Licencēta programmatūra

Sveiki.
Kur var ziņot, ka kāds uzņēmums lieto nelegālās programmas, bez licencēm?
Ir arī nelicencētas programmas uz darbinieku privātajiem datoriem, kurus viņi izmanto arī darba vajadzībām.

0 Likes

gribi konkurentus nodušīt :wink:

vispār jau pārbaudes veic Ekonomikas policija ar VID norādi.

0 Likes

[quote=digitalk]gribi konkurentus nodušīt :wink:

vispār jau pārbaudes veic Ekonomikas policija ar VID norādi.[/quote]

Nē.
Es neesmu nekāds biznesmenis. Vienkārši gribu atriebties vienam cilvēkam.
Bet zinu ka ir nelicencētas programmas uz datoriem.

0 Likes

esmu bijis tikai barikādes otrā pusē, kad atlaistais losis mēģināja. teksts bez uzbrauciena tev, situācijas dažādas mēdz būt.

ja zini, kādas programmas tiek izmantotas nelegāli, tad raksti uz pārstāvniecību(-ām) vai universālais VID. nezinu vai sanāks anonīmi.

BSA, liekas, pie mums netiek pārstāvēts.

0 Likes

[quote=digitalk]esmu bijis tikai barikādes otrā pusē, kad atlaistais losis mēģināja. bez uzbrauciena tev, situācijas dažādas mēdz būt.

ja zini, kādas programmas tiek izmantotas nelegāli, tad raksti uz pārstāvniecību(-ām) vai universālais VID. nezinu vai sanāks anonīmi.[/quote]
Nē.

Tajā vietā neesmu strādājis. Vienkārši es zinu ka tur ir nelegālās programmas, jo firmas cilvēks man palūdza RAMus nomainīt 25 datoriem.

Bet tas cilvēks man reāli pēc tam ierieba.

0 Likes

atceries, atriebība ir vissaldākā, ja tiek servēta auksta :wink:

0 Likes

Ar šo LV ņemas laikam Datorprogrammu autortiesību apvienība. Ziņot par nelicencēto programmu izmantošanu var, rakstot uz bsa@bsa.lv vai zvanot Ekonomikas policijai.

Bet tā tava ieriebšana būs uzņēmuma vadībai, nevis konkrētam cilvēkam. Par lielāka apjoma pirātismu var laikam arī krimināllietu dabūt.

Uzskatu, ka jautājums ir izsmelt un slēdzu.

0 Likes

Iztiekam bez atriebības, bet parunājam par konstruktīvām lietām - atbildību u.tml.

0 Likes

Labi.

Paldies par atbildi!

0 Likes

gribēju papildināt, ka krimināllieta iestājas automātiski un kantora šefs no Latvijas ārā netiks līdz izmeklēšanas beigām. vizitēt Stabu 89 nāksies gan šefam, gan visiem IT atbildīgajiem. nekas šausmīgs jau nav, bet kantora darbu var paralizēt nopietni. manā gadījumā paveicās, ka serverim bija RAID1 un ar parakstītu papīru, ka nekas netiks dzēsts uz atlikušā diska un uz servera griežas grāmatvedība (kas nepieciešama firmas darbībai), tika atdots tikai viens no HDD.

2 DRiga7 - pārdomā vai vajag, ja tas nav kantora priekšnieks. citādi nošausi garām.

0 Likes

es arī savā laikā piedzīvoju Stabu ielas darbinieku vizīti. Toreiz pat privātos datorus savāca kolēģiem. Beidzās ar kaut kādiem sodiem… bet toreiz vēl varēja mēģināt kaut ko sarunāt

0 Likes

tā kā likumdošanu nācās savulaik pārlasīt, precizēšu manu pieredzi ~10 gadu apakļam izpratnē.

viss, kas stāv uz galda un ir strādājošs tiek apskatīts. privāts vai ne, var savākt. skapī, somā - neviens nerakāsies, tiesību nav.

0 Likes

man baigi šķiet, ka arī somā līda. bet varu kļūdīties tas bija diezgan sen

0 Likes

Man jau patīk - tehnikai nomāts forums ātri vien pārvērties par atriebību plānošanas perēkli :smiley: Jūs te vēl politiku sāciet apspriest.

AFAIK Ekonomiskās policijas vizītē izķidās arī līdzi atnestos personīgos laptopus u.tml. Viena draudzene tā “piedega” ar līdzi paņemto privāto laptopu, kurā bija kreisie tildes birojs un ofiss. Nācās samaksāt par abu iegādi. Pēc tam viņa pārgāja uz Linux.

0 Likes

Oi, nē, politiku gan nevajadzētu pīt iekšā. Īpaši tagad, kad briti nofeiloja ar breksi un amerikāņu iekāpa Trampa pļekā :confused:

0 Likes

nu, procesā tu viņus neapturēsi, ja negribi juridiskus sarežģījumus. vēlāk gan advokāts viņus noliktu pie vietas.

0 Likes

un kā tad ar ‘sweet, sweet revenge’? dažreiz jau nav slikti, tikai nevajag palikt zem likuma sitiena nevainīgos.

0 Likes

tiešām, it kā te vajadzētu fleimu par ‘ēzelīšiem pret zilonīšiem’ :wink:
bet vari uztaisīt sadaļu ‘Politiskā miskaste’. es godīgi piedalīšos, lai ģenerētu tev reklāmas trafiku, kad gulēt negribēsies :slight_smile:

0 Likes

tiešām, it kā te vajadzētu fleimu par ‘ēzelīšiem pret zilonīšiem’ :wink:
bet vari uztaisīt sadaļu ‘Politiskā miskaste’. es godīgi piedalīšos, lai ģenerētu tev reklāmas trafiku, kad gulēt negribēsies :)[/quote]

Jā, es skatos, ka tev gulēt negribas. Es pats vēl ar vienu aci ciet, bet tu jau forumā plosies. That’s the spirit! :smiley: Par to politikas miskasti es padomāšu.

0 Likes

heh, angliski gars un apņēmība ir = spirtam :wink:

nevajag, tas bija vairāk domāts kā joks. ir ‘Klačas’ - varam flūdot un fleimot uz nebēdu…

0 Likes