Laptops līdz 800 EUR

Labdien! Pēdējā tēma par šo bija martā, iespējams kaut kas ir pamainījies pa šo laiku. Gribēju lūgt palīdzību portatīvā datora izvēlē - cenas un kvalitātes ideālajā attiecībā :) Dators nepieciešams darbam, mācībām un nedaudz spēlēm (Roblax, Brawl stars, meita aug un iespējams kaut kad tuvākā nākotnē arī Fortnite (bet var arī bez šīs)). Šobrīd skatos uz Asus Vivobook S15 M533IA (Asus VivoBook S15 M533IA-BN291T 15.6 FHD IPS R7 4700U 8GB 512SSD EN W10 portatīvais dators rdveikals.lv) vai Asus Vivobook S533JQ (Asus VivoBook S533JQ-BQ001T 15.6 FHD IPS i5-1035G1 8GB 512SSD MX350 EN W10 portatīvais dators rdveikals.lv). No iepriekšējiem apskatiem iekš Kursors.lv nopratu, ka procesoru labāk izvēlēties AMD Ryzen, nevis Intel Core i5 (varbūt arī nepareizu sapratu, jo tumša bilde šaja visā). Tāpēc lūdzu, lūdzu iesakiet kaut ko :) Paldies!

Sveika! Pēdējā laikā neesam neko šādā cenā apskatījuši, bet ap 800 jau var mēģināt vismaz uz papīra atrast kaut ko vidēji sakarīgu. Šajā cenā meklētu Nvidia 1650 Ti videokarti un 512 GB SSD kopā ar droši vien 8 GB RAM. AMD Ryzen izvēli ļoti sašaurina.

Pirmais ir bez Windows, bet nu tā nav liela problēma.

https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/632034-lenovo-ideapad-gaming-3-15arh05-onyx-black-15-6-fhd-ips-ryzen-5-4600h-8gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1650-ti-4gb-gddr6-dos

https://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/710893-lenovo-ideapad-gaming-3-15imh05-onyx-black-15-6-fhd-ips-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-ti-4gb-windows-10-home

1 Like

es jau zem bloga komentāra piemetināju, ka Ryzen nav pašmērķis, tikai biki lētāks un lēnāks.

@Iveta atbalstu 1650Ti video un 8 GB RAMu, Arta otrais piedāvātais izskatās kā labs ilgtermiņa vilcējs.

tomēr tie abi ir virs 2 kg kategorijā. vai tas ir no svara? ;) svarīgi tobiš? tevis noskatītie bija 1.8 kg.

Liels paldies par atbildi. AMD Ryzen nav pašmērķis itin nemaz… Šie pēc skata ir vairāk tādi gaming datori, bet man gribētos kaut ko “smalkāku” pēc izskata (nu kā sievietei :):):)) Bet varbūt jāapskata klātienē un domas mainīsies :) Un es nez kāpēc Lenovo virzienā vispār neskatījos, jo man apkārt esošie teica, ka Lenovo neesot labs variants… Nezinu kāpēc…

Fortnite ir pietiekami prasīga spēle pret dzelžiem, tur ar iebūvēto videokarti varbūt var uz Low settingiem tikt cauri, bet spēlēšanai ar vidējiem grafiskajiem iestatījumiem un tālāku redzējumu horizonta virzienā tomēr vajadzēs vismaz GTX 1650 Ti. Diemžēl šādi datori ir biezāki, smagāki un mazāk eleganti. Par Roblox un to otru spēli neko nezinu, iespējams, tās ir maz prasīgas.

Jā, liels paldies! Ja lēnāks, tad man nevajag :) Man vajag “vislabāko, lētāko un skaistāko” (joks :):):)) Svars arī būtu labāk, ja būtu vieglāks, jo, varbūt ne ikdienā, bet būs jānēsā līdzi.

Roblox un Brawl stars meita spēlē pat uz telefona, līdz ar to pēc manas saprašanas tās vispār nav prasīgas. Ok, bet ja Fortnite neliek kā vienu no uzstādījumiem datora izvēlē, kādi vēl būtu labi un eleganti varianti? :)

Visu (jaudīgs un plāns) šajā cenā dabūt vis nevarēs. Tad ir kaut kādi Razer Blade laptopi jāmeklē, lai būtu ātrs + plāns, bet budžets ir ar 3 jāreizina.

https://www.razer.com/eu-en/shop/pc/gaming-laptops?query=:newest:category:system-laptops:system-display:15%2Binch:system-graphics:GeForce%2BRTX%2B3070:system-graphics:GeForce%2BRTX%2B3080:system-graphics:GeForce%2BRTX%2B3060&sortCode=price-asc

Ja grib plānu un viegli pārnēsājamu, tad ņem ap 14 collām un sadzīvo ar to, ka spēles ies tikai pašas mazāk prasīgās.

Ja vēlas īstas spēles spēlēt, tad vispār jāpriecājas, ka šajā cenā var kaut ko atrast. Tie 2.2 kg somā kopā ar datora lādētāju nav kritiski, bet ja ir kāda grāmata un ūdens, tad jau sāk pamatīgi just.

Starp citu, ja iet plānajā un mazāk jaudīgajā virzienā, ieteiktu paskatīties kaut ko šādu:

https://www.facebook.com/marketplace/item/837927853495383/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3A38ea665e-8947-4eb2-80bd-551c4ea69822

Cena OLED ekrānam tīri laba, dators izskatās nelietots (uzlīme uz peles laukuma virsū), Intel 11. paaudze arī ir jau tīri ciešama. Domājams, ka vests no ārzemēm (varētu nebūt garantija) un jāpapēta pieslēgvietas (cik pašam prasās USB caurumus).

1 Like

Jā, paldies. Šis ir labs, tikai ekrāns mazs. Es jau apjautājos pārdevējam, esot jauns, iegādāts Elkorā, tikai nav čeks un tāpēc nav garantijas.

es vēlāk paskatīšos, kas ir interesants no plānākā un smukākā gala, bet.

asus’am ir worldwide garantija, tāpat, kā Lenovo (ex-IBM) un HP. ja nav čeka, serviss garantiju rēķina no ražošanas datuma. katram gadījumam var pirms pirkšanas uzzvanīt tam Lietuvas kantorim, kurš pārstāv Asus pie mums, turot zobos papīrīti ar seriālo numuru

Phone: +371 67 408 838
NEW E-mail: pcinfo@mttc.lv

un spriežot pēc jaunā epasta laikam ‘itc servisa’ sācis “optimizēt” izdevumus vai nopircis mttc :))

1 Like

Paldies :)

Ja 13 colas ir maz un 15 collas skatās smags, tad jums tikai uz 14 collām jāskatās. Bet nu pa lielam šādi cimperlēties 800 budžetā nevar, tad tiešām neko neatradīs.

Šis varētu būt visai jēdzīgs variants: Portatīvais dators 81YH003PGE-06 Lenovo IdeaPad 5 14IIL05 14"FHD/i5-1035G1/8GB/512GB SSD(M2)/GeForce MX350/Win10 (EN/RU uzlīmes) Lenovo

14" ekrāns ir, manuprāt, perfektais izmērs pārnēsāšanai. Samērā viegls un glīts. Desmitās paaudzes Intel i5 un nvidia mx350 pietiks atliektiem galiem gan ikdienas darbiem, gan arī kādai spēlei - ar fortnite noteikti vajadzētu tikt galā bez īpašām problēmām.
Man pašam ir nedaudz vecāks ļoti līdzīgs dators (ar 8. paaudzes i5 un mx150). Joprojām kalpo labi nu jau gandrīz 3 gadus un uz low izmocītas arī pa kādai prasīgākai spēlītei par fortnite. Arī pirku factory refurbished no m79. Neliels mīnuss gan ir vācu klaviatūra ar en/ru uzlīmēm. Neizskatās tik smuki, bet ir ok. Ja nav krievu burti nepieciešami, tad iesaku uzlīmes no burtiem noņemt (izņemot z un y, kas ir apmainīti vietām).

Bišķiņ baida, ka atjaunots. Bet kā variantu noteikti izskatīšu. Jāapskata dzīvē klaviatūra ar uzlīmēm, nav gadījies redzēt. Paldies!

Mana klaviatūra ar uzlīmēm izskatās šādi.
Refurb uztraukumus saprotu, tas jau ir katram individuāli. Man sirdi mierināja līdzi dotā garantija, doma par papildus acīm QC procesā un cirkulārās aprites aspekti. Tobrīd es gan arī nevarēju atrast nevienu citu alternatīvu savā budžetā, kas atbilstu manām prasībām.

refurbi mēdz būt dažādi, bet ja tos oficiāli pārdod, uztraukuma parasti nav. tomēr ieteiktu skatīties uz jaudīgākas videokartes piedāvājumiem, kā Artis uzrakstīja.

Ar tiem “gaming laptopiem” ir kā ir. Nopērc pārāk lielu un smagu un vairs nekur negribēsi viņu ņemt līdzi. Viegls 14 collu lapsis tiešām ir zelta vidusceļš starp mobilitāti un funkcionalitāti.
Runājot par Ryzen vs Intel - pie vienādas cenas Ryzen parasti būs ātrāks un labāks par Intel (tāpēc cilvēkiem tagad patīk Ryzen), taču, ja vari dabūt Intel par sakarīgu cenu, tur nav nekā slikta.
Videokartes ir sāpīgāka tēma, jo parastos (ne-gaming) laptopos iekrāmētas MX videokartes parasti smagi cieš no tā saucamā thermal throttling, kad temperatūra strauji pieaug līdz max robežai, kad sistēma automātiski samazina savu jaudu, lai pasargātu sevi no bojājumiem. Tās videokartes lieliski der video apstrādei, taču nekāda dižā spēlēšana var arī nesanākt. Pie dotā budžeta izvēlētos datoru bez izdalītās videokartes.
Šis variants ir ļoti jēdzīgs. Asus VivoBook M433IA-EB119T 14 FHD IPS R7 4700U 8GB 256SSD EN W10 Black portatīvais dators rdveikals.lv
Vai arī Portatīvais dators Yoga Slim 7, Lenovo, 82A2008HLT | Euronics
Bet ar Intel (un rozā) šāds pieejams Portatīvais dators Pavilion 14-DV0016NA, HP, 2J5W8EA#ABU | Euronics

oponēšu. Ryzen tikai tagad palicis ātrāks par Intel, tāpēc pērkot jāpievērš uzmanība proča paaudzei. un ar videokartēm un dzesēšanu nav tik bēdīgi, ja neskatās uz 17" gaming station’iem, kas šeit nav aktuāli.

1 Like

Tieši lielākiem laptopiem ar dzesēšanu ir labāk. Dzesei vajag platību. Mazie ir tie, kas cieš vairāk. Ir ražotāji (Apple), kas vispār klusuma vārdā pat ventilatorus griež lēnāk un pie augstākām temperatūrām, pārējo ļaujot izdarīt throttling sistēmai, tādējādi piegriežot jaudu (tas Intel modeļiem, protams).
Pats sēžu ar MX150 video 14 collu lapsī un ļoti labi zinu kā viņš uzkarst.

Bet tagad jau arī pērkam :slight_smile:

2 Likes

tagad, ne tagad, bet veco stoku jau vaig iztirgot :-/ un Iveta, kā cilvēks nedatorists, var uzkāpt uz šāda grābekļa.

jaunie videočipi tomēr karst mazāk, imho. nanometri un cita tehniskā tufta :)

tavi piedāvātie varianti ir labi, šaubu nav.

1 Like