Lattelecom

Okey, pasakiet man, lūdzu, es esmu tizls un kaut ko neesmu sapratis, vai arī lattelecom pieslēdzot netu uzstāda sūdīgus access pointus, kam ir tikai 2.4GHz wifi? Izgāju cauri visiem man pieejamajiem papīriem, un par to nekas nav minēts.

Šobrīd izskatās, ka jāpaņem papildus lētākais rūteris, kādu varu atrast ar 5GHz, un jānoliek blakus tam lattelecom’a ONT.

Vienkārši intereses pēc - tiem, kas lieto lattelecom uzstādītos rūterus, vai kādam ir arī 5GHz opcija?

rūteri sot paši lētākie sūdi. es gan nemērīju, bet nosprāga pēc gada. uzliku šitādu kārbu https://www.asus.com/lv/Networking/RTN12_D1/
tagad skatos, ka ar tikai 2,4 operē, bet nu zona izcila un viss lido

Uij, nē, šitas nebūs īsti tas, ko man vajag. Dzīvoklī pienāk optika, šodien atnāca vecis un galā piesprauda kasti, bet izrādās, ka kaste ir mēsls ar sūdīgu wifi access point.

Kad vēl dzīvoju Rīgā, tad kā reiz ar šo griezos pie Lattelecom. Man ievilktajai optikai iešķieba parasto TP Link rūteri, caur kuru internets bija nelietojams. Kad jautāju, huļi nedod neko labāku, atbildēja, ja klientam wi-fi tīklā nepieciešams ātrāks internets, ir jāiegādājas atsevišķš rūteris, lētākais sākot no 50 EUR :slight_smile:

Beigās iegadājos Zyxel, nekāda vaina. Precīzu modeli gan neatminos.

es laikam neko nerubīju. ko īsti Tev dod tas, ka ir 5 nevis 2,4?

lielāku zonu, lielāku ātrumu? man ar ir optika. tie ātrumi jau ir uz papīra. ja ceļā uz tavu mākoni vai torentu ir šaura truba, tad tavs ātrums dzīvoklī var kaut vai 100 gb sekundē - tāpat ies tik ātri, cik šaurākajā vietā, ko tu nekādi nevari ietekmēt

daudz tīrāks ēters - mazāki iespējamie traucējumi - stabilāki un ātrāki sakari.

cik ātrāki un ar ko ātrāki - optikas ietvaros. piemēram? praktiski, nevis teorētiski

daudz tīrāks ēters - mazāki iespējamie traucējumi - stabilāki un ātrāki sakari.[/quote]

Redzu, ka šeit daudzi saprot, par ko runā, tāpēc gribēju uzdot savu jautājumu.
Kā jums šķiet - ja mums mājās ir pieejams (un ir pieslēgts) Lattelecom starta internets (līdz 100 Mbit/s), un optika nav pieejama, vai rūtera nomaiņa varētu uzlabot bezvadu interneta ātrumu un darbību? Dažreiz internets bremzē un liek domāt, ka līdzi dotā rūtera kaste, iespējams, nav pati labākā un ‘neizspiež’ maksimumu. Ja cits rūteris varētu uzlabot interneta ātrumu un mazināt ‘gļuku’ skaitu, varbūt variet pateikt, uz kādiem rūteriem ir vērts skatīties?

Paldies!

Paldies, Artani, man šī tēma visa tiešām ir miglaina, tālab arī jautāju. Baigi skaidrāks gan nepalika :smiley:
Zini kā tas ir: (minēšu real life piemēru) - viens čoms man torčī par savu optiku un dzelžiem - viņam filmas lido ar 4-6 mbs. Man - kā kuro reizi no 200 kbs… Points tajā, ka tas pilnīgi neko nepasaka ne par pieslēgumu, ne tehniku… jo šamais kačā popkornu no vietējiem vai rus serveriem, kamēr es to daru ļoti reti - kādi grūti atrodami ne-meinstrīma neholivudas seriāls vai kāda filma. citreiz nedēļu nāk, jo viens seedotājs, kas ieslēdz datoru dažas reizes dienā :smiley:
Pēc manas saprašanas, ir kā rakstīju: pa vidu kaut kur ir šaura vieta un pofig tavs pieslgums un dzelži - vai tad tā nav?

[quote=Artanis][quote=Krish]mums mājās ir pieejams (un ir pieslēgts) Lattelecom starta internets (līdz 100 Mbit/s)[/quote]Tu kaut ko jauc. DSL internets Latvijā ir līdz 60Mbps, un tas maksā 30Eur. Ja tev ir “Starta internets” līdz 100Mbps tad tev viennozīmīgi ir pieslēgta optika.

Kas attiecas uz jautājuma otro daļu - kā jau rakstīts augstāk, LTC mājas komplektiem līdzi dotie rūteri ir lētas miskastes (biznesa pieslēgumiem tiek doti jaunāki Zyxel aparāti, un tie jau ir lietojami, lai gan trūkst kaudze ofisam nepieciešamo lietu, kā piem. QoS, trafika rezervēšanas, guest tīkla, utml. svarīgu funkciju).

Par izvēli runājot - protams, viss atkarīgs no tā, cik naudas vēlies šim pasākumam atlicināt. Mani ieteikumi, no lētākā uz dārgāko, būtu šādi -
[list=]
[
]TP-Link C50 - maksā ap 30Eur, ļoti normāls budžeta rūteris, tiek galā ar vairumu ierindas workload, bet nav gigabita portu,
ja tas ir aktuāli[/]
[
]TP-Link C1200- kaut kas pie 50Eurikiem, solīds agregāts, ir gigabita porti, ir normālas konfiga iespējas, ir pat 2x2 MIMO - par savu naudu manuprāt labākais mājas rūteris[/]
[
]Mikrotīkla RB2011UAS-2HnD - maksā laikam ~130Eur mūsdienās. Šo lietoju pats sev mājās. Tas gan ir drusku overkill priekš ierindas lietotāja (it sevišķi konfigurācija, kurā pats velns kāju nolauzīs), toties 1W radio (ar vienkāršu triku overclockojams līdz 1.5W…) un advancētākā iespējamā NATošana un tīkla šeipings, ir viens SFP cage (ja gribās izvirst ar optiku pa tiešo), un viss cits, ko vien sirds kāro. Esmu mēģinājis sintētiski šito nogruzīt stress-test ietvaros, un tā arī nav sanācis nokaut - īsts tanks. :D[/*]
[/list][/quote]

My bad! Pārbaudīju un tiešām ir tā, ka mums ir pieslēgts starta internets Optika (līdz 100 Mbit/s). Mulsināja tas, ka ne Pamata internets (līdz 250 Mbit/s), ne Premium internets (līdz 400 Mbit/s) mums nav pieejams. Tāpēc drošvien pie sevis secināju, ka optika mūsu mājās nav pieejama. Varbūt kāds no jums zina, kāpēc tā? Ja ir pieejams viens no Optikas veidiem, kāpēc pārējie nav pieejami?

Paldies arī par rūteru ieteikšanu. Kā es varu pārliecināties par to, ka nomainot rūteri būs jūtams uzlabojums? Aizņemties no kāda drauga advancētu rūteri un pieslēgt to uz kādu brīdi? :smiley:

Sveiki vēlreiz!

Gribēju izstāstīt, ka vakar biju Lattelecom un noskaidroju, kā tad īsti ir. Ir tā, ka mums peslēgtais internets (līdz 100 Mbit/s) nav ne gluži optika, ne gluži DSL internets. Darbinieks minēja, ka tā ir ‘optika pa elektrības kabeļiem’ vai kaut ko tamlīdzīgu. Optika mūsu daudzdzīvokļu mājā nav ievilkta (tāpēc arī nav pieejami 250 Mbit/s un 400 Mbit/s), bet viņiem pieejamais risinājums ļauj nodrošināt tos pašus 100 Mbit/s, kas ir Starta optikas internetam. Darbinieks minēja, ka problēma varētu būt ar rūteri, kurš ir as basic as it gets, un kurš tāpēc var nebūt spējīgs ‘dot’ maksimumu. Otra lieta - pēc iespējas vairāk internetam jāizmanto vads. Tagad domāju savu One X pieslēgt pie interneta pa kabeli, bet TV un brovzēšanai internetā turpināt izmantot Wi-Fi.

@Artanis - ko tu saproti ar pieslēgšanu pie rūtera un bezvadu tīkla izslēgšanu? Uz datora izslēgt Wi-fi un pieslēgt internetu ar vadu? Paldies par atbildēm, ļoti novērtēju!

Krish - pēdējo jautājumu esi pareizi sapratis