Lenovo l340 - 15 irh atmiņas palielināšana

Sveiki!

Tātad, pirms nepilna mēneša nopirku minēto datoru.
Tā jau dators super un nav kur īsti piesieties, bet esmu nonācis pie secinājuma ka ar 250 gb ir stipri par maz, un gribu palielināt līdz 500 gb.
Par cik neesmu baigi advancēts datoru lietās, lūdzu padomu šeit.
Īsti vienkārši nezinu pēc kādiem parametriem labāk viņu pirkt.
Budžets līdz 60-70 eiro.
Šobrīd datoram ir SSD 256 GB.

https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/lenovo/ideapad-l340-15irh-gaming atradu itkā šādu mājaslapu, bet nezinu, cik viņa uzticama.

Crucial ir atmiņas produktu ražošanas milža Micron patērētāju produktu zīmols, un viņa mājaslapa ir viena no precīzākajām par detaļu savietojamību. es tur regulāri ieskatos, ja laptopa ražotāja lapā nevar atrast precīzu info par atmiņas tipu.

Crucial MX500 ir labs viduscenas produkts, tiesa 1a veikalā 500GB ir nedaudz virs tava budžeta par 73.20.
BX500 gan neņem, tā ir “lētā” sērija ar nožēlojamu ātrdarbību.

1 Like

Bet minētā atmiņas karte būtu laba? Un kā ar rakstīšanas ātrumu?

tak es jau uzrakstīju — manuprāt labs viduscenas kategorijas produkts ar normālu ātrdarbību, mājas kompim daudz vairāk neprasās. ja tev vajag “papagaiļus” un salīdzinājumus, tad nāksies pašam šķirstīt tehniskos interwebus.

Ja vēlies pielikt papildus 2.5" SSD, sākumā noskaidro vai tavā laptopā atrodas diska ieliktnis un kabelis. Šim laptopa modelim ir varianti gan ar HDD/SSD gan bez. Otrajos nav SATA pārejas kabeļa un diska ieliktņa. Lenovo par tiem abiem prasa ļoti nesmuku ciparu. Taču ir varianti eBay izskatā - piemēram šis

No SSD tajā cenu kategorijā Crucial MX500 ir ļoti labs. Turpat arī WD500 Blue, Patriot P200 un Goodram IRDM PRO gen.2.

Tiesa tavā gadījumā es mazliet pieliktu budžetam un mainītu uzreiz NVMe disku kur virsū sistēma. Rezultātā laptops darbosies vēl ātrāk.

1 Like

WD500 Blue ir lietojams? mehāniskie diski viņiem tādi so-so, rūpīgi jāizvēlas modeļi.

Ir dzirdēts par vēl vienu zemūdens akmeni - ka gadās diski, kas nav pietiekoši plāni, lai normāli ielīstu portatīvajā datorā. Tur laikam bija pāris milimetru atšķirība, 7mm / 9.5mm. Ceru, ka ar jaunākajiem SSD lielākoties šī problēma vairs nav aktuāla, bet tomēr ir vērts pievērst uzmanību diska korpusa izmēriem un datora rokasgrāmatā norādītajiem datiem (ja tādi ir).

Arī balsoju par Crucial. Samsung arī ir stabili, taču padārgi.

Ja gribas lielāku ātrumu, tad nvme disks, taču tas jau ir sarežģītāks un dārgāks variants.

Mainot NVMe “disku”, viņam sarežģītākais būs atrast otru >250 GB ārējo disku kur pārkopēt esošā NVMe partīcijas. Vai arī datoru, kurā ir vieta 2 NVMe iekārtām. Disku klonēšanas programmas nav problēma.