Linux vārgiem dzelžiem

varbūt kādam ir viedoklis ar ko var darbināt 1-2 kodolniekus pročus ar 1-2 GB RAMu?
tā lai kaut cik iet mūsdienu rijīgais internets. te arī brouzeri parekomendējiet.

WinXP, protams, ir klasika (man pat kaudzīte ar uzlīmēm ir legalitātei), bet caurumaina gan. gribētos drošāku lienuksi.

terminal cklientu un slēgties klāt datu centram. kādreiz strādāju deacā - varēju manu pirmo mac classic ar 4 mb rāmi un 80 mb disku palaist win, offisu’n’šit(kas bija tajā laikā, pirms 17 gadiem)[quote=digitalk]varbūt kādam ir viedoklis ar ko var darbināt 1-2 kodolniekus pročus ar 1-2 GB RAMu?
tā lai kaut cik iet mūsdienu rijīgais internets. te arī brouzeri parekomendējiet.

WinXP, protams, ir klasika (man pat kaudzīte ar uzlīmēm ir legalitātei), bet caurumaina gan. gribētos drošāku lienuksi.[/quote]

Liec KDE, jo tas laikam skaitās mazprasīgākais ar loginu logu un dzīvo ar da jebko. 2 GB RAM jau priekš Linux ekstrēmistiem skaitās ļoti daudz. Cīņa sākas pie 128 un 256 MB RAM…

pag, pag. KDE ir tikai grafiskā virsbūve un diezgan monstroza. man otrā Gnome simpātiskāka liekas, trešā jau ar uzpeldošo figņu, ja runājam par vieglu grafisko interfeisu.

bet mēs sākam novirzīties no tēmas - distributīvs, kas spējīgs izdzīvot mūsdienu internetā, kā aizvēsturiska windoze, ir kāds? SuSe? Ubuntas LTE? kaut kādi margināļi?

tu vēl iesaki nopirkt datu centru, vispār viss avenēs būs :-/

Ubuntu mate
https://ubuntu-mate.org/

Viegls learning curve pārejot no citas OS. Kopā ar mate tweaks var tīri labi pielāgot saviem vecajiem ieradumiem. Viegls (atšķirībā no KDE), nav prasīgs grafikas frontē.

[quote=Lcs006]Ubuntu mate
https://ubuntu-mate.org/

Viegls learning curve pārejot no citas OS. Kopā ar mate tweaks var tīri labi pielāgot saviem vecajiem ieradumiem. Viegls (atšķirībā no KDE), nav prasīgs grafikas frontē.[/quote]

Tieši tā. Vienīgi, ja ar 1 GB RAM grib ātri lietot LibreOffice var gadīties, ka jāatslēdz java un jāpieregulē atmiņas lietošanas parametri.

Nezinu, vai Linux vārgiem dzelžiem, vēl ir aktuāls, bet varu padalīties ar savu pieredzi. Man ir 14 gadus vecs ACER Travel Mate 2490 ar 1,6 GHz proci un 1GB RAMu. Ja nedzenā spēles, tad strādā joprojām perfekti ar Linux Mint 17.3. Jaunākiem datoriem derēs Mint 18.3. Galvenais nav jāpierod pie ‘‘savādāka’’ intrfeisa, jo atgādina Windowu.