Latvijas TV kanāli un TV ar Android/Tizen

Pēdējā laikā Latvijas TV LTV1 un LTV7 kanālu tiešraides caur LSM/Replay.lv vairs nav iespējams redzēt vecākos Smart TV un medijkastēs ar Android un Tizen. Pārlūkos un aplikācijās lapas atveras, taču tiešraides pleijera logu nerāda vai arī rāda pelēku. Tur kaut ko būs kardināli sasipuši. Ja Android medijpleijeriem vēl var uzmocīt Chrome un skatīties tur caur Replay lapu štruntīgā izšķirtspējā, tad televizoriem ar Tizen ir vakars uz ezera. Konkrētais TV modelis, kur ir sāpe - Samsung UE49MU7072. Tur vispār kaut ko ir iespējams darīt? Vai tikai kāds no maksas TV ar savu dekodera kasti un HDMI?

Skaidrojums atnāca no pavisam citas puses. Tizen televizoriem kā izrādās aplikāciju vairs nav un nebūs tāpat kā pašas Tizen OS. Jo Samsung atgādināja, ko ar ko patēriņa lietotājiem draud ieciklēšanās uz slēgtā koda platformām, slēdzot Tizen OS projektu un attiecīgi likvidējot aplikāciju veikalu un atbalstu.

Jau likās dīvaini, ka pēc pāris mēnešu pārtraukuma piektdien apciemojot augšminētā TV īpašnieku, televizoram vairs nebija nevienas pieejamas aplikācijas. Nu neko, būs pie provaidera jāpērk dekoders.

Pamēģini pēdējo Cromecast. To kuram pults līdzi. Uz tā tad attiecīgi GO3 vai kādu citu TV programmu aplikāciju uzliec. Man laukos vecam ne-smart TV otru dzīvi atgrieza.
Vecākiem Cromecast vienmēr caur telefonu/datoru vajadzēja pieslēgties un tas ilgtermiņā lietošanu padara neērtu. Bet tas jaunākais ar pulti būtībā vecu TV pārtaisa par Android TV.

TV programmas tagad arī prasa abonentmaksu. Tai skaitā Shotcut un GO3.

LTV1 un LTV7 tiešraides jau var caur virszemes TV skatīties. Nesen arī abi divi kanāli tiek HD kvalitātē pārraidīti.