Lattelecom vs mobilo

Lieta tāda, ir doma atteikties no Lattelecoma interneta (laukos, ātrums līdz ~15), tā vietā ņemt mobilo sakaru bezlimita piesslēgumu (ne to mājas kastīti, bet telefonā).
Lattelecom wifi lietoju parsvarā telefonā TV raidījumu skatīšanai un citām lietām.
Reizēm arī pievienojas ar televizoru pie wifi- youtube vai arī LTV kanāli.
Ir arī veca datorkaste ar kuru arī mēdz reti pieslēgties pie interneta.
Vai mobilais tīklājs no telefona to visu atbalstītu. Neesmu mēģinājis to lietot.

principiālu problēmu nav, tikai divi nezināmie - mobilo sakaru kvalitāte un telefona kvalitāte. HTC ar 4G Rīgā mierīgi vilka 2-3 kompjus, kuri ālējās uz nebēdu sevi neierobežojot.

LMT kaut kā neierobežo hotspotus? Un vispār, esmu pārsteigts, ka Lattelecom vēl ir DSL? Man likās, ka viņi jau sen tikai pa zemi rok kabeļus.

Bet nu es piekrītu pārējiem, ka nečakarējies ar mobilo. Viss, kas Tev vajadzīgs ir lēts 4G modēms ar ārējo antenu, lai pie tā var slēgties ar normāliem tīkla kabeļiem un SIM karte ar lētāko pieslēgumu. Tas ir daudz labāk, kā turēt telefonu visu laiku pie lādētāja un cerēt, ka vienbrīd tā neizcepsies/neaizdegsies.

4G mobilais internets majas vajadzībām neder nemaz. Bite,tele2 un lmt smērējot savus brīnumus cilvēkiem vairs nepiemin bez limita internetu. Viss ir limitēts. 150gb mēnesi. Šo joku paredz eiropa ja nemaldos.Tapec padomājiet. 150gb mājās nav nekas. Bērni jutuba stundas laikā patērē paris GB. Lejuplādē kadu geimu vai filmu… Un beigu beigas Tu iesledz netflix uhd un viss bez limita mēsls beidzas. Vari kasīt sasvīdušu kuli…

Par to 150 GB limitu, lūdzu, konkrētāk. Zināms, ka Bite braši ierobežo savu lietotāju mobilā interneta lietojumu un kaut kādā brīdī tiešām griež nost, bet to nevajadzētu darīt LMT un laikam arī Tele2.

LMT nav limita.

Gan bite, gan teļi klientus čakarē. Un tas viņu klientiem par bļaušanu, cik slikts/dārgs ir LMT.

[quote=krizdabz]Par to 150 GB limitu, lūdzu, konkrētāk. Zināms, ka Bite braši ierobežo savu lietotāju mobilā interneta lietojumu un kaut kādā brīdī tiešām griež nost, bet to nevajadzētu darīt LMT un laikam arī Tele2.

Šis apgalvojums ir, acīmredzot, no pakaļas izvilkts. Vienīgais operators, kuram nav bezlimits ir Bite, un tie ir 150 GB mēnesī.
Man mājās ir Tele2 rūteris, un mēnesī iziet ap 500-700 GB trafiks, un nekādu problēmu nav bijis.

Pa lielam tas pieslēgums man pašam vajadzīgs. Datorkastei ir wifi antena.
Zonai būtu jābūt labai, torņi netālu stāv, var saredzēt.
Telefons S6.
Ja nogriezīs Lattelecom kabeli, vai kādreiz kad gribēsies pieslēgties, viņi pieslēgs. Jo neredzu pašlaik jēgu maksāt viņiem, ja to pašu varētu ar mobilo paveikt.

[quote=noname]Šis apgalvojums ir, acīmredzot, no pakaļas izvilkts. Vienīgais operators, kuram nav bezlimits ir Bite, un tie ir 150 GB mēnesī.
Man mājās ir Tele2 rūteris, un mēnesī iziet ap 500-700 GB trafiks, un nekādu problēmu nav bijis.[/quote]

neizskatās, ka tavs apgalvojums ir labāks. ar atsevišķu datu karti Bites bezlimits ir bezlimits.

Šī datu karte ir kā zemgalda piedāvājums? Pie standarta interneta tarifa plāniem, viņi beidzot ir salabojuši, un ielikuši 150 gb. https://www.bite.lv/lv/internets

[quote=digitalk][quote=noname]Šis apgalvojums ir, acīmredzot, no pakaļas izvilkts. Vienīgais operators, kuram nav bezlimits ir Bite, un tie ir 150 GB mēnesī.
Man mājās ir Tele2 rūteris, un mēnesī iziet ap 500-700 GB trafiks, un nekādu problēmu nav bijis.[/quote]

neizskatās, ka tavs apgalvojums ir labāks. ar atsevišķu datu karti Bites bezlimits ir bezlimits.[/quote]

cik saprotu, to piedāvā esošajiem klientiem, kritērijus nezinu. kolēģis paņēma kā glābšanas riņķi, kad stacionārais internets sagļučī uz n-stundām. tad visi darba kompji kurina gigas un limits nav manīts. ja tāds arī ir, tad noteikti ne 150 GB.

Ja ir iespēja, izvairies no mobilā interneta. Lai arī uz papīra megabiti ir labāki, varbūt pat 3…4x labāki, tomēr dzīvē visu izsaka pings. Ja tev tagad ir 3…5…7 ms, tad ar mobilo netu zem daudzpadsmit ms nedabūsi. Tas ar laiku sāk krist uz nerviem, nevajag pat spēles spēlēt.

Pieļauju, ka tas būtu līdz brīdim, kamēr bāzes stacijā nebūs noslogojums, un šādus lielā trafika patērētājus būs nepieciešams ierobežot, lai netraucētu citus mirstīgos.

[quote=Artanis][quote=battleborn]Viss ir limitēts. 150gb mēnesi. Šo joku paredz eiropa ja nemaldos.[/quote]Maldies gan, un piedevām kaut ko murgo beztēmā. Linku par attiecīgu EU regulu studijā, vai arī sanāk tāda tukša muldēšana.

Par tēmu - pirms gadiem trim savā kantorī visiem paņēmu LMT Brīvību + Neatkarību, un divi mūsējie sēž tikai uz mobilā neta arī mājās. Mēnesī pie 300-400GB pie tādas nesaudzīgas lietošanas (torrenti + netflix + youtube + spotfy + standarta browsēšana protams), nekad nav nekādu problēmu bijis.

Tāpat ir bijis viens gadījums pagājušogad, kad nejauši vienā objektā bija nokāries failovers uz rūtera, un veselu mēnesi off-site backupi taisījās caur 4G puļķi - mēneša beigās bija ap 3 ar kapeikām TB mobilā trafika nokurināti. Arī neko nepiegrieza.[/quote]

[quote=noname]Pieļauju, ka tas būtu līdz brīdim, kamēr bāzes stacijā nebūs noslogojums, un šādus lielā trafika patērētājus būs nepieciešams ierobežot, lai netraucētu citus mirstīgos.
[/quote]

Ar to arī atšķiras mobilais internets no interneta datoram (kā nu kurš operators tos sauc)
mobilais internets teorētiski ir bezlimita līdz brīdim, kamēr nesāksi pārāk daudz noslogot tīklu (piemēram, torrenti). Kaut kur līgumā bija atrunāts, ka par slodzēm, bet šobrīd nesanāk to punktu atrast, varbūt ir kaut kas mainījies. Tie kam ir mobilais internets pārlasiet savus līgumus. Operators pie lielas noslodzes var sākt ierobežot Jūs, bet nav teikts, ka viņš to darīs.
Internetam datorā nav šāda ierobežojuma.
Vienvārdsakot, gadījumā, kad 24/7 būs ieslēgti torrenti vai savādāk noslogosi tīklu, ja tev ir mobilais nets tu pārkāp līguma nosacījumus, un nebrīnies, ka tevi ierobežo, ja ir internets datorā, ja tevi ierobežo - līguma nosacījumus jau pārkāpj operators.

Man pašam ir tele2 internets datoram un ~3 gadu laikā nekad neesmu saskāries ar ierobežojumiem, neskatoties uz to, ka patēriņš ir vidēji 1TB mēnesī.

Pašam kādreiz bija ltk DSL un atsakoties no viņa es tikai ieguvu (cenas un ātruma ziņā). Un kamēr man nebūs pieejama optika pat nedomāju pie viņiem atgriezties, un pat tad vēl apšaubu vai to darīšu, ja viņi nemainīs līguma nosacījumus.
Vienīgais mīnuss, kā jau minēja, ir augstāks pings, bet ja nespēlē spēles kur tas ir svarīgs to nemaz neizjūt.

Ieteiktu pirms izvēlēties kādu konkrētu operatoru pārbaudīt zonas pārklājumu visiem operatoriem, vietā kur visvairāk tiks lietots nets. Bet jebkurā gadījumā kāds no viņiem būs labāks par ltk.

Kādreiz vēl ar Rīgas kabeli raustīju peli (WOW).
Cik nu tas pings un ātrums ir mērīti, ātrums mobilajam vidēji 2 reizes tikai ātrāks. Pings Lttk 8-10, mobilam 15-20.
Vajadzēs kādu dienu reālā darbībā notestēt, bet telefonam šādā režīmā draud pāragri kapi.

aļo.

jo lielāks ping, jo lēnāks internets

[quote=Jaans]Kādreiz vēl ar Rīgas kabeli raustīju peli (WOW).
Cik nu tas pings un ātrums ir mērīti, ātrums mobilajam vidēji 2 reizes tikai ātrāks. Pings Lttk 8-10, mobilam 15-20.
Vajadzēs kādu dienu reālā darbībā notestēt, bet telefonam šādā režīmā draud pāragri kapi.[/quote]

No telekoma DSL atteikties ir svēta lieta, bet, visupirms vajag noskaidrot priekš kam tas internets vajadzīgs.
Un vai visu laiku nebūs ar to telefonu jāsēd bēniņos jumta korē/pažobelē?

jā, nu nē, tas jau defoltā skaidrs. vnk redzams, uzstādījums nepareizs - apgalvojums, ka jo lielāks pings, jo labāk. es spēles nespēlēju onlainā - vispār nezinu kas tas pings par zvēru un kur dzīvo.