžeta variantu pirmajam datoram, bet pēc tam bieži spļaudījās, ka “Acer - vairs nekad”. Varbūt kāds pratīs pateikt, vai Acers pēdējo gadu laikā ir kaut cik labojies un vai pa 400 eiro var dabūt kaut ko ievērojami labāku nekā par 300.

Es pats labāk nopirktu solīdu lietotu biznesa klases datoru (kaut ko no neglītajiem ThinkPadiem ar i5) no solīdāka tirgoņa ar kaut kādu garantiju nekā budžeta klases jaunu datoru. Lietoti biznesa klases datori var būt daudz izdevīgāk cenas/veiktspējas/kvalitātes ziņā. Taču ja tas būs “stacionārs portatīvais” un netiks bieži virināts, tad laikam nav īpaši vērts iespringt uz korpusa kvalitāti.

Protams ieteiktu ņemt jaudīgāku, bet ja tiešām spēlē 10+ vecas spēles, tad jau nav baigā jēga. Savukārt priekš Skyrim gan vajag jaudīgāku, tur prasītos kompi sākot no 500 EUR un augstāk ar labāku speceni, bet ja līdzekļi neļauj, tad tur diži neko ietekmēt nevarēs. Pats noteikti ieteiktu ņemt vismaz Quad-Core i5, 1060 ar 6GB VRAM un vismaz 8GB DDR4. Tevis minētais acer no dateksa nu galīgi nav tas, rams mazs, protams var piepirkt, bet tas to kopējo summu galu galā palielinās.

P.S. 1A kompi varu dabūt lētāk, sīkāk PM.

1 Like

Ja gribi ko uzspēlēt, skaties uz kādu datoru ar diskrēto videokarti, piemēram šo:
https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/acer_aspire_5_a51551g_black_nxgvlex005_256.
Ja vajag mājas vajadzībām, nav jēgas maksāt par Win!

Hm, Skyrim var palaist uz Linux?

Nē, Win var pats uzinstalēt ;) !

ja vēl ņem vērā, ka win10 digitālā licence piesaistās m$ akountam un automātiski aktivējas arī pēc dzelžu maiņas, tad ir iespējams negaidīti, bet legāli ietaupīt (tas gan vairāk uz stacionārajiem apgreidiem attiecas).

Paldies par ieteikumiem. Taisnību sakot, jau paspēju paņemt 1a variantu. Tad jau redzēs kā kalpos.

Par MS licenci - man viņa uz vecā laptopa ir kkā jādeaktivizē? Konkrētajam 1a jau ir win10, bet domāju, vai vecā pc win vēl nevaru kkur piesaistīt, ja vajadzība.